20 Başlık Bir ahır

20 Başlık Bir ahır yapmak istiyorum nasılbi ahır yapacagıma karar veremedim samsun kradenizz iklimine göre uygnum bir ahır projesi olan varmı

Acık kapalı imkan meselesi ama kapalı olursa mutlaka hayvanların günde bi iki defada olsa toprak zeminli gezecek su içeçek bi avlusu olsun.
Hiç serbest bırakmasan bile en azından sabahları akşamları salarsın avluya onlar su içerken sende yemini dağıtır ahırını temizlersin. Yaksa sürekli bağlıda hem ayak problemi olur hem gizli kızgınlık seyreder süten aldığın parayı ancak veterinere veririsin.

Yari acik olsa daha iyi olur hayvan istegine gore disarida yada iceride yatar kendi kafana gore cizebilirsin hayvan bbasina metre kare hesabi yapabilirsin ama padoklari 10ar baslik yap no birak kendi capimda yardimci olmaya calisayim arkadasim

Samsun’un havası nemli açık besi ye uygun değil kapalı en ideal biraz havadar yapacan bi sıkıntı olmaz ben bu yaz çadır sistem kurdum 30 başlık yükseklik 5 metre çok güzel havadar yıllardır bağlı sistem bizim ahırlar kışın içeri girdin mi en az dört ay bağlı kalıyorlar

Samsun’un havası nemli açık besi ye uygun değil kapalı en ideal biraz havadar yapacan bi sıkıntı olmaz ben bu yaz çadır sistem kurdum 30 başlık yükseklik 5 metre çok güzel havadar yıllardır bağlı sistem bizim ahırlar kışın içeri girdin mi en az dört ay bağlı kalıyorlar

Reis çadır sistemini önerir misin birde fotoğraf paylaşma durumun var mı acaba ?