Zetor proxima 8441 ~ John Deere 5105M

Yorum yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim, öncelikle amacım jdyi küçümseyip zetoru üstün görmek falan değil. Cüsse kalıp olarak karşılaştırma fırsatı bulduğum ilk traktör 5105m di yanına çektim görsellik olması için, teknoloji olarak kullanım kolaylığı olarak jd çok daha üstün diyecek bişeyim yok. Görüntü olarak hernekadar karşılaştırsam da tarlada iş yaparken belli olur kalitesi çekişi kalıbı karşılaştırılacak neyi varsa..
Herkese tekrardan yorum için teşekkür ederim, 4000 küsür kg demir parçası iddialaşıp kalp kırmaya sinir yapmaya değmez ☺☺ sağlıcakla kalın
İşte beklediğimiz zetorcu alcak gönüllü digerlerinede örnek olması dileğiyle

9ad6d7e2d60f9e44c209438bfdfe37a0.jpg
816092a92846b1f1259efcbaae745211.jpg
193c2361e64aa26290080049e901a870.jpg
2b9d41cd526d4fc3cc041f6c8997f23b.jpg
c7eab66dbd228019ca6e1f16a83981af.jpg
1b3f967a486025ad428890a02d0d67c9.jpg
7d17a93905321de53fc4744a3d4ca62a.jpg
Bu adam burda ne demiski jd hakaretmi etmis kotulemismi ki bukadar laf konusmussunuz
Bu zetorada herkez muhalefet ne yapsa olay ismini duymaya dayanamiyorlar bundan sonra 5 harfli diye konu acalim bari
8441 yeni kasa olsa jd'den daha heybetli dururdu:)

yine de güzel..

Ercan kızma.. suc erkunt un degil..

Biz sanayi devrimini kacirmis bi milletiz..

Adamlar araba-kamyon-traktor-bicerdover yaparken..

Biz araba diyince sadece at arabasini biliyorduk..

Simdi sifirdan basladik.. insallah geceriz onlari:)

Ercan kızma.. suc erkunt un degil..

Biz sanayi devrimini kacirmis bi milletiz..

Adamlar araba-kamyon-traktor-bicerdover yaparken..

Biz araba diyince sadece at arabasini biliyorduk..

Simdi sifirdan basladik.. insallah geceriz onlari:)
umut abi dost acı söyler hesabı kusura bakma ama sizin bu dışa bağımlı sevdanız olduğu sürece biz daha çok sanayi devrimleri kaçırırız bak başkalarının ki hayranlıktır onu anlarım da sendeki direk kara sevda artık öyle bir boyuta ulaştı ki bu forumdaki zetor konuları seven insan nefret eder dereceye geldi ve açık söyleyeyim bu harekete sen öncülük ettin belki maksadın insanlara zetoru tanıtmaktı ama olmadı tanıtayım derken nefret ettirdiniz...

Motor yabanci.sanzuman yabanci isim ile kabutun tasarimi yerli olsa ne olcak madem yerli traktore sahip cikcaz tumosan daha yerli bu konuda ve tumosan artik.kendi transmisyonu nu uretecek.bu yerli firmalarda millibduygular ile haraket etmis olsalar cok.daha guzel urunler cikacak. Erkuntun tumosan in hattat in bir araya gelerek. Daha cok yerli daha cok kaliteli global bir seri cikarmalarini.en cok.ben isterim. Dusunun her traktor firmasinin usta oldugu alanlar var tumosan in motoru erkuntun dokum kalitesib hattat hemanin hidroligi. Guzelde bir tasarimla cok kaliteli bir traktor cikar

Zetor tavşan yerliler tazı..

yerliler başka türlü gaza gelip çalışmaz.. zaten satıyoz ne gereği var kaliteye, inceliğe der durur yoksa:)

adamların 50 sene önce satandart koyduğu havayı/yolcu koltuğunu yeni yeni "opsiyon" yapar..

Batı "sanayi devrimi" ile 1 adım önde ama bu sonzuza kadar sürecek demek değil..

Gerçektende stop çekeceği 21. Yüzyılda olsa olsa antika olur. Zetorla ilgili çok konu açıldı bende merak ettim internetten baktım tam 2 gb internet harcadım ve hiç içime sinmedi.
Kabin içi ses izolasyonu çok zayıf,motorların çoğu mekanik enjeksiyonlu ve kabin tasarımı çok klasik üstelik fiyatida o kadar ucuz değil. Ben şahsen bir gün "parça konusu benim için önemli değildir" diye bir karar alırsam eğer kesinlikle claas new arion tercih ederim.

Valla bizde bekliyoruz jd ye alternatif olarak düşünüyorum. John deere bu ekstra gümrük vergisi işine bi çözüm bulmazsa sadece büyük çiftçiye hitap edebilir mecburen alternatif arayışına girebiliriz sonuçta ne kadar az traktör satılırsa o kadar servis sıkıntısı olur satarken problem olur... zetorda başarılı olursa deneyebiliriz

Valla bizde bekliyoruz jd ye alternatif olarak düşünüyorum. John deere bu ekstra gümrük vergisi işine bi çözüm bulmazsa sadece büyük çiftçiye hitap edebilir mecburen alternatif arayışına girebiliriz sonuçta ne kadar az traktör satılırsa o kadar servis sıkıntısı olur satarken problem olur... zetorda başarılı olursa deneyebiliriz

Zaten sadece büyüm çiftçiye hitap ediyor benim gözümde asıl john deereler IVT şanzımanlı olan seriler

Manuellik sadelik bazisinca geri kalmislik bazisinca aranan bi özellik..

Elimizde bi 6441 var.. yeni aldik.. gelir gelmez musteri cikti..

Hersey manuel.. musteri cikan.. dugmeli olsa almazdik diyo..

Isitici-bujiler gelcek.

1-2 saat tarla surup begenirlerse alcaklar..

Daha önce elimizden gecen bi 7441 vardi.. o nu alanlarda buyuk ciftlik ve adamlar ayni zamanda makinaciydi..

Tam bizim soforlere gore kutuk gibi motor.. manuel diyip almislardi..

Cok teknolojik ve dugmeli olsun diyenler..

Hsx ve hd ve crystal serisine bi bakin derim.

Hd-crystal onlarca dugme ve opsiyon var..

Yalniz stop hala cekmeli.. kiyamete yakin degiscekmisler son anda:)