Mitas Lastik Hakkında

Radyal lastikte lastiğin hammaddesi teknolojisi kötü değilse lastik aşınması bozulması çatlaması kullanıcıya bağlıdır en kral lastik olsun isterse hele bide sadece lastik tamir eden adamlardan tavsiye alıyosak vay halimize ''Abicim sen 30 havayı vur korkma bişey olmaz'' gibisinden uzun vadede bize zarar verecek türden...

İki aynı marka aynı model traktör düşünelim ikisindede bire bir aynı lastik olduğunu varsayalım 1. traktörün lastiklerine gereğinin üzerinde hava basalım toprakta fazla basınç yapsın patinajda yürüsün sürekli en ufak çukurda hoplasın lastiğin yanlarını hiç çalıştırmayalım , 2. traktöre yük , hız endeksine göre hava basalım yere tutunması iyi olsun konfor hız endeksine göre ayarladığımız için konforumuzda üst düzey olsun patinajda yürümesin motor lastiğin yanlarınıda çalıştıralım.

bu testten sonra bakalım hangi motorun lastiği daha çabuk aşınmış hangisi daha çok mazot yakmış hangisi daha fazla iş yapıp az saat yapmış tabiki böyle bir test yapamayız ama ben size yaklaşık senaryoyu analatayım;
1.traktörde lastik aşınması fazla,lastik yanaklarında bozulma, yere fazla basınç toprak sıkışması, fazla mazot tüketimi, traktör yerinde saydığı için fazla saat
2.traktörde lastik aşınması az,lastik yanağı çalıştığı için uzun kullanım ömrü, yere basınç az toprak sıkışması az, yaptığı işe göre az mazot tüketimi, daha az çalışma saati
bunlardan hangisi işinize geliyorsa artık;)

kendimden örnek vereyim mitasın lastikleri bkt lastiğe göre daha çabuk çamur sarıyor ama esneme konfor olarak mitas daha önde. mitasın lastiği sert bkt lastiği yumuşak bkt nin yumuşak lastik seçiminde toprak koşullar önemli etken öyle su lastik bu lastik kalitelidir demek devrin gerisinde kalmış bence

mitas trelleborg aynı çatı altında goodyearcılar Pirelliyiciler bilmemneciler trelliborg un lastiklerini inceleyin derim mitas teknolojisinde dış kısmı yumuşak çamur tutması kessinlikle çok çok daha azdır hiç kullanmamış olsamda lastik alacak olsam trelleborg derdim

kusura bakmayın biraz uzun oldu ama bazı konulara değinmek istedim saygılar...

IMG-20170508-WA0020.jpg

26 yaşında.. Hodri meydan:)