Tanap / 2. Çağrı

I. ÇAĞRI

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları II. Çağrı kapsamında hibe başvuruları 23 Haziran 2017 tarihinde açılıyor. Yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kooperatifler, birlikler, federasyonlar ve birlik konfederasyonları, üniversiteler, KOBİ'ler, il özel idareleri sosyal ve çevresel öncelik alanlarında projeleriyle başvuruya davet ediliyor.

Detaylar için >

Bu projelerden yararlanmak icin gecilen bolgelerde bulunmak gerekli anladigim kadariyla,ayriyetten uzerimizde tapulu arazi gereklimi? Verasetli sekilde arazi var egerki bolgemize gelirse verasetli tarladan hibe alabilirmiyiz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Üzerinizde arazi bulunması desteklenme olasılığınızı artırır.Geçilen bölgelerde bulunma şartı var.

• Beğen
Tepkiler: Lexbarger
Konyadan Tanap gecmiyo.. zaten süre de doldu..

---

Ahmet tanapcıların ağzından bal damlıyo.. ne olursan ol yine gel.. diye çıktılar yola..

insallah dağ fare dogurmaz

---

fakat doğudaki projelerden sonra batıda kısıntıya gittiler.. cazibe azaldı.. demekki düşündüklerinden fazla başvuru oldu.. ayırdıkları para yetmez diye batı da kısıntı yapıp şartları zorlastırdılar..

biz ankara da da bi iki proje hazırlıyacaktık vazgeçtik bu yüzden mesela..

sözün özü;

-Tanap bu 20 ilde parayla yapamıyacağı reklamı yaptı
-cantacı projecilere gün doğdu
-çıkma oranı %10 olur.. bu kişilere de minik bi piyango vurdu
-öncelik kamu kurumları/belediyeler olur.. düz çiftçilerin şansı hepten az.. Kadir gecesi doğanlar hariç..

-çıkmayan %90 para verip proje hazirlattiysa söver dolanirlar

herhalukarda vatana millete hayırlı olsun hiç yoktan iyidir..:)

Projeyi hazırlayıp başvuru yaptık.2 arazimizden geçti.

Tamburlu Sulama
Yem Karma
5 Adet Büyükbaş hayvan

Sitede tek başvuru yapan benmiyim ?

sadece ne sen sindir nede benimdir de kimse nin su yüzüne çıkacağını pek sanmam.
özkan ın dediği gibi bolcana çantacı (danışman adı altında ) piyasaya çıktı. başka bir işte bölgesinden geçmediği halde başvuru yapanlarda varmış diye duyuyoruz.
onuda geçin devlet okulları bile sıraya girmişler.( yerel basından okudum.)
dağ farede doğurabilir belki ama düzenli itinalı projelerin önceliği olacağına inancım var ki ipart , kırsal kalkınma veya çatak projelerine inanmayıp çıkanlarıda duyuyoruz.
Kendi bölgem için yazayım. buraya 7 trilyon ayrılmış. en son duyduğum iki adet büyük proje varmış. geriye 4 trilyon kalır oda 40-50 kişiye çıkabilir diye biliyorum.

Tüm desteklemelerde birileri bir yolunu bulup ceplerini dolduruyor ...
Geçen yıllarda seyyar eksoz muayene istasyonları vardı Ank şeker fabrikası karar almış eksoz muayenesi olmayan kamyonları küspe / pancar getirenlerin eksoz muayenesi olması zorunlu diye araç 3 ay durdu Çebi doldurdu gitti ..
Neden sadece eksoz muayenesinde bakıldı ?
Kamyonlarda muayene Sigorta zorunlu degilmiydi ? Bunları neden kontrol etmediler ?
Uyanıklar da olmasa kaz tüyü para etmez :)

şimdi bu proje islerine "hayatta çıkmaz" demekte hatalı..

"kesin çıkacak ankara da tanıdıklar var" diyen sahtekarkara para kaptırmakta hatalı..

ya nasip diyip bi denemek lazım.. en azından heyecan oluyo:)

Allah devlete zeval vermesin.. para dagıtıyo ama çoğunu da belediye/okul/muhtarlık gibi yine kamu kurumları alır..

bana iyisinden bi gubre dağıtma romorku versinler de ne yaparlarsa yapsınlar:)

Umut Abi benim 800 tl'ye yazık olacak sanki.Açıklamadılar :)
Geçen hafta Tanap'ın bürosuna gittim aralığın ilk haftası açıklanır dedi ama yine yalan oldu.
Açıklamazlarsa dip patlatanı takar borularını çizerim :) :) :p

Biz nisan dan beri bekliyoz:) Az daha sabır.. benim de bütün işler muallakta kaldı.. ama az daha sabır..

bu kadar uzaması;

*sallama/torpille iş yapmadıklarını gösteriyo
*tanap da kamyonla/çuvalla para var eli yüzü düzgün projeler geçecek inşallah

Yılbaşı öncesi/sonrası açıklanır tahminim.. 5 bin kişi sabırsızlıkla bekliyo..