Erkunt yine senkromenç yedi

Daha geçen gün senkromençle ilgili bi konu okumuştum ki başımıza yine aynı sorun geldi.daha önce bu yüzden şanzıman açılmıştı .3.vites senkromeç aşınmıştı.değişti .çelik ithal en iyisi hangisi dedik onu koydurttuk.l ve r ye ithal dişli-senromeç koydurduk.3000e yakın masrafı oldu.3.vites yine cartlamaya başladı hem de feci şekilde.e serisinde böyle bir sorun oluyor mu peder acaba e serisine geçsek mi diyor.e seriside patinajı çok hidrolik zayıf falan diyolar.80.4 zf den şanzıman arızası haricinde çok memnunuz pompadan güçte arttırdık .ama 2 yılda 1 sanayiye uğramak akıl karı değil. Sizce ne yapsak....

Geçmiş olsun.
Dün de okuduk böyle bir konu.
E serisi yani carraro şanzıman italyadan geliyor ZF alman ama burda yurtiçinde üretiliyor. arasında ilerleme vites hız oranları farklı.
E serisi tam ideal ağırlıkta bence hidrolik sistem ZF hidrolik kaldırıcı var zayıf değil zaten ek pistonlu.
Tamir ettirmeniz değiştirmeniz vs size kalmış.
bu arada sizin servet kaç model kaç saate ?
Burda 80.4 E serisi kullananlar yazsınlar ama kaç kişi yazacak.

bizim traktörde de aynısı oldu 10 saatte senkromeç bozuldu yeni senkromeç takımıtakıldı. 100. saatte aynı hatayı tekrar verdi bu kez olayı firmaya ilettik usta gönderdiler şanzumanda şim boşluğu olurmuş oraya şim attılar pul gibi. Şimdi sorunsuz kullanıyoruz

Dün de bir kullanıcı böyle bir mesaj yazmış sizin de böyle bir durum var da servis mi bilmiyor. [MENTION=36784]FEBRUCCİNİ[/MENTION]

Traktör 3000 saate yaklaştı.yakıt çekiş gerçekten çok iyi balyada deutzlara bile kafa tutuyor.foruma baktım e serisinde hiç böyle bir sorun yok.ama e seriside 5li 10" pulluğu çeker mi patinaja mı alır onuda bilmiyoruz.en son 70 e gördük .3lü 11" kullanıyordu.gayet iyi gidiyordu.adam yakıtından aşırı derecede memnundu.ha bu arada yağı hiç eksik olmaz sadece bazen 10 saat motor yağ saati geçiyor o.

Traktör 3000 saate yaklaştı.yakıt çekiş gerçekten çok iyi balyada deutzlara bile kafa tutuyor.foruma baktım e serisinde hiç böyle bir sorun yok.ama e seriside 5li 10" pulluğu çeker mi patinaja mı alır onuda bilmiyoruz.en son 70 e gördük .3lü 11" kullanıyordu.gayet iyi gidiyordu.adam yakıtından aşırı derecede memnundu.ha bu arada yağı hiç eksik olmaz sadece bazen 10 saat motor yağ saati geçiyor o.

3000 saatte az değil ve ufak bir detay kaçırılıyor gibi biyerlerde sanki.
Dediğim gibi E serisi farklı zf serisi farklı bir şanzıman.
5-10" pulluğu çok rahat çeker 80.4E.

bende 2015 model 80.4+ var 650 saatte şuana kardar bi sıkıntım cıkmadı amcaoğlunda 70e var tek çeker 2011 model 35000 saatte 2. el aldı sadece baskısı değişmiş amcaoğlu 2850 saatte aldı traktörü çok memnun sadece levyesi sallanıyo okadar :D ama şanzumanda cartlama curtlama bişey yok servisin bana dediği 4000 saatte 70lik varmıs hala baskısı değişmemiş kullanıcıya bağlı balya yapıyomuş önünde kepçe varmış hee bide senkromeç atmışlar amcaoğlu almadan bide lda takmışalar traktöre komşu köyde var bitane konyadan almış 70s 2014 model LDA lı slaj yapıyo benim servetten hızlı gidiyo nerdeyse 2000 saatte yine komşu köyde başkasında 80.4lüks var 2012 model onada senkromeç atıldı 200 saatte aldı o traktörü senkromeçsizdi. Şimdş kaç saatte bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
bide bende 5li 9 numara koşuyorum komşu köydeki 5li 10 numara koşuyo lüxse marka Alpler derinlik 27 ila 35 cm :)

[video=youtube;kFaPK0Itnlc]https://www.youtube.com/watch?v=kFaPK0Itnlc&index=3&list=UUlaBGOkHc71S1lk4-EuDV3w[/video]

6,7 seneden beri sürülmüyor yer video çekerken cok sallandıgı için 2.nin2 siyle gidiyorum yoksa 2.nin 3 ü ile gidiyorum bugday ekeceğim yerlerde 2nin 4 ü ile gidiyorum youtube kanalımda mevcut :)

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Geçmiş olsun inşallah tez zamanda çözüme kavuşur gel gelelim e serisine 4 senedir kullanıyorum daha büyük bi arızası yok hidroliği gayet iyi sonra patinaj demişsiniz ben öyle bişey görmedim benim motor 70 e yakıtından gayet memnunum çekişi çok iyi eksik yönleri yokmu tabiki var ama büyük bir sorun yok şuana kadar yani alacaksan gönül rahatlığıyla al zf den daha pratik olduğunu anlayacaksın