2017 Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Arkadaşlar gebe düve alımı için kredi şartlarını öğrenmek üzere Ziraat Şubesine gittim. Bu yılki şartlar tam netleşmedi gibi yuvarlak bir cevap verdi ilgili memur. Ziraat kredisinin şartları hakkında (geri ödeme koşulları, hayvan ücretinin ne kadarını karşıladığı vb.) bilgisi olan ya da bu krediden önceki yıllardan faydalanmış olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Ertuğrul -25
Konuyu ben açtım cevabını da ben yazayım. Sıfır faiz diye bir olay yok. Ziraat 2 yıl geri ödemesiz, ilk 18 ayı faizsiz kalan kısmı yüzde 5.7 faizle hayvancılık kredisi veriyor. Ancak aldığınız hayvanlar bakanlık standartlarına uygun(sertifikalı) olmak zorunda ve hayvanın yüzde 75 ini kredi olarak alabiliyorsunuz. Kalan kısmı öz sermaye ile karşılamanız gerekiyor. Ayrıca hayvanlar kredi süresince sigortalanmak zorunda(hayvan başı 300 - 400 TL). Şartlar karmaşık görünse de piyasadaki en makul kredi şartlarının bu olduğundan emin olabilirsiniz. Neticede devlet destekli.

Konuyu ben açtım cevabını da ben yazayım. Sıfır faiz diye bir olay yok. Ziraat 2 yıl geri ödemesiz, ilk 18 ayı faizsiz kalan kısmı yüzde 5.7 faizle hayvancılık kredisi veriyor. Ancak aldığınız hayvanlar bakanlık standartlarına uygun(sertifikalı) olmak zorunda ve hayvanın yüzde 75 ini kredi olarak alabiliyorsunuz. Kalan kısmı öz sermaye ile karşılamanız gerekiyor. Ayrıca hayvanlar kredi süresince sigortalanmak zorunda(hayvan başı 300 - 400 TL). Şartlar karmaşık görünse de piyasadaki en makul kredi şartlarının bu olduğundan emin olabilirsiniz. Neticede devlet destekli.

3.yıl mı geri ödeme yapılmaya başlanıyor hocam.
Birde ne gibi belgeler gerekiyor.

Anladığım kadarıyla 3. yılda başlıyor ama başı mı ortası mı dersen çok detay görüşmedim. Genel çerçeve benim yazdığım şekilde. Daha fazla detay ve gerekli evraklar için şubeyle görüşseniz daha sağlıklı olur.

Bir tanıdığım bu krediden yararlandı.İlk sene krediyi alırken ineklerin hepsine sigorta yaptırdı ve bu kredi sonuna kadar devam edecek diyorlardı.Fakat sigorta ağır geldi şuan 3. yılı ve hiç sigorta yaptırmadan kredi ödemeye devam ediyor.Yani alırken bir defa yaptırdı bir daha yaptırmadı.

• Beğen
Tepkiler: hakanyamac