Bizim Ekip ! İyi Seyirler

Konuyu nereye açacağımı bilemediğimden üretimimizin büyük kısmını oluşturan kayısı bölümüne açıyorum.

Akşam üzeri bi fırsat bulup çektim. Güneş tersti biraz kusura bakmayın. Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarım image.jpeg

Resimler ve ekler

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 162
  • image.jpeg
    image.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 168
Ekibin maşallahı var abi. Meyvecisiniz kayısı yaptığınızı söylemişsiniz. Ancak 54-c falan zor girer bahçenin arasoma diye düşünüyorum [emoji848] ayrıca remork fazla yüksek değil mi? [emoji5]

Ağaçalar epey büyük altına girmekte sıkıntı yok. En dar dikilen 10x10 metre zaten ona göre hesap et. Römorkun üst ilave kaynaklı değil. Civatalı gerektiğinde söküyoruz.

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay
Ağaç sarsıcı, diskkarro,kültivatör ayakları sivri dik büyük gibi özel kullanımı var heralde.
Traktorler hepsi kullanışlı ve ekipman iyi,
ormanlık alanlara yakın gibi yerleşim yeriniz,çam ağaçları çok güzel,kolay gelsin,bereketli olsun

Ağaç sarsıcı, diskkarro,kültivatör ayakları sivri dik büyük gibi özel kullanımı var heralde.
Traktorler hepsi kullanışlı ve ekipman iyi,
ormanlık alanlara yakın gibi yerleşim yeriniz,çam ağaçları çok güzel,kolay gelsin,bereketli olsun

ağaç sarsıcı dediğinize biz sirkeleme makinası diyoruz kayısıları sirlekemek için olmazsa olmazımız.
Kültivatörün ayaklarını dik yapmamızın nedeni malum kayısıya çok ilaç atılıyor yer çamurda olsa zamanını kaçırmamak için bahçeye girip atmak zorundayız. E haliyle yerler beton gibi oluyor. Oraları kültivatörle patlatıyoruz. Ormanlık alanla bizim bölgenin alakası yok. Ovanın ortası bizim köy. O çam ağaçaları bizim 25-30 yıllık. Yaz kış yeşil olsun kapının önü diye. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Bide same ile 54 c yi yakıt çekiş olarak karşılaştırır mısınız? Hatta 240 ı da dahil edelim

Üçünün arasında parası ve kalıbı göz önüne alındığında en iyisi 240S.
O fotoğraflarda görünen kepçe, turbo atamizör çalıştırdığı oldu.(Diskaro hariç) canı çıka çıka çalıştı ama yapmam demedi. Milletin 240 ları stop ediyordu bir adım atmıyordu turbo atamizörle.
Ergonomi kullanım kolaylığı en iyisi 54C.
Çekiş olarak ise 4 çeker olması nedeniyle Tiger 65 tabiki en iyisi ama zorlanınca çapraza kalması ve otomatik ön difransiyel kilidi olmaması deli ediyor.
Yokuşta inanmayacaksın ama en kötüsü Tiger 65(Tabi tek çekerdeyken çiftçekerde hiç denemedim) Yine inanmayacaksın ama hafifliğinden midir nedir en iyisi 240S. Bizim burda bi yokuş var tarlalara giderken çıktığımız. Üçünü koy yan yana arkası boş iken 240S kesin birinci olur. Çünkü en seri çıkan o. Same 4. vitesle boş çıkamıyor aynı yokuşu.
Yakıt en çok heralde 54C yakıyordur. Bu aralar nedense doyuramaz olduk. Same işte yakmıyor ama yolda yakıyor.
Her şey göz önüne alındığında sıralamam 54C-240S-Tiger 65 olur heralde.

MF 240-240s max.torku 1200 devirde güç vermeye başlar
54c. Kaç.torku.1500 devirde performans vermeye başlar
Same65. Max.torku.1600 devir performans vermeye başlar
Max.tork aynı zamanda en az yakıtla iş yapılan ferformans veren devirdir.

• Beğen
Tepkiler: reyiz