70-66 285 e kan kusturdu resmen

Bence de adaletsizlik var;

Massey Ferguson da boş gelmemiş;

arka teker ağırlıkları fiata göre fazla,

285 -- 4060cc 4 silindir 287 torklu.

70 56 3600cc 4 silindir 230 torklu

Net ağırlık olarak hatırlamıyorum ama Massey Fiata göre birkaç yüz kilo fazlalığı var.

Aynı zamanda dar lastikli Fergusonun lastikleri kendinden daha geniş lastikli Fiata göre daha ağır basıyor.

Bir de düz zeminde lastik durumu kadar ağırlık daha önemlidir. Bana kalsa da çekemezdi Fiat Masseyi orada.
Massey ile stabilizede cekisme yapiyor. Gevşek zeminde teker dişi önemlidir. Eger asfalt olsa teker dişi önemli olmazdı. Tekrar eşit şartlarda çekişme yapılması daha güzel olur zannimca

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Bence de adaletsizlik var;

Massey Ferguson da boş gelmemiş;

arka teker ağırlıkları fiata göre fazla,

285 -- 4060cc 4 silindir 287 torklu.

70 56 3600cc 4 silindir 230 torklu

Net ağırlık olarak hatırlamıyorum ama Massey Fiata göre birkaç yüz kilo fazlalığı var.

Aynı zamanda dar lastikli Fergusonun lastikleri kendinden daha geniş lastikli Fiata göre daha ağır basıyor.

Bir de düz zeminde lastik durumu kadar ağırlık daha önemlidir. Bana kalsa da çekemezdi Fiat Masseyi orada.

İnce tekerin kalın tekerden iyi tutunduğunu ilk kez sizden duyuyorum :)

Massey ile stabilizede cekisme yapiyor. Gevşek zeminde teker dişi önemlidir. Eger asfalt olsa teker dişi önemli olmazdı. Tekrar eşit şartlarda çekişme yapılması daha güzel olur zannimca

Bence yine de nerdeyse betonlaşmış basık tarla yolunda, bu kadar kaçırmaması lazımdı Masseyin, çünkü Fiatında lastik avantajını dolu dolu kullanabileceği yani lastik pençelerini saplayabileceği aman aman bir yer yok. Böyle bir çekişmede ağırlığı ve malum arka lastik ağırlıkları ile favori Masseydir.

• Beğen
Tepkiler: sakaryalienterci
İnce tekerin kalın tekerden iyi tutunduğunu ilk kez sizden duyuyorum :)
Dar lastikli traktörde arka aks üzerine binen yük miktarı balon lastikli traktöre göre daha ufak bir toprak tabakasına temas eder.

Aynı zamanda dar lastikli traktör patinajda yeri balon lastikli traktöre göre daha çabuk kazıp kendine tutunacak bir hendek oluşturur.

Dar lastikli traktörün kazdığı çukur özellikle traktör çekişmesi sırasında onu yerinde tutarak avantaj sağlar, balon lastikli traktör ise o kadar derin çukur açamadığı için yüzeyde kalır ve tutunacak yeri zayıf olur.

Bilmiyorum ne kadar açıklayıcı oldu sizin için.

• Beğen
Tepkiler: eminyarkin
O zaman alalım birer süne lastiği takalım çalışalım.
İnce lastiğin amacı sıra arasına girmektir.ben hiç keyfinden ince lastik kullanan görmedim :)
Çekişten düşer ince de benim 7066 ya geçen sene ince teker taktık
c62799e72f43ef01b95c20c992cb4f03.jpg
gördüğün gibi kalın lastik gibi çekişi yok