haşmeti sonunda bölmüşler

https://youtu.be/pVzehaur2mM
erkunt videolarına bakarken gozume çarptı baktım haşmeti sonunda bölmüşler kurtarıcı ile goturuyorlar. aklıma birden deneme motorları geldi acaba deneme motorumuydu bu motorda. sahibine geçmiş olsun inş yerli gururumuz arkasında durur ve düzeltirler cunku kendileri sağlamlık testi yapıyorlar.

Kul yapısı diyor geçiyor insan ama bir çanta para verip aldığı traktör de böyle olursa insanın hevesi kursağında kalıyor daha kaç saatte traktör. Ayrıca matrisler traktör iple sürüklerken bile toprak işliyor yararlı ve kaliteli ekipman olduğunu kanıtlamış oluyor.

• Beğen
Tepkiler: mekanik10

Traktor gucleri buyudukce haliyle ekipmanlarda buyuk ve agir kullandigi ekipman agir bir ekipman.tam sase olsa boyle sorunlar minimuma duser. Eski universal 650m traktorlerde bile var butun sase. Umarim yerli firmalarimiz on suspansiyon lu tam saseli traktorler uretirler

Ön aks süspansiyon sadece yol durumunda kullanılıyor bildiğim kadarıyla, tarlada kullanılmıyor siye biliyorum yanlış değilse, bu arada biraz savunuyum bâri bölünmemiş ćatlamış[emoji1]

Abi sadece yolda kullanılsaydı bu kadar tercih edilmezdi bence. Zıplamayı engellediği için tarlada çok iş görecektir. Ayrıca kısa aks mesafeli motorlarda bu dezavantajı ortadan kaldırıyor bildiğim kadarıyla..
Çatlaması bölünmesinden daha tehlikeli değil mi. Bölünse suçu ya bağlantı elemanlarının kalitesizliğine, ya da bunların kontrol edilmemesine atabilirsiniz fakat çatlama tamamen blokla alakalı diye düşünüyorum :)

Ön aks süspansiyon sadece yol durumunda kullanılıyor bildiğim kadarıyla, tarlada kullanılmıyor siye biliyorum yanlış değilse, bu arada biraz savunuyum bâri bölünmemiş ćatlamış[emoji1]

Forumda kullanan arkadaşlar var,bildiğim kadarıyla tarlada da kullanılıyor.Diğer markaları da inceleyin, ne kadar bölünme olayı yaşıyorlar.Eski model traktörlere de bakın ne olmuş.

Erkunt un ağırlık noktası tüm modellerde traktörün tam ortasındaymış buda ön ve arka eşit ağırlıkta olduğunu gösteriyor. Buna rağmen durum buysa eşit ağırlık dağılımı iyi değil. Bence ön %55 arka %45 ağırlık dağılımı iyi olur çünkü arkaya bağlanan her ekipman arka tekere yük bindirip ön tekerden yük çalmaktadır.