Benim Çiftliğim Toprak Düzenleyiciler Doğancan Seyhanla Birlikte

Bölgemizde ahır gübresi bulmak, yaymak ve bubun beraberinde getirdiği yabancı ot mücadelesi zor.
sorum şu;
Toprak ıslahında, ahır gübresinin iyi ihtimalle %15 organik maddesi olduğunu ve dekara 5 ton ahır gübresi verdiğimizi varsaydığımızda bu uygulamanın eşit ölçütü toprak düzenleyicilerde nedir? dekara kaç litre uygulanması lazım? hayvan gübresinin yerini tutar mı?

sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum, Doğancan Abime ve Bereket Tv Ailesine selamlar :)

Bölgemizde ahır gübresi bulmak, yaymak ve bubun beraberinde getirdiği yabancı ot mücadelesi zor.
sorum şu;
Toprak ıslahında, ahır gübresinin iyi ihtimalle %15 organik maddesi olduğunu ve dekara 5 ton ahır gübresi verdiğimizi varsaydığımızda bu uygulamanın eşit ölçütü toprak düzenleyicilerde nedir? dekara kaç litre uygulanması lazım? hayvan gübresinin yerini tutar mı?

sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum, Doğancan Abime ve Bereket Tv Ailesine selamlar :)
Kardeşim vaktimiz yettiğince, dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Az da olsa değindik. Teşekkür ederim.
Tebrik ediyorum çok yararlı bi program oldu.
Çok sağolun.
Haydi bakalım hayırlısı olsun bekliyoruz
eyvallah sağolun.

• Beğen
Tepkiler: hacimmet
[MENTION=919]doganbey1[/MENTION]
Doğan bey bizim bölgenin toprak yapısı:
Kireçli ve ph değeri 7.8 civarında.
Arpa ekimi için tabana 20 kg. Kükürtlü kompoze gubre kullandım ve yoğun bir faydası oldu.
Seneye inşallah sizden bu humikcani isteyeceğim denemek için ve iyi sonuç alırsam diğer sene 300 dönüm için sizden talep ederiz.

• Beğen
Tepkiler: doganbey1
[MENTION=919]doganbey1[/MENTION]
Doğan bey bizim bölgenin toprak yapısı:
Kireçli ve ph değeri 7.8 civarında.
Arpa ekimi için tabana 20 kg. Kükürtlü kompoze gubre kullandım ve yoğun bir faydası oldu.
Seneye inşallah sizden bu humikcani isteyeceğim denemek için ve iyi sonuç alırsam diğer sene 300 dönüm için sizden talep ederiz.

Doğru yapılan her uygulama faydalıdır. Elbette ki beklerim her zaman taleplerinizi. Bol bereketler dilerim.