İşbora 4×4 (40 beygir) bahçe için nasıldır?

Yol hızı pek önemli değil bayılma konusundada ağır vitese takacak. Yani 4 teker dönsün bana yeter diyor. Bahçede hiç çıkmayacak sadece arazinin bir kısmı biraz meyilli ondan bunu istiyor.
İlandaki traktörün dışı cam gibi içi nası ve işbora nin arazide ki devamlılığı ya da istikrarı nasıldır doğrusu hiç bilmiyorum.

Ben ortalama 15 yıldır kullanoyorum düzde fazla hızlı gitmez ama cekmem dedigi bi şey yoktur
vites çesidi coktur kuyruk mili viteslidir ilaçlamada falan iyidir bayılma işi 4 silindir oldugu icindir ben 10 lu 3 soklu pulluk kullandır 400 litrelik turbolu ilaclama kullandım 165 cm ve 185 cm rototiller kullandım sadece biraz dikkat be bakım ister onlarda yagını zamanında deyiştitecen suyunda antifiriz olacak hareret sorununu ben kendim cözdüm radyötörü pervaneden 1cm kadar uzaklaştırdım daha fazla hava silikülasyonu oluyor 60 lik termostat kullan hararet yapmaz ben agustos ayında cift sürdüm hararet sorunu olmadı pompa ve enjektör ayarıda düzgün işe duman atma falan olmaz cekimide iyidir çamurda iyidir kolay kolay kalmaz ısıtma bujileri saglamsa sogukta calışmasında sorun olmaz ben 100 dekarlık nar bahcesinin bütün işini bununla yaptım meyilli yerde sadece ilaçlamada sıkıntı cekersin askılı sistemde önü kalkabilir ama motor çeker arka lastikleri genişletebilirsin ben 15 yıl önce aldım biraz sorunlu idi zor çalışır duman atardı bir sene öyle kullandım a dan z ye hertarafını söktüm rektefe ettim sanzuman ve defransiyel bilyelerini deyiştirdim su ana kadar bi sorun olmadı bazı yönlerini bazen sevniyorum damper cıkışı cift koluna baglıdır yani önce arka kolar kalkar sonra damper arka kepcede iyi oluyor fakat 5 diskli pistonlu biçme makinesinde sorun oluyor birde kuruk mili ayak debriyajına baglı emliyet için iyide kuruk milini moor yürürken boşa alamıyorsun parcada internetten bulunabilir yalnız 1983 ve üstü modellerini al onların motoru faklı

Birde frenleri cokfazla iyi deyildir uzun süreli rampalarda firene yüklenmeye gelmez

[MENTION=71124]metemet[/MENTION] abi vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Söylediklerinize dayanarak alınabilir diye düşünüyorum.
Birde fiyat olarak evraksız 8.000 liraya diyor bence bahçe için kaçırılmaması lazım. Tekrardan teşekkür ederim abi.

• Beğen
Tepkiler: metemet
Eğer bizim akraba alırsa Adanaya beraber gideriz ve son olarak bir ustaya gösterip öyle alırız. Valla makineyi ben çok beğendim biraz bu sene sıkıntılı oldu yoksa kendi bahçem için alırdım.

77 model orjinal japon 2 çeker shibaura sd 4000a var dedemde.0 almış zamanında.Saati 5000 saatte durmuş.Durduktan sonra en az bi okadar daha çalışmıştır.Makina ateş ediyor çekmem demiyor.Bi 5000 daha çalışır.Hatta dedem zamanında 3.5. Tonluk römorke saman kanatları takıp hayvan gübresi çekmiş.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96

77 model orjinal japon 2 çeker shibaura sd 4000a var dedemde.0 almış zamanında.Saati 5000 saatte durmuş.Durduktan sonra en az bi okadar daha çalışmıştır.Makina ateş ediyor çekmem demiyor.Bi 5000 daha çalışır.Hatta dedem zamanında 3.5. Tonluk römorke saman kanatları takıp hayvan gübresi çekmiş.

Dörtçeker olması şart arazide bi kısım rampa var bilindiği üzere 4×2 traktörler rampa geri gitmez patinaja düşer o yüzden 4×4 gerek.

İşbora traktöre kuyruk mili ile iş yaptıran oldumu ? Ben çeltik için su basmak için santrifüj kullanmayı düşünüyorum ama uzun dönemde araret yaparmı die korkuyorum bilgisi olan arkadaşlar abiler varmı saygılar

İşbora traktöre kuyruk mili ile iş yaptıran oldumu ? Ben çeltik için su basmak için santrifüj kullanmayı düşünüyorum ama uzun dönemde araret yaparmı die korkuyorum bilgisi olan arkadaşlar abiler varmı saygılar
ustam suyu artezyendenmi basacaksın yoksa sulama kanalındanmı sulama pompası ile uzun çalışma hiç işboranın işi değil bence.

ustam suyu artezyendenmi basacaksın yoksa sulama kanalındanmı sulama pompası ile uzun çalışma hiç işboranın işi değil bence.

Sulama kanalından basılacak .boş pompa kademesiz olanlarından çeltik tarlasına su basmayı düşünüyorum dayanacakmı acaba diye şüpheliyim .bir abi akıl verdi işborada dört kademeli kuyruk devri var ( 350-540-750-1000 gibi) yakıtı az senin işini yapar dedi.araştırdıkça işboraların 4 çıkışlı 2çıkışlı çeşitleri var hararet sorunları conta üst kapak muhabbetleri varmış .yada süperstar iki pistonlu pancar motoru alıp su basıcam süperstarın fiyatı 5 ila 7 bin tl işbora ise 3 ila 7bin tl arasında kararsız kaldım :s

Sulama kanalından basılacak .boş pompa kademesiz olanlarından çeltik tarlasına su basmayı düşünüyorum dayanacakmı acaba diye şüpheliyim .bir abi akıl verdi işborada dört kademeli kuyruk devri var ( 350-540-750-1000 gibi) yakıtı az senin işini yapar dedi.araştırdıkça işboraların 4 çıkışlı 2çıkışlı çeşitleri var hararet sorunları conta üst kapak muhabbetleri varmış .yada süperstar iki pistonlu pancar motoru alıp su basıcam süperstarın fiyatı 5 ila 7 bin tl işbora ise 3 ila 7bin tl arasında kararsız kaldım :s
hazır sudan basar büyük ihtimalle

83 model ve üstü al akşama kadar çalıştır bı şey olmaz hararet sorunu şöyle motora antifriz koymamislardir ceketleri kenari küf dolmuştur sonradan antifriz kosanda olmaz İlk önce temizlicen sonrada radyötörü 1 santim öne aldir birde 8 kanat pervane taktir kesinlikle hararet yapmaz sabit tecrübe

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Bende işbora yok satın almayı düşünüyoruz ama senin dediğin gibi taşımazsa boşa masraf ve işimizde olmaz
[MENTION=47737]ilkertetik[/MENTION] bir deutz paylaştı onlarda ucuza bulunur ben hiç üzerine bile binmedim ama liseden bi srkadaşım vardı orman işimde akşama kadar eziyet ederdi yıllar sonra gittim ziyaretine bir nh almış deutz hala duruyor [emoji2]