Humik asit uygulaması

1 tonluk suya karıştırınca oluyor mu yani yoksa karıştırmadan mı atmamız lazım karıştırmadan atmaya kalksak çok gider 1500 2000 i geçkin ağaç var

Abicim doz bu. Ağaç başına 10-15 litre su ideal olur. Nasıl ki tarla koşullarında dekara 2-5 litre atılması gerekiyorsa ağaçlarda da dozaj bu şekilde. Sonuçta sen bir ağaçtan maksimum şekilde faydalanmalısın. Bunu da sadece gübrelemeyle yapmaya kalkmak yanlıştır. Unutulmaması gereken nokta ağacın uzun yıllar boyunca orada olduğu veya olacağıdır. O yüzden temeli sağlamlaştırmak gerekir.

Abicim doz bu. Ağaç başına 10-15 litre su ideal olur. Nasıl ki tarla koşullarında dekara 2-5 litre atılması gerekiyorsa ağaçlarda da dozaj bu şekilde. Sonuçta sen bir ağaçtan maksimum şekilde faydalanmalısın. Bunu da sadece gübrelemeyle yapmaya kalkmak yanlıştır. Unutulmaması gereken nokta ağacın uzun yıllar boyunca orada olduğu veya olacağıdır. O yüzden temeli sağlamlaştırmak gerekir.

Tamam abi bir bidon kaç litre ve kaç tl 1 ton suya kaç litre humik asit katmamız gerekir

[MENTION=919]doganbey1[/MENTION] Peki biz ekimden önce toprağın yüzeyine atılan hümik asit en fazla kaç gün içerisinde toprağa karıştırılması gerekir?
Hümik asit içerisinde uçucu ya da özellik kaybedici bir şey var mı?

Tamam abi bir bidon kaç litre ve kaç tl 1 ton suya kaç litre humik asit katmamız gerekir
Abicim 20 litre bir bidon. Fiyatıda 120 TL kargo dahil.
Gelelim 1 ton suya ne kadar katılacağına. Ağaç başı 10 litre su dersen 100 ağaçta biter su. Önemli olan ağaçların kaç yaşında olduğu. Ağacın yaşı başına 100 ml atılıyor. Ortalama 5 yaşında desek 100 ağaca 1 ton su ve 50 litre HUMiKCAN atman gerekir. Sen ağaçların yaşını söyşe bende sana ne kadar atman gerektiğini söyleyeyim.
[MENTION=919]doganbey1[/MENTION] Peki biz ekimden önce toprağın yüzeyine atılan hümik asit en fazla kaç gün içerisinde toprağa karıştırılması gerekir?
Hümik asit içerisinde uçucu ya da özellik kaybedici bir şey var mı?
Ab, dekara en az 20 litre su düşürmelisin. Bu yaprak içinde böyle toprak içinde böyle. Sen bana bir holderi kaç dekarda bitirdiğini söyle. Ve holderin kaç litrelik?

Abicim 20 litre bir bidon. Fiyatıda 120 TL kargo dahil.
Gelelim 1 ton suya ne kadar katılacağına. Ağaç başı 10 litre su dersen 100 ağaçta biter su. Önemli olan ağaçların kaç yaşında olduğu. Ağacın yaşı başına 100 ml atılıyor. Ortalama 5 yaşında desek 100 ağaca 1 ton su ve 50 litre HUMiKCAN atman gerekir. Sen ağaçların yaşını söyşe bende sana ne kadar atman gerektiğini söyleyeyim.

Valla doğan abi şöyle diyim bahçeler parça parça mesela bi bahçenin ağaçları 25 yaşında diğer bahçemiz 35 yaşında bi bahçemiz 2 yaşında bi bahçemiz 13-14 yaşında bi bahçemiz 40-45 yaşında bi bahçemiz gene 13-14 yaşında hep parça parça sabit değil yaşları bide bu humikcan elmaya yapraktan atılıyor mu atılıyorsa ne gibi faydaları var yaprağa ve elmaya ?

Valla doğan abi şöyle diyim bahçeler parça parça mesela bi bahçenin ağaçları 25 yaşında diğer bahçemiz 35 yaşında bi bahçemiz 2 yaşında bi bahçemiz 13-14 yaşında bi bahçemiz 40-45 yaşında bi bahçemiz gene 13-14 yaşında hep parça parça sabit değil yaşları bide bu humikcan elmaya yapraktan atılıyor mu atılıyorsa ne gibi faydaları var yaprağa ve elmaya ?

Abicim yapraktan da atılıyor. Yapraktan uygulamada mantari hastalıklara karşı yaprakları dirençli tutar, meyve kalitesini arttırır. Senin bayağı kullanman lazım :)

[MENTION=919]doganbey1[/MENTION]
Kullandığım holder 600 litrelik ve max 40 dekara kadar yetiyor. Yalnız şu soruma cevap verir misiniz? Arazi yüzeyine atılan hümik asit en fazla kaç gün arazi yüzeyinde kalmalı,yani hemen toprağa karıştırmak mı gerekir?

[MENTION=919]doganbey1[/MENTION]
Kullandığım holder 600 litrelik ve max 40 dekara kadar yetiyor. Yalnız şu soruma cevap verir misiniz? Arazi yüzeyine atılan hümik asit en fazla kaç gün arazi yüzeyinde kalmalı,yani hemen toprağa karıştırmak mı gerekir?

Süre sıkıntısı yok. Sadece karıştırılan su uçar. Toprağa atıldığı zaman toprak yüzeyine yapışıyor.

Dostum bizde çiftçiyiz benim hiçbir şekilde yanlış bi düşüncem yok sadece kendimce edindiğim tecrübelere o tip şeylere para ve umut bağlamanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Humik asit ve turevlerine gereksiz demek yanlis olur. Bu benim sahsi kanaatim. Hatta ve hatta kimyasal kullanimi azaltilarak organominarel gubreleme yapilmali ki sizin tabiriniz ile kesin tecrubelerime dayanarak soyluyorum paran cebinde kalir ve daha kaliteli bir besleme yapabilirsin. Humikcan black strong gibi urunler kullanilmali bunlari bir kenara birakalim artik yuksek aminoasit iceren kaliteli sivi gubreler mevcut. Yillardir sivi gubre niyetine satilan su ve ne oldugu belirsiz seyler ile ureticinin sivi gubrelere bakisi degisti biz bunu duzeltmenin gayesindeyiz.