MISIR VE SOYA FASULYESİ SLAJI

Ara çapa ve gübreleme işi. DSC_0165.JPGDSC_0166.JPGDSC_0164.JPGDSC_0167.JPG

Maliyeti Mısır'a göre nasıl? Bir de danelik olarak yapılırsa ikinci ürün mısır gibi aynı tarihlerde hasat olgunluğuna gelir mi? Geliri mısıra göre nasıl acaba. Verim hedef beklentilerinizi ve fiyat beklentinizi paylaşır mısınız eken arkadaşlar

Tek başına silajı olmaz baklagillerin
Yanında ayrı olarak tahıl yada inokulant ekliyor musunuz
Vallahi eklemeyi düşünüyordum geçen gün yabancı kaynaklı bir makalede slajı havası kqlmayacak şekilde iyi bi balyalama yaparsanız hiç birşey kullanmanıza gerek yok diyordu.
Kafam karıştı inokulant da pahalı be 50 tonluk 250 lira.
Sizce nasıl yapalım.
Ben top balya yaptırmayı düşünüyorum. Bozulma olmaz inşallah.

Vallahi eklemeyi düşünüyordum geçen gün yabancı kaynaklı bir makalede slajı havası kqlmayacak şekilde iyi bi balyalama yaparsanız hiç birşey kullanmanıza gerek yok diyordu.
Sizce nasıl yapalım.
Ama cururse zarariniz daha büyük olacaktır bence kullanmanizi öneririm biraz mısır ve inokulant

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70
Sizce nasıl yapalım.
Kolay gelsin ustam,silajlar hava alırsa bozulur,birde kuru madde önemli.top balya en sağlıklisi.iyi araştır.biz eskiden çukurlara gömerdik.zor olurdu