Adengo ot ilacı

Benim Mısır tarlam çiftliğin yanı bütün kış güreyi tarlaya boşaltıyoruz ve güz sürümü artı bahar sürümü yaparız sonra mısırı ekeriz iki kere ot ilacı ve ara çapa yaparız yine ot mısırın boyuna ulaşırdı taki Adengo kullanana kadar Adengo geldi sıkıntı gitti çapa yok ikileme yok sadece Adengo ve gübre atıyoruz 1 defada sulama yapıyoruz dekara 8-10 ton arası sılaj alırız[emoji4]

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bu sene atmayi düşünüyordum misiri ikinci ürün olarak topragi sulayip tavina ekiyoruz ektikten sonra 2-3 yapraga kadar atilabilir diyor ama bölgemizde istatistik olarak o dönemde yağıs mümkün degil ilk sulamayida misir ekiminden 30 gun sonra yaparım bu sartlarda misir 2-3 yaprakta iken atsam fayda görürmuyum ilaclamadan sonra en az 20-25 gün usten sulama veya yagis yok onun disinda onceki yillarda farkli ilaclarlar kullandim ama adengonum methi cok

Selamünaleyküm trakkulüp ailesi.
Bayer ADENGO Ot ilacı 350 ml'si 125 tl.
1 dönüme 35 ml (çıkım öncesi dozu) kullanılıyormuş, 10 dönüm yer ilaçlar.
Sorum: sizce kazançlı mı? Alıp atmaya deger bir ilaç mı?
Mısırda (özellikle silajlık mısır) çıkış öncesi ot ilaçlaması gereksiz bir maliyet bence, mücadelesi en zor otlar dar yapraklı otlar, bununla ilgili birçok firmanın çok çok Uygun ilaçları mevcut (kosason veya muadilleri) çıkış sonrası, kaba otlara ise en ucuzundan sallarsin Amin veya Mustang grubunu olur biter, strese gerek yok

Mısırda (özellikle silajlık mısır) çıkış öncesi ot ilaçlaması gereksiz bir maliyet bence, mücadelesi en zor otlar dar yapraklı otlar, bununla ilgili birçok firmanın çok çok Uygun ilaçları mevcut (kosason veya muadilleri) çıkış sonrası, kaba otlara ise en ucuzundan sallarsin Amin veya Mustang grubunu olur biter, strese gerek yok
İnci tarım hayatında kaç dönüm mısır ektin yada bu ilaçları denedin merak ediyorum.mısır ekiyorsun yağmurlar bastırıyor arasını çekmeye yada ot ilacı atmaya fırsat bulamadığımız günler oluyor .ot mısırı boğuyor nerdeyse .mısır bitkisi bu kritik dönemde koçan yapısını belirliyor.bu dönemde mısırı otla strese sokarsan verim kaybı yaşıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: atila ve körsaban
Toprağa atılan ilaçları önceleri kullandık hatta elimde 2 litre popcorn kaldı duruyor.
Ekim öncesi ilaçlar otu çıkarmıyor ama misir büyüdükçe toprak ilerleyen günlerde illa otlanma yapıyor ve bu defa genellikle üstten tekraren ilaç atmak gerekiyor.
Hal böyleyken madem üstten tekrar ilaclamak gerekiyor.O zaman toprağa atmam üst te tek seferde otları kontrol ederim.2 defa masraf ve eziyet yapılmamış olur.Diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: cracker
Adengo
Dekara 40ml kullanımda ot kaçırmaz
30ml kullanımda dar yaprağa etkisi kalmıyor
35ml de bazı otları öldürmeye gücü yetmiyor
43ml gibi attiğimda ayrığı bile durdurduğunu gördüm

Münavebede kalıntı olma ihtimalinden dolayi bir sonraki yıl buğday ve pancar ekilecek yerlere 35 ml dekar dozu sıkıntı yaratmıyor mısır ekilecekse ve arazide dar ve geniş yaprakli ot yoğunsa 40ml dekardan az kullanmayin.
Merhaba.kulladiginiz tarladan resim varmi

41E1AE67-6E77-4BF0-B0A8-25B08CAEA76C.jpeg

Önceki yıllar kullandığımız adengo bu yıl neredeyse hiç çalışmadı malesef mısırlarımızda pek bi iştahlı değil sonumuz hayır olsun yarın üstten tekrar İlaçlama yapacağız bakalım.

adengo benim bildiğim ekimden sonra ilk 2 gün de atılıyor. topprak nemli iken ası ekimlerde basarılı oluyor. yani haziranda ekilen 2. ürünlerde tavsiye etmiyorlar. üstüne yağmur yağarsa basarı artıyor. sulamak sadece yagmurlama ile az miktarda olursa basarılı olur bence.