Merhaba herkes den ACİL OLARAK 65-46 TRAKTÖR HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM BİTANE BULDUM A

Cevap: Merhaba herkes den ACİL OLARAK 65-46 TRAKTÖR HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM BİTANE B

Bilmiyorum tam olarak bu resimdeki motoru almayı düşünüyorum temizse birde 86 model buldum çiftçiden şansımıza temiz hangisi olursa ama 86 model tutulmuyor galiba 88 ler ve sonrası kontak tan istop

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Cevap: Merhaba herkes den ACİL OLARAK 65-46 TRAKTÖR HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM BİTANE B

Screenshot_20170617-003709.png buda 86 model

Bilmiyorum tam olarak bu resimdeki motoru almayı düşünüyorum temizse birde 86 model buldum çiftçiden şansımıza temiz hangisi olursa ama 86 model tutulmuyor galiba 88 ler ve sonrası kontak tan istop
86 model ilk cikanlar 640 lar gibi kuru eski tip fren ben kullandim frenler sıkıntı
87 disk fren daha iyi sağlam önemli konu frenler
Sonra hidrolik dreksiyon ve kontaktan istop ve daha sonra 70 56 yaptilar

Şimdi yoldayım bakalım hayırlısı yarın bakıp alcam temizse 87 model disk hidrolik direksiyon umarım şansıma temizdir

480 den sonra 1988de aldığımız ikinci traktör oldu 65-46. 1998de 70-66 gelene kadear da durdu. motor olarak 640da farklı diyenlerle kıyasıya sohbet ederim :) 87 ve sonrası 640dan farlı olarak kontaktan stop ve disk fren oldu. Hatta fiat Türkiye'deki ilk 4x4leri 65-46 ile tanıttı bizlere. 4 silindirlidir. yakıt olarak 60-56dan az fazla, hız olarak biraz yavaş ama güç olarak epey fazladır (60 ile 65 arasındaki 5 sayıya kanma) Eğer hor kullanılıp ezilmedi ise (eskilerin ezmek, şimdikileri hurdaya çıkarır) çok mükemmel bir traktör. 87 ve 88de bizim köye 7 8 adet sıfır girmiş, şimdi sadece 1 tanesi duruyor, kahvede oturup sohbet açıldımı "tüh nereden aldık" diyeni duymadım, hep denilen "ah şimdiki maviler, sağlamlıkta onların yarısı olsa yeter!" Eğer anlayan birinin okeyi varsa, alıp 10 sene sonra bile satabileceğin traktör. Hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: keskın 39