TRAKTÖR FİYATLARI

Ynt: TRAKTÖR FİYATLARI

ali_kockaya link=topic=1104.msg222969#msg222969 date=1255945105' Alıntı:
doğru haklısın.adam 5 yıl 7 yıl vadeli traktör alıp.bütün kazancını ona veriyorsa hiç hoş değil. 10 milyarlık motorunu hiç gerk yokken satıp.borçlan mış ve çoluğunun çocuğunun rızkından kesmişse.kızım sen liseyi bırak oğlum sen üniversiteyi sene ye tamala.hanım babandan kalan tarlayı satalım diyorsa ben şiddetle karşıyım arkadaş.
aynen ali abi burdada aynısı oldu hüsameddin abi traktörünü sattı 640 ı vardı sonra gitti vade ile 74.80 aldı vadeli alınca 50 bin tl borçları kalmış karısı gece gündüz çalışıyor 3 çocuğu var 2 si okuyor dershaneyede gidiyorlardır neyine yetmiyordu parayı biriktirip öyle alsaydı

sevgılı arkadslar bende başkent ıtmco 285s traktor fıyatını merak edıyordum sonunda nevsehırden bır galerıden ogrendım 90 hp bır traktor olan 285s ıtmco 2wd kabınsız 38000 tl kabınlı 42000 tl 4wd kabınsız 42000 tl kabınlı 46000 tl not bu traktor massey ferguson patentıne sahıptır ve masseyın oncekı uretımı olan 398 efsane modelının motor sanzuman vb bırebır aynısı oldugunu soyledıler yakında gıdıp gozumle gorecegım bır mf kullanıcısı olarak muadıl urunlerle karsılastırdıgımda cok ucuz geldı bana almayı dusunuyorum

LORUOĞLU link=topic=1104.msg272381#msg272381 date=1272695649' Alıntı:
sevgılı arkadslar bende başkent ıtmco 285s traktor fıyatını merak edıyordum sonunda nevsehırden bır galerıden ogrendım 90 hp bır traktor olan 285s ıtmco 2wd kabınsız 38000 tl kabınlı 42000 tl 4wd kabınsız 42000 tl kabınlı 46000 tl not bu traktor massey ferguson patentıne sahıptır ve masseyın oncekı uretımı olan 398 efsane modelının motor sanzuman vb bırebır aynısı oldugunu soyledıler yakında gıdıp gozumle gorecegım bır mf kullanıcısı olarak muadıl urunlerle karsılastırdıgımda cok ucuz geldı bana almayı dusunuyorum
böyle taklit traktörler aynı işi yapabilir.ancak ikinci elleri sakat olur.
mesela sıfır tafe traktör 18 000 sıfır 240 28000
200 saatte 2008 tafe 13 000 2008 mf 240 22000 (burada tafenin değer kaybı 5000 iken 240 ın 6000)

eğer piyasada tutulan bir traktör almıyorsan güzel bi strateji uygulayarak piyasa değerinin altında alabilirsin.önce birkaç yakın ildeki bayilerden fiyat al.traktörü almaya pek hevesli olma.bayi olmayan galericilerde fabrikadan modeli geçmiş ancak sıfır traktör alıp ucuza satarlar onları da takip et.mesela çivrilde var IMTCO bir tane istersen sorabilirim.bayi ne fiyat verdiyse 10 000 yl altını teklif et.inat et.aldığın bölge de yada küyünde aynı traktörden yoksa iyi bir reklam olacağını söyle.eğer vermezse başka bir marka alacağını pazarlığın son aşamada olduğunu söyle.

bunları yazmamın sebebi tanınmayan traktörleri liste fiyatının baya latında veriyorlar.ve para kolay kazanılmıyor.

ali_kockaya link=topic=1104.msg272384#msg272384 date=1272699860' Alıntı:
böyle taklit traktörler aynı işi yapabilir.ancak ikinci elleri sakat olur.
mesela sıfır tafe traktör 18 000 sıfır 240 28000
200 saatte 2008 tafe 13 000 2008 mf 240 22000 (burada tafenin değer kaybı 5000 iken 240 ın 6000)

eğer piyasada tutulan bir traktör almıyorsan güzel bi strateji uygulayarak piyasa değerinin altında alabilirsin.önce birkaç yakın ildeki bayilerden fiyat al.traktörü almaya pek hevesli olma.bayi olmayan galericilerde fabrikadan modeli geçmiş ancak sıfır traktör alıp ucuza satarlar onları da takip et.mesela çivrilde var IMTCO bir tane istersen sorabilirim.bayi ne fiyat verdiyse 10 000 yl altını teklif et.inat et.aldığın bölge de yada küyünde aynı traktörden yoksa iyi bir reklam olacağını söyle.eğer vermezse başka bir marka alacağını pazarlığın son aşamada olduğunu söyle.

bunları yazmamın sebebi tanınmayan traktörleri liste fiyatının baya latında veriyorlar.ve para kolay kazanılmıyor.
arkadsım yorumun ıcın cok sagol haklısın yorumlarında ama ben aslında alım satımdan zıyade kullanım amaclı traktorlerı kastedmıstım tabıkı yarının ne olacagı bellı olmaz ama uzun vadede kullanmak ıcın baskent bence ıdeal bır motor cunku tum parcaları mf patentlı yanı arıza durumunda bulunabılır ama yok bır ıkı yıl kullanıp satacam dıyenler olursa tabıkı yenı bır marka model belkı pıyasada tutunamaz degerı duser oda ayrı mesele ama ben kullanmak ıcın sahsen dusunuyorum haaa su an nıgdede bayıı ve servısı yok bana en yakın aksaray ve nevsehırde var bende nıgdeye bayıı ve servısının gelmesını beklıyorum sayet gelırse buyuk ıhtımalle alırım cunku bu ozellıklerdekı bır motor ıcın gayet uygun bır fıyatı var bence olası ılerı zamandakı deger kaybınıda calıstırarak kazanabılırsın