sertifikalı tohum kullanım destekleri neden yatmıyor?

ben alalı iki hafta oldu 300 kğ ye 130 tl
Ramazan bey bi yanlışlık olmasın 300 kg buğday desteği 127,5 tl eder bununda %4 kesintisi var sizin destek bu hesapla 122 tl olması lazım.
İkinci bir durumda yurt geneli bildiğim kadarıyla sertifikalı tohum destek ödemeleri henüz başlamadı yani 2017 ekim döneminde aldığımız tohumların.

• Beğen
Tepkiler: erhan11
Ramazan bey bi yanlışlık olmasın 300 kg buğday desteği 127,5 tl eder bununda %4 kesintisi var sizin destek bu hesapla 122 tl olması lazım.
İkinci bir durumda yurt geneli bildiğim kadarıyla sertifikalı tohum destek ödemeleri henüz başlamadı yani 2017 ekim döneminde aldığımız tohumların.
peki destek alan arkadaslar 2016 ekim dönumunde aldigi tohumlarin mi desteklemesini aliyorlar

bakanlık ani bir kararla son müracaat tarihi olan 30 haziran'ı beklemeden tüm girişlerin acilen bitirilip askı işlemlerinin tamamlanmasını istedi. birçok ilde askı işlemleri tamamlandı ve kesin icmaller bakanlığa iletildi. büyük ihtimalle seçime kadar ödemesini almayan yerlerin de ödeme işlemleri tamamlanacak.

• Beğen
Tepkiler: erhan11
peki destek alan arkadaslar 2016 ekim dönumunde aldigi tohumlarin mi desteklemesini aliyorlar
Erhan bey şimdi bu destek işi baya bi karışık,daha önce sertifikalı tohum destek dosyaları güz ve bahar olmak üzere iki kez alınıyordu.
Yani güz ekimi icin müracat 12. Ayda bitip ödeme mart ,nisan gibi oluyordu ,bahar ayı icinde müracat hazirada bitip ödeme eylul ekime dogru oluyordu.
Bu sene güz ve bahar müracatı birleştirdiler ve son mrçt haziran sonu ,şayet secim hatrına ödeme olursa bu ay içinde olur yoksa eylül ,ekim ayına sarkabilir.
Kimse yanlış anlamasın yıllık baya bi sertifikalı tohum kullandığım için bu konuyu az cok araştırıp biliyorum .

Kirikkaledede henuz yatmadi lakin kirsehirde yatmis diye duydum il il sececeklerine bolge olarak degerlendirseler daha iyi olur devletin isleri hep boyle yavas ilerliyor hizlansa hem ulke icin hem ciftciler icin iyi olacak