Arpalama

18.01.2017
67
19
31
Kayseri

17 aylık besi danası 550kg tamamlamaya geçti. (Bağlı sistem) Yanında duranın yemini yedi sanırım ve Ayağını arpa çatlattı en kısa sürede bunu nasıl geçirebiliriz ? 1 hafta oldu yiyor içiyor ama sadece yemleme zamanı ayakta, 3 öğün x 10cc B12 yaptım. Bir faydası olmuş mudur ? Ne yapmamız lazım.

17 aylık besi danası 550kg tamamlamaya geçti. (Bağlı sistem) Yanında duranın yemini yedi sanırım ve Ayağını arpa çatlattı en kısa sürede bunu nasıl geçirebiliriz ? 1 hafta oldu yiyor içiyor ama sadece yemleme zamanı ayakta, 3 öğün x 10cc B12 yaptım. Bir faydası olmuş mudur ? Ne yapmamız lazım.
Ayağı yamulduysa eğer düzelmiyor kolay kolay , kilo kaybı oluyor. Iyı de kilolu maşallah , hazır fiyatlar da yüksek ken kestirebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Anladım. Royal ilacın besi için yem katkısı var mayalı 3-4 aydır yedikleri halde yine tuttu ayağını çatlattı. İğne ilaç falan yapabilcek bir şey yok mu. Hafif derece de ağrısı
Bahsettiğiniz yem katkıları hayvanın yediği yemden daha iyi yararlanmasını, varsa vitamin+ mineral eksiğini tamamlamasını sağlar. Bahsettiğiniz olay sanırım yüksek enerji kaynaklı.

• Beğen
Tepkiler: adige

Bahsettiğiniz yem katkıları hayvanın yediği yemden daha iyi yararlanmasını, varsa vitamin+ mineral eksiğini tamamlamasını sağlar. Bahsettiğiniz olay sanırım yüksek enerji kaynaklı.

Konuyu değerlendirme amacı ile yazıyorum. Ayak ağrımasından 2 hafta sonra kestirdik 331.60 karkas geldi.

550 canlı ağırlık 331.60 karkas sanırım randuman %60 oluyor. Bizdeki Montofonlar sağlam soylu oldukları için oran güzel gelmiş. [emoji3]