Traktör Alırken Kesmece Mi Diye Sorun:)

ilk fotoğraf da Sase ince görünebilir..

bu fotograf da Sarı etiket olan kısım..

takribi 10-15 cm eninde 2 cm eninde Tek parça yekpare..

motorun en uçtan.. şanzımanın başına kadar uzanan bi takviye..

ağır büyük kombine ekipmanlar için olcak..

nitekim forterra-crystal de.. 7-8 tona kadar hidrolik kol var..

sam_1751_large.jpg

ilk fotoğrafa dikkat et görcen.. motor-şanzıman bağlantısı var takviye amaçlı..

crystal ve Forterra da bu şekil bi sase var..

major da da ortadan arkaya takviye var..

ben yekpare bir şaseyi kastediyorum. motor, transmisyon vs. diğer bütün aksam bu şaseye bağlanmalı.
dalmış halde olan traktörü, önünden bağlayıp çekince, motor-şanzıman bağlantısını sağlayan civatalar ayrılıyor, motor düşüyor, burada kaç defa fotoğrafları yayınlandı.
yekpare bir şase ve bu şasenin üzerine konmuş motor vs. olsa, hem traktör daha sağlam olur, hem de motor şanzıman ikiye ayrılmaz.
ben onu demek istedim.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Parça takviye destek amaçlı.. yani motor-şanzıman birbirine sadece saplamalarla değil bu parçalarla da tutturuluyor..

Paramiliter o dediğin.. hatta daha saglamı bizim 90'lik ta var..

20 cm x 20cm komple boydan boya alttan bi sase var..

ama orjinal değil kepce için takildi:)

nh65..54 c'den iyi çeker herhal:) demekki para da bi yere kadarmış..

https://youtu.be/8zqE63Wp4CA

3 silindir 5211'in 285'i çektiği de sahitli ispatidir meraklisina:)
Traktör çekişmeleri güç ile alakalı bi durum değil. Tamamen fizik kurallarına bağlı. Getir istediğin zetoru ben 54 cyi hiç yormadan işbora ile sürükleyeyim. Traktörler I karşılaştırmak istiyorsan aynı ayar pullukla aynı tarlada karşılaştırılır

• Beğen
Tepkiler: Mavzer99
Fendt ne ki.. daha kendi motoru yok:)

Kendi motorunu kendi üretemeyen markalara zinhar binmeyin.. demedi demeyin..

Kendi motorunu kullanmayan çok az marka var, onlar da herhangi bir grup içinde yer almayan, bağımsız markalar.
Ayrıca Fendt'in nasıl kendi motoru yok ??
kendi motorunu kullanmayan bir Claas var bir de yerliler. ötekilerinin hepsi kendi şirket çatısı içinde yer alan motoru kullanıyor.

bir de Zetor'un Deutz motorlu olanları var onlara ne demeli ???

AGCO CO çatısı altındaki
Fendt
Valtra
Massey Ferguson
Challenger
traktörleri tamamına yakını AGCO Power (eski SİSU) kullanıyor.
(Fendt 1000 serisi Man motor)

NHC CO çatısı altındaki
New Holland
Case İH
FPT (Fiat Power Train) motoru kullanıyor.

SDF CO çatısı altındaki
Deutz Fahr
Same
Deutz ve SDF Motor kullanıyor.

John Deere
DPS (Deere Power System) kullanıyor.

Zetor,
modellerine göre Zetor ve Deutz motor kullanıyor.

diğer markalar da modellerine göre farklı motorları tercih ediyorlar.

• Beğen
Fendt ne ki.. daha kendi motoru yok:)

Kendi motorunu kendi üretemeyen markalara zinhar binmeyin.. demedi demeyin..
Abi sen simdi oyle bi diyorsunki yani kendi motorunu kendi yapmasiyla bitmez bazi seyler..Bir kere tip noksanligi var traktorde..Sscb zamani devlet motorlari gibi bence☺...kabini felan ne oyle tasarim kalmadi ya daha 5 -6 sene evvel ortadan egzos kullaniyordu..benim gozumde Zetor Belarus Universal bunlar yani gecmis te kaldi😊Yani tek tek en ince ayrintisina kadar da paylassaniz Zetoru piyasa hakim olamaz olamaz..Millet yillardir Mf yi Fiati Fordu neden kullandi neden hastasi neden piyasinin hakimleri..Eskiler neden FORD FERGUSON FIAT derler..pekala gunumuzden konusalim madem bu kadar guclu ve kendine ozgu bi makina Zetor traktor de neden suanda piyasa yarisinda cogu marla Perkins motor kullaniyor...Fendt e ne dersek diyelim adamlar kendini kanitlamis ister Deutz olsun iste iveco..400-500.000 tl Dunya devi olmus..Ha bu arada Zetorun satisindan felan sorumlu iseniz yada reklam tanitimcilik felan isine mani olmayalim abi..sonucta is diyelim kolay gelsin ama tadindan fazla Zetor lafi geciyor ben klavye uzerinden degilde tarlada gormek isterim..saygilar..

Abi sen simdi oyle bi diyorsunki yani kendi motorunu kendi yapmasiyla bitmez bazi seyler..Bir kere tip noksanligi var traktorde..Sscb zamani devlet motorlari gibi bence☺...kabini felan ne oyle tasarim kalmadi ya daha 5 -6 sene evvel ortadan egzos kullaniyordu..benim gozumde Zetor Belarus Universal bunlar yani gecmis te kaldi😊Yani tek tek en ince ayrintisina kadar da paylassaniz Zetoru piyasa hakim olamaz olamaz..Millet yillardir Mf yi Fiati Fordu neden kullandi neden hastasi neden piyasinin hakimleri..Eskiler neden FORD FERGUSON FIAT derler..pekala gunumuzden konusalim madem bu kadar guclu ve kendine ozgu bi makina Zetor traktor de neden suanda piyasa yarisinda cogu marla Perkins motor kullaniyor...Fendt e ne dersek diyelim adamlar kendini kanitlamis ister Deutz olsun iste iveco..400-500.000 tl Dunya devi olmus..Ha bu arada Zetorun satisindan felan sorumlu iseniz yada reklam tanitimcilik felan isine mani olmayalim abi..sonucta is diyelim kolay gelsin ama tadindan fazla Zetor lafi geciyor ben klavye uzerinden degilde tarlada gormek isterim..saygilar..
Eyvallah mavzer99 aklımdan geçenleri yazmışsın

• Beğen