Kepçeli Traktör-Risk/Bölünme

Ayrıca bi video da görmüştüm kepçe nin bağlantısına elektronik bişi koymuşlar yüklediğin yükü anında tartıyor. Çok maliyetli birşey olacağını sanmıyorum. Römork e dahi şart. Dur bunla ilgili biraz uğraşayım xdd

Çok güzel bi örnek..

"Böyle kepceli motor kullanmayın"

Ne balata ne ön düzen kalır..

Kepce TAM sase degilse ki öyledir..

Zamanla esner gevser.. bloga dayanir çatlatır

Dahası kepceli motorlarda 2'ye ayrilma normal traktorden cok daha fazladır..

• Beğen
Tepkiler: HAMUKA
motorun EN zayıf noktası motor/şanzıman bağlantısı..

trafik kazalarında çektirmelerde hep burdan gider..

ağır kombine ekipman ve kötü arazi koşulları derken..

bide saptamalar gevşek eksik kontrolsüz olursa..

en azından yarım şaşe olmalı.. vesselam

Erkunt 110 luk hafif demekki bi de gövdesi zayıf olmalı Zira 120 hp lik büyük bir traktör sonuçta Arkadaki ekipmanı çok rahat kullanması lazım
abi tabiki kullanması lazım ama görünen köy klavuz istemez erkuntu deutz,fend,johndeer kadar hırpalamamak lazım nasıl bölündüğünü açıklamak için yazdım o mesajı o ağırlıkları boşuna ileri almamışlar bi kafa kaldırma sorunu var gibi 70bg üzeri makinalarda gövde dayanıklığı zayıf görünüyor erkuntun

• Beğen
Tepkiler: Erbaalı60
abi tabiki kullanması lazım ama görünen köy klavuz istemez erkuntu deutz,fend,johndeer kadar hırpalamamak lazım nasıl bölündüğünü açıklamak için yazdım o mesajı o ağırlıkları boşuna ileri almamışlar bi kafa kaldırma sorunu var gibi 70bg üzeri makinalarda gövde dayanıklığı zayıf görünüyor erkuntun

Doğru ne kadar ekmek o kadar köfte. 110 hp Erkut fiyat nedir bilmiyorum ama ben 110 hp Deutz a 59 bin Euro verdim. Jönlere ve Fendt de bundan aşağı değildir Belki pahalı gibi görünüyor ama sonuçta karşılığını görüyorsun. Yazık yani yerli malı kullan diyenler kalite ve güven kelimesinin anlamını öğrenmiş olsalardı.

Doğru ne kadar ekmek o kadar köfte. 110 hp Erkut fiyat nedir bilmiyorum ama ben 110 hp Deutz a 59 bin Euro verdim. Jönlere ve Fendt de bundan aşağı değildir Belki pahalı gibi görünüyor ama sonuçta karşılığını görüyorsun. Yazık yani yerli malı kullan diyenler kalite ve güven kelimesinin anlamını öğrenmiş olsalardı.
abi o traktörler düşük bütçeli çiftçiler için ideal ama 2000 dönüm arazi işleyen biri yağmur geliyor ekim için zamanı daralmış traktörü nasıl kollayacak.
ama 200dönüm yer ekiyorsak erkuntla işimizi yaparız makina parkuruna yapılan yatırımı düşürüp gübre mazota yatırır sıkışmayız videodaki erkunt o abiye bayabi zayıf kalmış.
yerli malı kullanalım ama hangi işte kullanalım bu çok önemli.
siz en son traktörü aldığınızda bir kişi size dedi niye bir üst seri almadınız.
siz cevap olarak bu bile fazlasıyla yeter.
gereksiz yere büyük veya işe zayıf kalan makina alınırsa sonuç ne olur.
erkunt bölündü.
tümosan bölündü olur.

• Beğen
Tepkiler: Erbaalı60