Td90d kaclı pulluk ceker 4lu 14 numara olurmu toprak tipi sert toprak hangi marka iyi

o nasıl iş pulluk büyüdü bi kulak arttı.
motor rahatladı.
mantıklı bir açıklaması varmı bu durumun.
kasma derken kendini sağa doğrumu zorluyor.

Motorun lastikler için kaldıran pulluklar yerine göre motorun kafayı sürülmüşe doğru çeker.Sol arka teker lastik izini tam kaldıran pulluk sol arka tekere de baskı yaptığı için patinaj azalıyor, motor çizide ok gibi gider, yalnız tavlı toprak yapısı ve motor gücü uygun olması gerekir.Motorun çeki merkezine genelde daha uyumlu oluyor.
http://www.ekilavuz.com/kilavuz/0d3c44bc03691834/14/alpler/dp-124-donerli-pulluk/pulluk

Motorun lastikler için kaldıran pulluklar yerine göre motorun kafayı sürülmüşe doğru çeker.Sol arka teker lastik izini tam kaldıran pulluk sol arka tekere de baskı yaptığı için patinaj azalıyor, motor çizide ok gibi gider, yalnız tavlı toprak yapısı ve motor gücü uygun olması gerekir.Motorun çeki merkezine genelde daha uyumlu oluyor.
anlamak için beş defa okumam gerekti ama anladım.
yük sağ gergi koluna bindiği için solu tutunup kafayı sürülmüşe doğru çeviriyor.
bu aklımda bulunsun.
açıkçası köyde küçük kulak pulluk yok gibi 3 10 kamasız pulluk denk gelse bi denemek lazım anız sürerken sürülmüşe çekme zaman zaman başıma geliyor öyle sinir oluyorum anlatamam tek frenle geri düzeltmek zorunda kalıyorum .

• Beğen
Tepkiler: Turk-1 ve The_Hoca
anlamak için beş defa okumam gerekti ama anladım.
yük sağ gergi koluna bindiği için solu tutunup kafayı sürülmüşe doğru çeviriyor.
bu aklımda bulunsun.
açıkçası köyde küçük kulak pulluk yok gibi 3 10 kamasız pulluk denk gelse bi denemek lazım anız sürerken sürülmüşe çekme zaman zaman başıma geliyor öyle sinir oluyorum anlatamam tek frenle geri düzeltmek zorunda kalıyorum .

Yan gergi kollarini sabitte tutarsaniz hangi pullugu taksaniz traktoru illaki bir tarafa ceker. Traktorun cizide ok gibi gitmesi icin yan gergileri acin ve. Sol yukseklik ayar kolundan 5 tur acin. Pullugun surulmus tarafa gitmesi cin sol ayar kolunu acin. Pulluk surulmemis tarafa gitmeskni istiyorsaniz sol ayar kolunu kisin. Traktor hsasiyetinin tam nerede kavradigi anlayabilmek icin. Iki koluda sifira indirin hassisey kolunu milim milim kaldirin kollar kac numarada kalkiyorsa 1 ve 2 numara alti sizin hassiyetiniz en iyi calistigi noktadir. Soyledigim gibi bir ayar yaparak deneyebilirsiniz. Farki ve cekme sorunun ortadan kalkacagini goreceksiniz

Sen suremiyon yada ayari tam yapamiyorsan da olur bicagin uclarida yeni olacak kasma herzaman oyle olmaz motor cekmez yakıt cok olur bayılır
traktöre çok hakim olduğum söylenemez.
ben sürekli kasma yaşamıyorum.
bırakalımda ağırlıksız işbora ağustosta karatoprak buğday anızında zorlansın kibrit kutusu kadar motor.
gerçekten bu işleri yeni yeni yapmaya başladım.
kasma ne zaman yapıyor kıştan su kusmuş yerler yazın beton gibi oluyor bayağı uğraştırıyorda.
bu yazın çektiğim tek sürüm videosu 2 li 14 no
https://youtu.be/Da-tedayksM

Yaptığın ise arazi durumunada bagli pattes misir pamuk gibi derin surum isteyen tarim yapiyirsan 4 16 kullan 4 14 çok yaktirir ama bugay yapiyir tarlalarda rampa degilse 5 12 5 13 arasi al biz onu kullaniyoruz yapa otomatik Pistonlu 4lu 16 liya kadar cikanial al rampada çekmesse pistonla kisarsin ceker tarla iyi sürüm guzelse 4 16 alirsin 5 12 ayarina gelir ama senin sozunu dinleyen kimse yoksa bizi bosa yorma
Traktör 90 hp ise 4 16 al 90 100 hp icin en ideali. 5 li kadar yer götürür 4 16 derin islem yaparsin hem

Yan gergi kollarini sabitte tutarsaniz hangi pullugu taksaniz traktoru illaki bir tarafa ceker. Traktorun cizide ok gibi gitmesi icin yan gergileri acin ve. Sol yukseklik ayar kolundan 5 tur acin. Pullugun surulmus tarafa gitmesi cin sol ayar kolunu acin. Pulluk surulmemis tarafa gitmeskni istiyorsaniz sol ayar kolunu kisin. Traktor hsasiyetinin tam nerede kavradigi anlayabilmek icin. Iki koluda sifira indirin hassisey kolunu milim milim kaldirin kollar kac numarada kalkiyorsa 1 ve 2 numara alti sizin hassiyetiniz en iyi calistigi noktadir. Soyledigim gibi bir ayar yaparak deneyebilirsiniz. Farki ve cekme sorunun ortadan kalkacagini goreceksiniz
traktörümde sol yükseklik ayarı diye birşey yok. hassasiyet ayarı kesinlikle kendi traktörümde aynı mantıkta yapıyorum. ayarlı olmasına rağmen zaman zaman elle yardımda ediyorum.
pulluğun sol teker izine kadar kapatıyor olduğunda kasmanın azalacağını bilmiyordum.
bu biraz yanlış anlaşıldı sürekli kasma yaşamıyorum. ama bi kulak fazla olunca nasıl olur denemek lazım diye demiştim.

Toprak tavinda degil bicaginda ayarsiz yan gergi kollari hafif açık olacak bicak ne sabit nede lingir lingir oynamayacak hafif 10 15 santim saga sola oynayacak tarlaya girmedende arkadan bakinca bıçak sola yatik olmali tarlaya girince sururken duz gitmeli bicagi taktin evde duz biyere getir bicagi bırak bicagin iki kulayi ayni anda oturmali ne arkasi nede onu havada olmali herseyden onemli bicagin uclari yeni olmalı Uçlar bitmisse ne yaparsan yap çekmez mo T or 14lide buyuk isbora surekli hararet yapar 2li 11 ideal
abi kamaların kör olduğuna nasıl kanaat getirdin onu sormak isterim çünkü sanayiden pullukçudan gelip gelip direk tarlaya girdim kanaları biletip ileri sürdürdüm işboranın sürüm hızı budur.
videoyu izlediysen puluğuda çekiyor.
traktörüde 2005 yılında aldım daha hiç bir işte şu harareti yapmadı.
sadece pulluğu biraz daha yatırabilirdik birde azdaha yukarıda ayarlamak gerekirdi.
gergilerde gerekli paylar var zaten.
ezbere yazıyorsunuz gibi geldi bana.

Sizin sorununuz karsisindakini anlamamak topragin icindeki bicagi nasil gorecem sen acemiyim dedin bende pulluk nasil ayarlanir onu tarif ettim senin isbora hararet yapmıyorsa iyiymis isborayi bilen bilir tek sorunu harerettir
yok hocam ben sizi anladım.
sorun yaşamıyorum ama üçlü olsa daha iyi olur gibi birşey anlatıldı birkaç mesaj önce ona binayen bende 3 lü 10 no taksam zorlu yerlere geldiğimde acaba kasma tamamen ortadan kalkarmı diye yazdım yoksa pulluktanda traktördende toprak işlerken memnunum ele muhtaç etmiyor. hararet yapmıyor. sorun olarak en önemli sorunu çok hafif olması yüklü olarak rampa inmek baya bi zor oluyor.

Kucuk hafif motor oldugundan yapar romok yiter bide bicagi gormeden bisey diyemezsinki eski bicak belki egiktir tasa takilinca egilir kucuk motorda cekemez buralarda isbora 480 Ford 360 kalmadi isborayi alan hemen satti seninki iyi cikmis 2 li 11 anca çekerdi

traktöre çok hakim olduğum söylenemez.
ben sürekli kasma yaşamıyorum.
bırakalımda ağırlıksız işbora ağustosta karatoprak buğday anızında zorlansın kibrit kutusu kadar motor.
gerçekten bu işleri yeni yeni yapmaya başladım.
kasma ne zaman yapıyor kıştan su kusmuş yerler yazın beton gibi oluyor bayağı uğraştırıyorda.
bu yazın çektiğim tek sürüm videosu 2 li 14 no
https://youtu.be/Da-tedayksM
https://www.gezenbilir.com/konu/marka-model-arsiv-teknik-oezellikler-ve-resimler.41770/
ilk çıkan 65-9 kamyonetler ile aynı platform ve motora sahip
ilk modelleri 2.8lt 4 silindir 72HP 88km/h makineye sahip toplamda 5000kg istahap haddi var araba ve yük 5000kg olmalı
ikinci modeller de 3.4lt 4 silindir 88HP 95km/h makineye sahip toplamda 6500kg istihap haddi var. bu model iveco 65.9 modeli ile aynı
http://www.yavuzmotors.com/urunler_X104A.htm
Iveco 35 NC motor, 72 hp, 240 n.m , 1500-2500 arası, 50 NC 88 hp 300 n.m.(tahmini, emin değilim) torku var.Hangi motoru koydun bilmiyorum fakat motor yüksek , motor ağırlığın az geliyor olabilir, çift çekere çevirirsen epey verim alabiliriz, kardeşim.

https://www.gezenbilir.com/konu/marka-model-arsiv-teknik-oezellikler-ve-resimler.41770/
ilk çıkan 65-9 kamyonetler ile aynı platform ve motora sahip
ilk modelleri 2.8lt 4 silindir 72HP 88km/h makineye sahip toplamda 5000kg istahap haddi var araba ve yük 5000kg olmalı
ikinci modeller de 3.4lt 4 silindir 88HP 95km/h makineye sahip toplamda 6500kg istihap haddi var. bu model iveco 65.9 modeli ile aynı
http://www.yavuzmotors.com/urunler_X104A.htm
Iveco 35 NC motor, 72 hp, 240 n.m , 1500-2500 arası, 50 NC 88 hp 300 n.m.(tahmini, emin değilim) torku var.Hangi motoru koydun bilmiyorum fakat motor yüksek , motor ağırlığın az geliyor olabilir, çift çekere çevirirsen epey verim alabiliriz, kardeşim.
hocam motoru kendi üzerinde gelen motoru sd 4000a yazıyor dökümünde.
o sonradan çekere çevirme işi İnternette görüyorum ama bizim şanzımanda öyle çeker çıkışına müsait bir yer hiç görmedim

4lü 14 numara aydın veya alpler. Birazda senin kullanacağın derinlik ve hassasiyet ayarında belirleyici olur. Ben şimdi ye kadar pulluğun bir tarafa çektiğini hiç görmedim. Hatta hissetmedim bile. Gergi kolun dayanağını kırdığını gördüm ama kayma hiç görmedim. Benimde bildiğim ya motor kesilir yada traktör patinaj yapar.