CASE İH JX 75C ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL POMPA VE LDA AYARI

Bizimki nolacak td65d 2014 bosh pompa heralde maliyet ney kafaya taktım bu lda yı motor 65 bg 4 ton geliyor bu yüzden biraz çabuk bayılıyor

Sadece pompa lda ayarlaması yapılırsa maliyet bu şekil bilgisayarlı sistemlerde 600-750 lira arası tutar Eğer içerisinde parça değişimi yapılmazsa yapılırsa ekstra parça maliyeti çıkar

Emrah hoca uğraştığın şeylere bak [emoji41]
Hiç pompa ayarına filan para verilir mi [emoji848]
Ben tek çeker nimet aldım büyük küçük almaya gelmek yok.
İşler azalınca pompayı 2 tur sıkıp Kısmet ayarına getiriyorum işler çoğalınca ağırlaşınca pompayı 2 tur açıp Servet kıymet hatta Haşmet yapıyorum büyük küçük traktöre para vermeye gerek yok orta yollu alacam birde pompaya uygun anahtar kısıp açacan her tur 10 hp ona göre çevir sonra beygir patlaması yaşarsın dikkat et.
Bu yaz da patpata deneyecem sonra da arabaya [emoji41][emoji23]

İşler azalınca pompayı 2 tur sıkıp Kısmet ayarına getiriyorum işler çoğalınca ağırlaşınca pompayı 2 tur açıp Servet kıymet hatta Haşmet yapıyorum büyük küçük traktöre para vermeye gerek yok orta yollu alacam birde pompaya uygun anahtar kısıp açacan her tur 10 hp ona göre çevir sonra beygir patlaması yaşarsın dikkat et.
Bizdeki sistem aynen anlattığın gibi tümosan da öyle sıkınca güçleniyor gevşetince zayıflıyor 😂😂

Sadece pompa lda ayarlaması yapılırsa maliyet bu şekil bilgisayarlı sistemlerde 600-750 lira arası tutar Eğer içerisinde parça değişimi yapılmazsa yapılırsa ekstra parça maliyeti çıkar
Burda lda+pompa ayarı yok diye biliyorum pompa ayarlanıyor güzelde oluyor ama + lda varmıdır emin değilim, uzaklarda insanda çekince yaratıyor nereye gittiğini bilmeden 😕

[video=youtube;KUDWJv3gaUc]https://www.youtube.com/watch?v=KUDWJv3gaUc[/video]

Arabada bayaa bayaaa fark ediyor.Ne gada gara duman o gada randıman. :)

48227558bb930980c8a2806c2b0351c2.jpg

Bandirma Alper pompa montajidir LDA

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Ekli dosyayı görüntüle 22420
Bu resim de görülen vida kontra somunu gevşetip 6 nolu anahtarla sıkarak rölantiyi arttırıyoruz. Mesela 700 se 800 yapıyorsunuz. Çekiş hemen fark ediliyor. Yanlış anlamayın rölanti ayar vidasindan değil. Mazot ayar vidasindan rölanti arttırılacak.
Yani enjektörlere gönderilen yakıt miktarını artırıyor. Böylece çekiş de artmış oluyor öyle mi?

Bizim pompa LDA üzerinden aşağıdaki şekil ayar yapıldı motorun canına can gücüne güç geldi önceden 1 ile gittiği yerde şimdi 2.5 ile gidiyor tam 2 vites arttırdı pulluktaki çekişi 5.5 kmh yaparken şimdi 8 - 9 kmh sürate çıktı yakıt az biraz artıyor ama çektiği için değiyor bu şekilde çamurda tavsız zamanda en fazla yakıt 2.5 litre dönümde (1.000 metrekare).

LDA ayar yapılmadan önceki hali;

a6e5468f36b793b8813fb10aad063931.jpg

Ayardan sonraki hali 2 diş sıkıldı ;

324108db946ca3e1dfb4efe01aba8e26.jpg

Arkadaşlar pompa ayarı yaptırıcam ama ben erzurum dayım burada yetiş dizel var pek güvenemiyorum pompayı söküp özen dizele götürsem olurmu bilgi lazım acil

İletişime geçin iyi birine söktürün kargo ile yollayın halledip geri yollarlar[emoji106][emoji106][emoji106] yada yukarıda bir kaç tur sıkarak ayar yapan arkadaşla iletişime geçin olanlardan ben mesul değilim ama [emoji3][emoji3][emoji3]