Mf 6460 dyna 6 ve jd 6330

Herkese merhabalar uzun suredir mf 6460 dyna6 sisu dizel ve john deere 6330 arastirmasi icindeyiz . oncelikle bu traktorleri kiyaslarken saglamligi (dayanikliligi) ilk siraya alalim . traktorlerin sanziman sorunu cikarmasi hidroliklerde ariza cikarmasi elektronik ariza cikarmasi kisacasi sanayiye surekli kendini gonderen bi traktor olmamasi acisindan yorumlarinizi tecrubelerinizi bekliyorum . ikincisi ise guc olarak cekis olarak bi kiyas yapalim ve son olarakta yaptigi ise gore olan yakiti . ilk sorum bu sitede engim bilgilerinizi bekliyorum simdiden tesekkur ederim :)

• Beğen
Tepkiler: abici
Premium olmayacak buyuk ihtimal duz olacak piyasada premium cok bulunmuyor duz olarak kiyaslarsak mf ile saglamlik farki ne olur jdnin ve mfnin sanzimanda sorun cikarmasindan dolayi tedirgin oluyoruz otomatik sanzimandam dolayi
Ben daha jonhdeereden sanziman arızası duymadim saglamlikta jd cok üstün hem motor hem sanzıman ama premiumu şiddetle tavsiye ederim piyasada az olmasi olmadigindan degil alanin satmamasindan dolayı

Ben daha jonhdeereden sanziman arızası duymadim saglamlikta jd cok üstün hem motor hem sanzıman ama premiumu şiddetle tavsiye ederim piyasada az olmasi olmadigindan degil alanin satmamasindan dolayı
Evet haklisiniz cok saglam bu alman serisi piyasada bulamadigimizdan dolayi duz almak zorunda kalicaz o yuzden soyledim . bu traktor 105 107 hp civarinda galiba peki guc artisi oluyormu ? Normalde burda 90 95 hp ttaktorler 5li 13noyu cekiyor biz bu jdye 6li 13 turan taksak cekermi yakiti ne olur max kac hp olur ?

Evet haklisiniz cok saglam bu alman serisi piyasada bulamadigimizdan dolayi duz almak zorunda kalicaz o yuzden soyledim . bu traktor 105 107 hp civarinda galiba peki guc artisi oluyormu ? Normalde burda 90 95 hp ttaktorler 5li 13noyu cekiyor biz bu jdye 6li 13 turan taksak cekermi yakiti ne olur max kac hp olur ?
330un hakki 5li 6lıyı yemez ama erkuntun 8lige 5linin takildigi ülkemizde 330a 6lı takilirmi takilir çeker mi çeker ama tavsiye etmem

• Beğen
Tepkiler: grbzklc
Yeni nesil motorlar daha uzun ömürlü oluyor mf dede jd dede 3000 5000 saat fazla degil yakita gelince jd 1.5 lt civari yakar 5li 16 inçte 6lıda ne yakar bilemem
Cok yakar diye abartanlar vardi ama yakiti cok guzel ustelik pulluguda 5x16 hemen hemen 6li 13 gibi olur . piyasa olarak deger kaybinin pek olmucagini dusumuyorum sizdemi oyle dusunuyorsunuz jd icin

• Beğen
Tepkiler: kony.ali
6460 sisu 115 bg nominal,toplam 135bg güç üretiyor 580-590 nm tork üretiyor bu motor. 6330 un premium undan da üstün 105 bg ve tork da 460-480 nm gibi birşey diye biliyorum. Siz onu 6430 ile kıyaslayın gerçi motor teknik verilerinde ondan da üstün o değil :)
Şanzıman dan sıkıntı falan da çıkmaz onlar efsane , söyle birşey olabilir tabi istisna sorun yaşayan çıkabilir. Biz 6460 perkins motor lu olanını kullanıyoruz. 10 yıllık traktör ikinci sahibiyiz şanzıman dan falan bir sıkıntı yaşamadık. Öyle kolay kolay sıkıntı yaşanmaz. Sonra ikinci el piyasası, yarın satmaya kalksan ''dolar'' gibi değerleniyor Hayır lısıyla :)

6460 sisu 115 bg nominal,toplam 135bg güç üretiyor 580-590 nm tork üretiyor bu motor. 6330 un premium undan da üstün 105 bg ve tork da 460-480 nm gibi birşey diye biliyorum. Siz onu 6430 ile kıyaslayın gerçi motor teknik verilerinde ondan da üstün o değil :)
Şanzıman dan sıkıntı falan da çıkmaz onlar efsane , söyle birşey olabilir tabi istisna sorun yaşayan çıkabilir. Biz 6460 perkins motor lu olanını kullanıyoruz. 10 yıllık traktör ikinci sahibiyiz şanzıman dan falan bir sıkıntı yaşamadık. Öyle kolay kolay sıkıntı yaşanmaz. Sonra ikinci el piyasası, yarın satmaya kalksan ''dolar'' gibi değerleniyor Hayır lısıyla :)
Alpuluyum bende merdan abi uzaktan taniyorum keskinlerdeniz burhan keskinin ogluyum babanizi falan iyi tanir size sorucaktik hatta ama denk gelmedik :) ayrica jd isimizi gorebilcek seviye o yuzden birazda ona heves ettik :)

• Beğen
Tepkiler: kony.ali
6460 580nm üretiyor ama beygirgi artırınca oluyor oda. Normalde 520 530 nm tork üretiyor. Jd 6430da 518 nm üretiyor. 6330 105 beygir küçük 6460tan. 6430 ile karşılaştırma yapmak daha mantıklı.

Abi sizin traktorle ayni olacak hatta nazim abiler galeriye verdiginde biz alacaktik anlasamadik :) ayni tip 2007 model bulduk 3800 saatte otomatik sanziman oldugu icin biraz tedirgin olduk buyik masraflar cikarirmi acaba diye bi sorum daha olacak bu 6460lar sisu dizel degilmiydi ?

6460 580nm üretiyor ama beygirgi artırınca oluyor oda. Normalde 520 530 nm tork üretiyor. Jd 6430da 518 nm üretiyor. 6330 105 beygir küçük 6460tan. 6430 ile karşılaştırma yapmak daha mantıklı.
Biliyorum guclerini fakat fiyat olarak uygun olacak bu iki traktoru kiyaslamak istedim hani saglamlik acisindan beygir gucune gore yaptigi is ve yakitindan dolayi yoksa segment olarak 6430 dengi tabiki

Teknik veriler sadece katalogda kalır tarla ve yol işi farklıdır 6460 premium bi 6330 u hem tarlada hem yolda geçsin her iddaya varım açıkca söylüyorum jd nin HP leri heleki alman serisi katalogdan farklı yıllardır içindeyim mf önce jd ile aynı agırlıga ulaşsın bakalım g.tünü kaldırabiliyor mu mesela benim motor 6200kg gelsin herhangi bi 115hp 6200kg agirlik yapsın ve yarısalım

Teknik veriler sadece katalogda kalır tarla ve yol işi farklıdır 6460 premium bi 6330 u hem tarlada hem yolda geçsin her iddaya varım açıkca söylüyorum jd nin HP leri heleki alman serisi katalogdan farklı yıllardır içindeyim mf önce jd ile aynı agırlıga ulaşsın bakalım g.tünü kaldırabiliyor mu mesela benim motor 6200kg gelsin herhangi bi 115hp 6200kg agirlik yapsın ve yarısalım
Iki traktorude uzaktan inceliyoruz ikiside cok hos mfnin sanziman kolayligi var ama tedirgin ediyor ayni zamanda fakat jdnin ise dayanikliligi one cikiyor alman serisi olmasi ayri bi cekici . 6330 net olarak max kac hp uretir ? Cidden zor karar vermek o yuzden kullanip bilgisi olan tecrubelerinizden faydalanmak istiyorum