kırıkkale humikcan uygulaması mercimek

Öncelikle kolay gelsin. Ancak siz eminim dikkat etmişsinizdir ama görüpte dikkatsiz komşularınızda o inek yalaklarında ilaç doldurma işlemi yaparsa ve suya ilaç karışırsa hayvanlar telef olur. Ben şahsen hayvan yalaklarının bu tür işlemlerde kullanılmasını tasnif etmiyorum. Evde bile çeşmeye ekstra hortum bağlamalıyız. Sonuçta tam dolma aşamasında uç kısımlarına bulaşıyor. Bizden sonra bir çocuk gelse su içse. Bu tür işlerde çok dikkat etmeliyiz. Teşekkür ederim.

Öncelikle kolay gelsin. Ancak siz eminim dikkat etmişsinizdir ama görüpte dikkatsiz komşularınızda o inek yalaklarında ilaç doldurma işlemi yaparsa ve suya ilaç karışırsa hayvanlar telef olur. Ben şahsen hayvan yalaklarının bu tür işlemlerde kullanılmasını tasnif etmiyorum. Evde bile çeşmeye ekstra hortum bağlamalıyız. Sonuçta tam dolma aşamasında uç kısımlarına bulaşıyor. Bizden sonra bir çocuk gelse su içse. Bu tür işlerde çok dikkat etmeliyiz. Teşekkür ederim.

ilgi ve dikkatiniz için teşekkür ederim bizim köy de su az o mevkide ilaç yapan herkes suyunu oradan alır ben dikkat ediyorum holderi doldururken gübre yi ve humikcanı atıyorum ilacı tarlaya vardığımda orada atıyorum ama foto almak zorunda olduğum için ilacı orada çekmek için çıkardım burası iç anadolu türkiyenin kurak ve ayaz yeri ekinler sararmaya başladı herkes yağmur bekliyor benimkiler şimdilik iyi humukcan ve yaprak gübrelerinin desteği ile...
foto çekerken bir ara aklıma geldi çeşme ve ilaç uymadı diye ama bilgi amaçlı foto için mec burdum oralar ekili olduğu için hayvan gelmez
dikkatiniz ve düşünceniz için ayrıca teşekkürler....

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33
son iki fotodaki yolun kenarındaki ikare şeklindeki tarla ve soldaki ince küçük tarla geriden alımnmış foto

Resimler ve ekler

• DSC02357.JPG
    DSC02357.JPG
    5.5 MB · Görüntüleme: 122
  • DSC02358.JPG
    DSC02358.JPG
    5.2 MB · Görüntüleme: 111
  • DSC02362.JPG
    DSC02362.JPG
    5.6 MB · Görüntüleme: 115
  • DSC02363.JPG
    DSC02363.JPG
    4.6 MB · Görüntüleme: 111
  • DSC02366.JPG
    DSC02366.JPG
    4.6 MB · Görüntüleme: 105
Ekim öncesi toprak hazırlığında 3 lt/dk gibi uygulansa daha da iyi sonuç alınır.Bu uygulama bebeğin emziğine tatlı sürmek gibi olmuş fakat iyileşme gözle görülüyor.Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

Maşallah bereketli olsun.
Yaprak uygulamaları streste olan bitkiyi rahatlatmak, gelişimi arttırmak için uygulanır. Bunun neticesinde kalitede bi miktar artış, verimde de buğday ayçiçeği için 10-20 kg arasında artış olmaktadır.

Maşallah bereketli olsun.
Yaprak uygulamaları streste olan bitkiyi rahatlatmak, gelişimi arttırmak için uygulanır. Bunun neticesinde kalitede bi miktar artış, verimde de buğday ayçiçeği için 10-20 kg arasında artış olmaktadır.
Yapraktan uygulamada 10 - 20 kg atrış dekar başına mı? Ayrıca bunu topraktan uygulanırsa verim deki artış kaç kg olur?

Ürün kaliteli kullanıyor ve bölgemizde tavsiye ediyoruz hububata yapraktan 600 litreye 10 litre hümikcan kullanıyoruz 30 dekara uyguluyoruz 333 cc [emoji3] enjekte ediyoruz Nasip olursa bu sene ekim öncesi topraktan uygulamayı düşünüyorum malum iklimler değişiyor iyi bir çıkışı olan ekin her zaman önde oluyor