(YARDIM) GÜNEŞ ENERJİLİ SU POMPA KURULUMU (ELEKTRONİK YARDIM GEREKLİ)

Merhaba;

Tarlamda ufak bir sebzelik bahçem var. Hergün gidip sulama yapamıyorum. 1tonluk tank ve damlama sulama sistemi kurdum. Kurduğum sistem kuyudan tankı doldurup 2-3 gün sulama yapacak.

Şöyle bir durum var hergün gidip gelmek yerine ufak bir güneş paneli ile su tankına kuyudan su desteği sağlamak istiyorum.

Hergün benzinli sumotoru götür getir yapmadan işimi görsün istiyorum.

Motor olarak
HTML:
http://www.hepsiburada.com/mini-dalgic-pompa-mazot-su-yada-sut-pompasi-12-volt-p-HBV000004URWP?magaza=Detaymakine&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CPvrwN3u9tMCFUeZGwodPREBqQ
bundan alıp kullanayım diyorum. sizce olur mu ?

Sadece şöyle bir durum var linkteki motor 20dk da bir durup dinlendirilmeli. yani bu motoru 20dk çalıştırıp 10dk dinlendirip tekrar 20dk çalıştırmak için ne yapabilirim?

YADA BU MOTORU BOŞVERİN ALTARNATİF NE KULLANABİLİRİM?

366895748bbd7c3cb0ed817aec6c83e0.jpg

solar sistem pompa sulama hakkında konu açma üzerinden zaman geçmiş olmasına rağmen bir kaç bilgi vereyim.
Öncelikle ne iş yapılırsa yapılsın teknik değerleri bilip veya burada yazarak çözüm bulunmalı.
mevcut pompa debisi
kaç metreden suyu çekeceği
damla sulama yazmışsınız(suyu pompa yerinden tanka gideceği mesafe ve eğim)
Motorunuzun gücü ve çalışma gerilimi)AC-DC
solar paneller ile direkt olarak motor gücüne uygun kombinasyon yapılıp DC den AC evirici ile bataryasız ve güneşli havalarda direkt olarak depoya su basmanız mümkün,bunun için paneller uygun şeklide seri ve paralel bağlanarak yapılabilir,panel sayıları artar.Bataryalı sistemde enerjiyi depolayıp (batarya sayısı ve invertor maliyeti ile) istediğiniz zaman batarya gücü doğrultusunda suyu yükseğe basar zamanına göre damlama yaparsınız.Kendinden pilli timer ile günün belli saatlerine set yapıp otomatik sulama yapılır.Öncelikle Teknik bilgiler,hesaplama ve maliyet de çıkar.

Merhaba;

Tarlamda ufak bir sebzelik bahçem var. Hergün gidip sulama yapamıyorum. 1tonluk tank ve damlama sulama sistemi kurdum. Kurduğum sistem kuyudan tankı doldurup 2-3 gün sulama yapacak.

Şöyle bir durum var hergün gidip gelmek yerine ufak bir güneş paneli ile su tankına kuyudan su desteği sağlamak istiyorum.

Hergün benzinli sumotoru götür getir yapmadan işimi görsün istiyorum.

Motor olarak
HTML:
http://www.hepsiburada.com/mini-dalgic-pompa-mazot-su-yada-sut-pompasi-12-volt-p-HBV000004URWP?magaza=Detaymakine&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CPvrwN3u9tMCFUeZGwodPREBqQ
bundan alıp kullanayım diyorum. sizce olur mu ?

Sadece şöyle bir durum var linkteki motor 20dk da bir durup dinlendirilmeli. yani bu motoru 20dk çalıştırıp 10dk dinlendirip tekrar 20dk çalıştırmak için ne yapabilirim?

YADA BU MOTORU BOŞVERİN ALTARNATİF NE KULLANABİLİRİM?

12 v ile çalışan haftanın 7 günü programlana bilir LCD BİLGİ ekranlı kontrol devreleri üretimi yapıyorum sizin işinizi fazlasıyla görür...

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU