Btirim deutz erkuntu pullukda salmıyor.

Fırsatı vardı aslında denemesi lazım dı merak ediyorum bende.
Erkunt denemelerde 55 liğin arkasına 4li takıyor onunda önüne 110 luğu kooyup ittiriyor traktör çekiyor.
Sonra gidiyor 55 lik böyle 110 luk nasıldır diyorsun alıyor millet sonra 110 luk çwkmiyor hiç anlamadım. Aklımda çılgın sorular.

zamanında erkuntum varken iyi anladım agır traktor fakat ne yük varken yolda hızlı nede tarlada pullukta fakat 70 liğin çekecegi idaal pulluk normal şartlarda 410 12 inç. fakat 5 li 12 yi tak ufak vitese at çekmem demiyor. diger traktorlerdede bu yok ve yolda boşta taksi gibi giderdim saallamazdı bile motor araba konforu gibi şuan kullandıgım case 80 td65 kubota 95 hiçbirinden tarla yolunda giderken boşta onun konforunu alamadım :)

zamanında erkuntum varken iyi anladım agır traktor fakat ne yük varken yolda hızlı nede tarlada pullukta fakat 70 liğin çekecegi idaal pulluk normal şartlarda 410 12 inç. fakat 5 li 12 yi tak ufak vitese at çekmem demiyor. diger traktorlerdede bu yok ve yolda boşta taksi gibi giderdim saallamazdı bile motor araba konforu gibi şuan kullandıgım case 80 td65 kubota 95 hiçbirinden tarla yolunda giderken boşta onun konforunu alamadım :)
Kubotalar falan hafif olduğundan çok zıplıyor yolda erkuntun tadını vermezler. Tarlala da hızlı gidemese erkunt bir başka. Ağır traktör her yükğn altına kalıbıyla giriyor. Memnunuzda bakma işte insan oğlu böyle doymuyor doyamıyorr.. 😊😊

Arkadaşlar bu erkuntu ben 80 lik biliyordum çünki arkadaşlardaki erkunt 80 likdi malesef şanzumanında srıza yapmış fabrika bunlara 90 lık vermiş diğeri yapılana kadar.
Ama çok üzüldüm erkunt pulluğu çok salmış deutz az salöış öyle dedi ama öylede olsa ben kabul etmiyorum. Arada taş çatlasın 10cm derinlik fark var. 😢😢😢😢😢

Fırsatı vardı aslında denemesi lazım dı merak ediyorum bende.
Erkunt denemelerde 55 liğin arkasına 4li takıyor onunda önüne 110 luğu kooyup ittiriyor traktör çekiyor.
Sonra gidiyor 55 lik böyle 110 luk nasıldır diyorsun alıyor millet sonra 110 luk çwkmiyor hiç anlamadım. Aklımda çılgın sorular. 😆😆😆😆

abı galıba sanzıman uyumundan onlar dıger markalarında 65'lıklerı okadar performanslımı bılmıorum ama 55'lıklerı gayet ustunbasarı saglıo dusuk beygırlı oldugu ıcın traktoru fazla agır yapmıolar dolayısıyla yuksek beygırlerde traktorun kendı agırlıgı zaten baska bıse bana gore ole sacma olmus olabılır :D