Massey Ferguson 135 restorasyon-tamir gerekiyor masraf tahminen ne kadar olur?

Merhaba forumdaşlar.

Bu traktör işlerinde yeniyim.

Bir yakınımın 135 i var.

Maddi durumu da kötü, traktörü de epey kötü.
Yardımcı olmak istiyorum ona.

Ön arka lastikler çok kötü, marş çalışmıyor, boya filtre vs. gerek. Hidrolik direksiyon da düşünüyorum.

Bunların tahmini masrafı ne kadar olur.

Bolu, Mudurnu da... veya bu yakınlarda bildiğiniz tanıdığınız iyi usta da var mı?...

Şimdi den teşekkür ederim her türlü katkıya..

Ön arka lastik toplam 2000 civarı, filtreler yağ 150 lira, hidrolik direksiyon 750-1000 lira boya gerekmez bunların soluk boyalısı güzel olur. Marş durumu akü 200, marş motorunun durumuna göre 30-300, rektefe parçası fazla tutmaz ama 2000 lira 4500 lira arasına maliyeti olur. Fiyatlar tahmini rakamlardır. Eğer Türkiye'de traktör tamircisi olup 135'i düzgün bir şekilde tamir edemeyen ya tamirci ya da adam değildir.

Ön arka lastik toplam 2000 civarı, filtreler yağ 150 lira, hidrolik direksiyon 750-1000 lira boya gerekmez bunların soluk boyalısı güzel olur. Marş durumu akü 200, marş motorunun durumuna göre 30-300, rektefe parçası fazla tutmaz ama 2000 lira 4500 lira arasına maliyeti olur. Fiyatlar tahmini rakamlardır. Eğer Türkiye'de traktör tamircisi olup 135'i düzgün bir şekilde tamir edemeyen ya tamirci ya da adam değildir.

Bunların bir kısmını internetten temin etsem daha iyi olmaz mı?
Ustaların elinde parça biraz daha kıymetli oluyor.

Bir arkadaşın tavsiyesiyle... Aynı traktörü birebir gören birisi arka çamurluğu geniş olanını taktırmamı tavsiye etti çok mantıklı geldi. Klasik yarım çamurluklar çok güvenli değil. Çocukken kenara sıkışınca elim tekere deyecek diye çok korkardım.

MF 135 in tüm modellerinde aynı parça olur, arada farklı versiyonlar olmayacağını tahmin ediyorum.
Mesela 70 model ile 80 model e aynı parçalar olması gerek.

Benim bildiğim tamircide parça olmaz. Parçayı istediğin yerden alabilirsin. Sen hangi parçayı alırsan onunla tamir eder. Yada tamirciye yetki verirsin o senin adına alır. Sonuçta tamirci emeğinin karşılığını alacak. Arka çamurluğun yarım yada tam olması önemli değil. Bahçede çalışacaksanız yarım çamurluk daha iyidir. Traktör yolcu taşımak için değildir. Rops yada kabin taktırırsanız daha güvenli olur. Benim bildiğim kadarıyla hemen emen tüm parçalar aynı.

• Beğen
Tepkiler: kerimkurt
Benim eskiden vardı. 81 model çok güzeldi. Ben sadece 240 çamurluğu ile kendi çamurluklarını değiştirdim.

İşler ve araziler büyüyünce sattım küçük kalmıştı.:)

DSCI0006.JPG

135 in tamaminin parcalari ayni sayilir sanzuman ve motor parcalarinin bazilarinda degisiklik olabilir 135 4 fitesli yada 08 bloklular gibi yada cift baskililarin prizdirekleri gibi. Sakaryaya getirirsen yapariz traktoru ustam mf nin ozel servisidir.

Keşke yakın olsaydı.
Getir götür biraz mesafe var.

Ben sizden eğer yardımcı olursanız, parçaları nerden almalıyım onu söyleseniz iyi olur. Ben Mudurnu da yaptırayım.
Bir kaç mf parçası satan yer gördüm. Hepsinde de istediklerimin hepsi yok. Parça parça bir kaç yerden almam gerekir.

135 in tamaminin parcalari ayni sayilir sanzuman ve motor parcalarinin bazilarinda degisiklik olabilir 135 4 fitesli yada 08 bloklular gibi yada cift baskililarin prizdirekleri gibi. Sakaryaya getirirsen yapariz traktoru ustam mf nin ozel servisidir.

Merhaba Black.Boyss.37 özel mesaj kısmı kapalı.
Seninle irtibata geçmek isterim.
Veya sakarya daki ustanın yeri neresi?