Mısır için muhteşem herbisit Bayer-Adengo

d38f6d62627e3c40ed82d60d9dd1ef1f.jpg
dekarı 13.5 lira

• Beğen
Tepkiler: Samet.1473
Merhaba arkadaşlar konunun üzerinden biraz zaman geçmiş ama belki cevap yazan olur. Biz Mısır’ı kuruya ekip damlama ile çıkarıyoruz. Bu şekilde kullanan oldu mu acaba bu ilacı?

Hocam şunu söyleyebilirim kuraya ektiğim mısırı çok yüzeye atıyorsan herbisitin belki zararı olabilir bu bir risk almaya gerek yok. Ek mısırını sula bir güzel 4 yapraklı dönemde arrat+kalsonu bir yapıştır. Zaten hava sıcak olacaktır. Aynı gün boyunlarını bükerler. 2 gün sonra damlamadan dayan gübreyi otlar ölüyor ve mısır strese girmiyor hu şekilde. Ben bu sana 4 yapraklı dönemde attım ilacımı bu karışımla aynı gün damlamayı çektim damlamayı çekesiye akşama otlar cayır cayır yandı ertesi günü az az gübreleme bastım çok güzel oldu mısır da hiç stres olmadı burada önemli olan 4-5 yaprağı geçirmemek geçince mısırım göbeği genişliyor ve koniye giren ilaç mısırı ağırlaştırıyor.

Cevabın için teşekkür ederim. Laudis kullanıyorum ot ilacı olarak ama onunda son 2 yılda fiyatı çok arttı. Bitkide gözle görünür bir stres olmuyor ot ilacı attıktan yine de bir verim kaybı olduğunu düşünüyorum.