tumosan 8095 almak istiyorum tavsiye kullananlar yardimci olabilir mi acill

Böylelerine fikrini söylemediğin gibi alması için de iki gazda sen vericen [emoji106] para bağlayıp alacan işini görmedi tarlada kaldı mı seni kazıklamak için bekleyen servisle karşılaştın mı arayıp fabrikaya durumu anlatıp karşında muhattap bulamadın mı hepsini anlarsın da iş işten geçmiş zarar eden sen olursun.

Şöyle söyle kardeşim allah razı olsun şimdi ben limitimi söyleyeyim sende bana bu paraya ne alacağımi söyle limitim 65 bin TL 2012 üstü model olmasi gerek
Hemşerim benim ekim işlerini yapan, piyasaya çalışan bir abim var. Bende pnomatik ekim makinesi olmadığı için ayçiçeğini ona ektiriyorum. Biçim, balya işlerimi de yapıyor. Arada muhabbet ediyoruz. Bir ara oda 95 lik tumosandan almıştı. Daha yeni traktör iki ayda ordan burdan yağ kaçırmaya başladı, sonra sesten dolayı şanzuman söküldü, ardından debriyaj balatasını yedi traktörden soğudum, tarlaya gitmeye korkar oldum dedi. Sonra gübre atma, tırmık çekme işlerine gönderim ağır işlerden kaçınıyordum ama buna rağmen gübre kovasıyla tarladan çıkarken krank kırdı dedi. Sonra onu 30 bin zararla verip suan kullandığı 90 lik erkuntu almış. Zaten 2 traktörü var, Valtra a95 vardı, onu verip 100 lük hattat aldı şimdi.
Ben kullanmadım bilmiyorum, sadece birebir duyduğum neyse onu söylüyorum. İnan benim hiçbir şirketten, markadan bir çıkarım yok, sadece duyduğumu paylaşıyorum, hemşerim olarak canının yanmasını istemiyorum. Para kolay kazanılmıyor. Lakin para senin istediğini gider alırsın.
Ben 2004 model ithal bir marka kullanıyorum, 2. el aldık, canımız çok yandı, ciddi masraf ettik. Kimsenin başına böyle şeyler gelmesini istemem. Lakin bugün traktör alacak olsam yerlide ilk tercihim Erkunt olurdu. Neden dersen çok ciddi sorunlar yaşayan duymadım ama tümosan ile ilgili hem çevremde, hem internette şikayetler duyuyorum ne yazık ki. Tümosan in eskilerinden herkes memnun ama yenilerinde aynı memnuniyet yok.

2007 model 8280 çiftçeker kullanıcısı olup atadan fiattan başka traktör görmemiş biri olarak konuşmak gerekirse pulluğu sal betonu söker alır kuvvet desen kuvvet ama hiç olmadık arızaları var mesela bizimki 300 saatte conta yaktı. Çiçek gibi bakar babam traktörlerine yağsı suyu hersene değişir. Konfor yok bir kere traktörde debriyaj çok sert hemen koku yapıyor.vitesleri geçirirken avuç içlerim ağrıyor.koltuk yerine tahta pat koysalar olurmuş.az yerin varmış memnun kalırsın ama yeni serilerde olmadık arızaları çıkabilir. Almadan o traktörün geçmişini araştır canın yanmasın. Avrupa traktör almaya bak derim daha bizim yerlilerin çok gelişmesi lazım. Erkunt takibimde alırsanız ondan düşük saatte yakalamaya bakın derim.

2007 model 8280 çiftçeker kullanıcısı olup atadan fiattan başka traktör görmemiş biri olarak konuşmak gerekirse pulluğu sal betonu söker alır kuvvet desen kuvvet ama hiç olmadık arızaları var mesela bizimki 300 saatte conta yaktı. Çiçek gibi bakar babam traktörlerine yağsı suyu hersene değişir. Konfor yok bir kere traktörde debriyaj çok sert hemen koku yapıyor.vitesleri geçirirken avuç içlerim ağrıyor.koltuk yerine tahta pat koysalar olurmuş.az yerin varmış memnun kalırsın ama yeni serilerde olmadık arızaları çıkabilir. Almadan o traktörün geçmişini araştır canın yanmasın. Avrupa traktör almaya bak derim daha bizim yerlilerin çok gelişmesi lazım. Erkunt takibimde alırsanız ondan düşük saatte yakalamaya bakın derim.

2007 2008 model tümosanlar çok sağlamdır yeni serilere benzemez

• Beğen
Tepkiler: srtys
Bizde 8095 var. 2011 model. Sıfır aldık. Bugüne kadar tek bir arıza yaptı. Onda da traktörün bir suçu yok. 100 saatte yağ değişimi olmuş ilk senesinde sonra 500 saate kadar hiç yağ değişimi olmadı. Yağ karterindeki dengeliyicinin bağlı olduğu pimi kırmış. Yag ikaz düğmesi yanmadı ama ben hissetim. Motoru hemen stop edip usta cagirdim. Usta bir şey olmadığını kullanabileceğimi söyledi. Ama ben ısrar edince ayrıntılı bir kontrolde arıza tespit edildi. Devam etseydim motoru yakardık. Ucuz basit bir pim. işte ataların dediği; bir çivi bir nal a bir nal bir at a mal olur. Traktörünü bileceksin. Onun tuhaf davranışlarını hissedersin. 8095 nasıl bir traktör e gelirsek. Pulluk 4 lü 14 numara, 13 lü kültivatör, 9 lü patlatma , 26 li 56 lik lengerli goble kullanıyoruz. Çekiş süper. O güç e göre o fiyat süper. işini gorur. Ama gunluk 8 saatten fazla calistirma, yağına suyuna bak, hava filtresini her iş gününde bir kez temizle. Bakimini yap. Ve en önemlisi itinalı kullan. Incitme. Düz traktör doğru ama sen onu üzmezsen oda seni kolay kolay üzmez. Bence al derim. Fiyata birşey diyemiyorum. Sıfırın gerçek fiyatını bilmek lazım. Tabiki liste fiyatı değil. Gerçek satış fiyatına.

• Beğen
Tepkiler: 640cı

Bizde 8095 var. 2011 model. Sıfır aldık. Bugüne kadar tek bir arıza yaptı. Onda da traktörün bir suçu yok. 100 saatte yağ değişimi olmuş ilk senesinde sonra 500 saate kadar hiç yağ değişimi olmadı. Yağ karterindeki dengeliyicinin bağlı olduğu pimi kırmış. Yag ikaz düğmesi yanmadı ama ben hissetim. Motoru hemen stop edip usta cagirdim. Usta bir şey olmadığını kullanabileceğimi söyledi. Ama ben ısrar edince ayrıntılı bir kontrolde arıza tespit edildi. Devam etseydim motoru yakardık. Ucuz basit bir pim. işte ataların dediği; bir çivi bir nal a bir nal bir at a mal olur. Traktörünü bileceksin. Onun tuhaf davranışlarını hissedersin. 8095 nasıl bir traktör e gelirsek. Pulluk 4 lü 14 numara, 13 lü kültivatör, 9 lü patlatma , 26 li 56 lik lengerli goble kullanıyoruz. Çekiş süper. O güç e göre o fiyat süper. işini gorur. Ama gunluk 8 saatten fazla calistirma, yağına suyuna bak, hava filtresini her iş gününde bir kez temizle. Bakimini yap. Ve en önemlisi itinalı kullan. Incitme. Düz traktör doğru ama sen onu üzmezsen oda seni kolay kolay üzmez. Bence al derim. Fiyata birşey diyemiyorum. Sıfırın gerçek fiyatını bilmek lazım. Tabiki liste fiyatı değil. Gerçek satış fiyatına.
aldım 8095 i 3 gün önce geldi çok sukur

Şuan şu tümo yu herkes kötülüyor ya gidin fendt alın tabi paranız yeter se bi 100 bg ital traktor 30 dönüm tarla parası mantik yokmu sizde ya allah aşkına biri demiş tl 90 100 al alayım bul 1000 saatte tarla satıp alicam söz bulabileceğin en az saat 4000 saat anası Ağlamış bir tl 100 alacağı ma dandik tumosan koşarak param cebimde kalır en azından

Fiyat uygunsa alın dedik, almayın demedik.Çevremizde 15 biçerdöver sahibi arkadaş ve akrabalarım var.
2011 8085 10 000 saat 2016 da rektefiye oldu.Motor bitene kadar kullandık.Uyarıyorsak boşuna değil.Sezonda 1500 saat üstü çalışıyor motorlar.Aynı şartlarda TLA serisi olsa servis masrafları daha az olur.Sahada gezer çalışsanız beklemenin ne olduğunu öğrenirsiniz.Motor ömrü daha uzun olur.Sizin işiniz az,söylenmesi gerekeni söyledim.Malzeme listesi fiyatlarını bile çıkartırım.Hangisinin ucuz olduğunu anlarız.
Bayinin el değiştirme konusuna gelince, motor arızalarından dolayı işin içinden çıkamayan bayi el değiştiriyor.Bayrak çekiyor.

• Beğen
Tepkiler: akeles
Corumluyum dişli nasıl bitti bizde anlamadık arkanın yağına günlük bakıyorum eksiltme gibi hiç birşey yok 3 tane traktör var bizde her 200 saatte bütün filtreleri ve yağını değiştiriyorum vites olayı şöyle vitese hiç geçmiyordu debriyajı geçen sene yaptırdım pimleri kopmak uzereymis onları değiştirince yaptırdım yinede geçen ekim sezonunda tarlada bıraktı beni benim kendi ustam baskı baltaya yağ vermeye başlamış dedi kendiside baktı onun için başka traktöre bak derim benim düşüncem bu

Hocam bizde Tumosan var maxima 8195 200 saat yağ ve filtre değişimi icin çok uzun bi zaman değil mi kitapçıkta 80-100 saat yazıyor yanilmiyorsam