Hayvan gübresi toprağa atmak

Arkadaşlar bende yaklaşık 3 4 senedir ahırın yanında bekleyen büyükbaş gübrem var bunları uzun suredir bekliyor oluşu tarlaya zararı olurmu ? Tarlaya atmaya düsünüyorum ams açıkta 3 4 senedir beklemesinin sıkıntısı olurmu dönüme 4 ton düsünüyorum

Kolay gelsin

Hayvan gübresi süper sadece yazlık mahsüllerde kaba ot yapıyo biraz o da zaten uygun ilaçla halloluyo. Diğer kök gübresiymiş yaprak gübresiymiş hümikan mış falan bunlar hikaye verime direk etki ve bi kere uygun şekilde attınmı hayvan gübresini 2ilae yıl arkana bakmadan iyi verim alırsın

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan
Hayvan gübresi süper sadece yazlık mahsüllerde kaba ot yapıyo biraz o da zaten uygun ilaçla halloluyo. Diğer kök gübresiymiş yaprak gübresiymiş hümikan mış falan bunlar hikaye verime direk etki ve bi kere uygun şekilde attınmı hayvan gübresini 2ilae yıl arkana bakmadan iyi verim alırsın

Hayvan gübreleri en bilinen gübre ve organik olduğundan öne çıkıyor ama bütün elementlerin hepsini karşılamayabilir.Biz çok istemememize rağmen hayvan gübresi bulamıyoruz yeterli değil.Keşke daha çok olsa,
Kök gübresi; kimyevi
Organik gübreler de;Olgunlaşmış hayvan gübresi,hümikcan,humatlar,turbalar,kompostlar ,micro elementli yaprak gübreleri vb.
Butün bu ürünleri yerine göre kullanmak gerekir.
Ürünümüz kaliteli ve verimli,hastalıklara mukavim olur,
Bunların içinden sadece bir tek ürünü kullanıp öne çıkarmak eksik beslenme sayılır,ürün üretim devamlılığımız olmaz.

• Beğen
Arkadaşlar bende yaklaşık 3 4 senedir ahırın yanında bekleyen büyükbaş gübrem var bunları uzun suredir bekliyor oluşu tarlaya zararı olurmu ? Tarlaya atmaya düsünüyorum ams açıkta 3 4 senedir beklemesinin sıkıntısı olurmu dönüme 4 ton düsünüyorum

Kolay gelsin

Biz tarlalarımıza yanmış tavuk gübresi kullanıyoruz senin sığır gübrende tarlalar için vazgeçilmez

• Beğen
Uygulamayı nasıl yapıyonuz.fabrikadan alıp bi yere yığıp beklememi yapıyonuz. Tarlaya dağıtma makinası ilemi dağıtıyonuz

Bizim 70 000 kapasiteli tavuk çiftliğimiz var. Her 45 50 günde bir yaklaşık 30 ton civarı gübre çıkıyor. Biz merada biyerde bekletiyoruz basende direk çıktığı gibi atıyoruz. Yandan damperli römorklarla tarlaya döküyoruz daha sonra tekerlekli kepçelerle yayıyoruz hocam