CASE İH JX 75C ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL POMPA VE LDA AYARI

Arkadasim tabi traktoru fabrika test edip gonderiyor senin tercihine bisey diyen yok ama illede odunum demenin alemi yok ben yaptirdim mennunum haricinde bi sıkıntı yok olsa zaten pompaciya ayarlatırım ama sıkıntı yok saat gibi çalışıyor yakit dustu cekis arttı memnunum ayrıca arkadas bisey sormus bizde cevapladık kafasına yatanı yaptırsın ister ozen dizel ister baska dizel farketmez ortagim değil kırıcı olmaya gerek yok ayrıca bi motora fabrikasyon degerin ustunde guc uygulamak motor ömrünü kısaltır fabrika ayarları hep kısık olur arabada traktordede hep aynıdır koca fabrika bilmiyormu lda açıp gondermeyi belki emisyon belki motor ömrü yada parçalar çabuk yipraniyor butun traktorler fabrikadan cikinca test ediliyor ayrica bayide test ediyor sadece yeni oldugu icin bazi parcalar alisma asamasinda gevseme veya ufak tefek sorunlar için oluyor

sen butun uretılen traktorlerın testmı edıldıgını sanıyorsun

Benim pompa ve lda ayarında merak ettiğim bazı şeyler var kimi diyor ayarlayınca ilerde balatayı çabuk yer falan filan serisinin son modeli 75 hp olan 50 hp motora kaç beygirlik güç artırımı ve ayarı yapılabilir ilerde sıkıntı çıkarır mı ? Çünkü o şanzıman ve motor belli güce göre üretiliyor bu sebeple ilerde orjinale nazaran sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek gibi geliyor aydınlatırmısınız bu konuyu.?

Benim pompa ve lda ayarında merak ettiğim bazı şeyler var kimi diyor ayarlayınca ilerde balatayı çabuk yer falan filan serisinin son modeli 75 hp olan 50 hp motora kaç beygirlik güç artırımı ve ayarı yapılabilir ilerde sıkıntı çıkarır mı ? Çünkü o şanzıman ve motor belli güce göre üretiliyor bu sebeple ilerde orjinale nazaran sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek gibi geliyor aydınlatırmısınız bu konuyu.?

balatayı cabuk bıtırmeyle pompa ayarının ılgısı yok balatayı en cok zorlayan sey bence ters kepce cıflık gubresı yuklerken ıster ıstemez yarım deprıyaj kullanıon ona sahıt oldum gelelım guc arttımı ısıne nh tt serınınden ornek vereyım tt 50 55 65 75 hepsının ozellıklerı bırbırıne yakın ondekı agırlık sayısı fazla oluyor jant buyuk oluyor nasıpse yakın zamanda ttt 55ı 75 hpye yukseltcez

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
balatayı cabuk bıtırmeyle pompa ayarının ılgısı yok balatayı en cok zorlayan sey bence ters kepce cıflık gubresı yuklerken ıster ıstemez yarım deprıyaj kullanıon ona sahıt oldum gelelım guc arttımı ısıne nh tt serınınden ornek vereyım tt 50 55 65 75 hepsının ozellıklerı bırbırıne yakın ondekı agırlık sayısı fazla oluyor jant buyuk oluyor nasıpse yakın zamanda ttt 55ı 75 hpye yukseltcez

TT4 e yaptırayım diyorum BOSCH pompa. TT55 i 75 HP yapınca video atıp konu açarmısın ramazan abi. Hatta karşılaştırma yapabilirsiniz. Açtırmadan önce ayrı, açtırdıktan sonra ayrı video çekerseniz daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI