John Deere 6330 & Gallıgnanı 5190 Ot Balya Yapımı

Merhaba arkadaslar.Havaların ısınmasıyla birlikte ot ve çayır işleride başlamış oldu.2 hafta önce biçim ve ardından kurumasıyla toplayıp bağlama işlemimizi yaptık.Araya yağmurların düşmesiyle süre biraz uzadı.Balya makinamızı bu kış detaylı bakıma sokmuştuk.Bakımın yanı sıra yeni tip modellerde bulunan sofra ve sap çekerlerin açılıp kapanmasını pistonlu hale getirdik.maliyetli ancak kullanışlı oldu.Bu yılda balyaya jd 6330 u denemek istedim.Paylaşımlar sizlerle.Herkeze iyi forumlar.

[url

https://www.youtube.com/watch?v=Bw3HKEakCUY

Bereketli olsun iskender
Bir anlik fotoda benden 6220 ve paksan yunus ot bagliyoruz piyasaya calissn arkadaşımın
cfa89813929cd9922f7cead5770d7f36.jpg

• Beğen
Tepkiler: captanalp
Maşallah John Deere arkadaki balya makinasını hiç farketmiyor bile İskender ustam. Videoda 1100 devirde bile gayet rahat çeviriyor hem de ot balyasını. Hem motorda 1000 kuyruk mili devri olması, hemde balya makinası ihtiyacı için motorun büyük gelmesi böyle oluyor galiba.

Videonun sonunda yağmur geliyodu sanki balyaları ıslatmayın.. kolay gelsin bereketli olsun
Sağolun tesekkurler,o gün yağmur bizi yakaladı balyaları kurtardık ama yer yarım kalmıştı kuruyunca tekrar gidip bağladık
Bereketli olsun iskender
Bir anlik fotoda benden 6220 ve paksan yunus ot bagliyoruz piyasaya calissn arkadaşımın
cfa89813929cd9922f7cead5770d7f36.jpg
Sağol abi bereketli olsun sanada.jd balyada guzel iş çıkarıyor :) sizin orada bağlamayı kaçtan yapıyorlar
Maaşallah iskender abi kolay gelsin.
Sağolasın kardesim
Kolay gelsin bereketli olsun
Sağolun tesekkurler
Maşallah John Deere arkadaki balya makinasını hiç farketmiyor bile İskender ustam. Videoda 1100 devirde bile gayet rahat çeviriyor hem de ot balyasını. Hem motorda 1000 kuyruk mili devri olması, hemde balya makinası ihtiyacı için motorun büyük gelmesi böyle oluyor galiba.
Çok sağol ismail.normalde 6420 lede 1000 le bağlıyordum.bunu da denemek istedim.buda 6420 gibi çok rahat ceviriyor masallah
Kolay gelsin .Balya makinanıza bakımda nerelerine bakıldı ve masraf ne tuttu.
Balya makinasını normalde ufak bakımlarını biz kendimiz yapıyorduk.geçen yıl hasbay dişleride bitince komple ağır bakıma sokmak istedik.hasbay dişleri,kızaklar,sap çeker boruları telleri,çeker demirleri,grup,ayriyetten çekerlere ve sofraya piston takıldı,piston bıcağı karşılığıyla,hasbay ve yaba bilyaları,sap ceker zinciri,elektrik tesisatı,iğne ve sente ayarları.genellikle tüm noktalarrı.bu yuzden biraz tuzlu oldu,önümüzdeki günlerde hasbayı taktırıcaz hepsi dahil 9binlirayı buldu
Güzel paylaşım İskender. Kolay gelsin. JD nasıl balyada? Yağmura doğru da gidiyorsun hee...:D

Sağolasın Erkan.jd balyada gayet iyi diğerine göre viteslerin power tuşlu olması çok daha rahatlık.birde common rail olmasından mı bilemiyorum daha oturaklı gidiyor balyada beğendim.o gün yeri tam bağlayanadım arkamdan topluyorlardı başa çıktım birden döktü mübarek :)