zobarmix hasatı

Bizimde ilk deneme.Ekimi gec kaldi donlardan bezelyelerde biraz ölük vardi.yagmurlardan dolayi hasat gecikti saplar biraz kalunlasti bizim hayvanlarda birakcak mi kalin saplari.siz zobarmixe ilave olarak bezelyeyi kendiniz mi attiniz icine

Bu sene bizimkisi 4 lü karışım geldi yulaf yoktu
Bu nedenle dekara 7kg zobar üstüne 4.5kg bezelye 2.5 kg tritikale ekleyip ekim yaptık
Zaten geçen sene gelen üründe bezelye oranı %20 idi yanlış hatırlamıyorsam buda toprağa azot bırakımı az oldu bu nedenle peşine ekilen slajlık Mısır'da verim kaybı yaşadık bezelye miktarını biz arttırdık
Yulafların eklem yerlerini hayvanlar hep bıraktı yemliklerde kalın geldi

Selamün aleyküm bereketli olsun maşallah iyi verim yapmış . Bu kaç sorum olacaktı yetiştirdiğiniz yer neresi zobarmix in tohumunun kilosunu ne kadara aldiniz, ve bir de dekara ne kadar ektiniz , gübreleme olarak nasıl bir yöntem izlediniz ? Şimdiden teşekkür ederim

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aleyküm selam teşekkür ederim.Dogancayirliyim ben.Biz biraz gec ektik.baharda cikti yoksa 50 sdet balyayi görürdu.Ekimin 1 ile 15 i arasi ekilmesi gerekiyor.Altina 20 kg ustune 25 kg gubre attik.Dekara 18 kg ekin dediler ama biz ayarlayamadik fazla gitti tarla kuvvetli oldugu icin herhangi bi sıkıntı olmadi.kilosunu 5lira gibi bi rakama aldim.Bu yil daha pahali olur diye tahmin ediyorum

• Beğen
Tepkiler: galiphan
Arkadaşlar zobarmix de balya fiyatı nedir? Ve dönümüne maliyeti ne oluyor bilen varsa paylaşır mı acaba? Bide ekim için toprak nasıl olmalı. hafif taşlı tarlada yetişir mi? Bizim 20 dönüm arazi var ekebilirim belki önümüzdeki sene denemek için?

91984c33353e677e460bd5e674023093.jpg
bende ilk kez ekdim 1 hafta oldu kilosu 7 ₺ den aldım inşaallah yağmur yağarsa çıkar dekara 15 kilo ektim