Türk fiat 70-56 destek pistonu çalışmamız

DSC_0225.JPGDSC_0221.JPG

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ellerinize sağlık fiatlarin hidrolik sağlamdır böyle ömürlük olmuş

Bom ucuna 500 kg haşpayı tak yerinden oynatmaz, hidroliğe güvenip altına girsen adam öldürmek işten değil, insanları sakat bırakmayamı uğraşıyorsun?Haşpay takmak için Steyr motordan başka motor kullanmadık.:) Steyr bom ucunda 2 ton ağırlığı taşır, ayar civatasınıda ayarlarsan milim milim indirir.

• Beğen
Tepkiler: ozgurefe09
Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum hiç bi sıkıntı yok [MENTION=15411]keltaşlı[/MENTION] 1000 litrelik ilaç makinası 1 tonluk rötatil kullanıyom hiç bi sıkıntı olmadı şükür eskiden bu aletlerde yavaş kalkıp iniyodu şimdi gayet rahat çalışıyor

Konu ile ilgili açıklamalarım olmuştu, böyle güzel olmuş, güle güle kullanın.Mevcut kapasite 2500 kg civarlarıdır tahminim. Böyle hidrolik pompanın ömrüde uzun olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: ozgurefe09

başarılı çalışma olmuş şöyle aks kovanlarından güç alarakta yapılan bişey olsa daha sağlıklı olurmuş gibi tek vida üzerinde zamanla boşluk ihtimali var gibi

Detaylı fotoğraf paylaşırım en yakın zamanda ben bunu erkunt servisinde yaptırdım erkunt 100 serinin pistonları tanesi 500 lira yuvası borusu derken bana 2000 lirayı buldu. Aslında 2500 kg kaldırma gücü yetiyor ama motorun yaşı nedeniyle her geçen gün yavaş kaldırma indirmeye başladı tarlalar arasında giderken içerdeki pistonu zarar verdi yenilettim yeniletmişken ustaya sordum çiftçeker 70-56 motora yapmışlar o denk geldi görünce yaptırdım yaptıkları motor sahibi 2 yıl aştı artık sıkıntı yapmıyo deyince giriştik güzel bi iş oldu

Böyle iyi olmuş 56 serilerinin arka hidrolikleri zayıf kalıyor. 1 tonluk gübre serpme makinası aldık kafam karıştı şimdi sıkıntı çıkarmaz umarım.

Ben yaptırmadan öncede kullanıyodum bu makinaları ama hidrolikte sıkıntı olunca yaptırırken daha sağlam olsun diye bulaştım güzel oldu hidroliği zayıf kalmıyo bence sadece metalleri biraz ince

Güzel çalışma olmuş, teşekkürler.

Fiat traktörler o model ve güçteki motorlar arasında hidrolikleri en güvenilir olanlardandır. Bu tarz bir hidrolik sesinin çıkmasının sebebi başka bir şey de olabilir.

Normalde 70-56 hidrolik kapasitesi 3 tona yakındır diye hatırlıyorum. Biz de 70-56 kullandık çünkü. 1 ton ilaç makinesinde hidroliklerden değil de ön şahlanma problemi daha can sıkar pratikte.

Yakın çevremde tekçeker 70-66 kullanan bir kişi 1000 litre parlayan makine ile sorunsuz çalışıyor, sadece ön kaldırma olmasın diye 1 çuval gübre atıyor önüne.

Güzel çalışma olmuş, teşekkürler.

Fiat traktörler o model ve güçteki motorlar arasında hidrolikleri en güvenilir olanlardandır. Bu tarz bir hidrolik sesinin çıkmasının sebebi başka bir şey de olabilir.

Normalde 70-56 hidrolik kapasitesi 3 tona yakındır diye hatırlıyorum. Biz de 70-56 kullandık çünkü. 1 ton ilaç makinesinde hidroliklerden değil de ön şahlanma problemi daha can sıkar pratikte.

Yakın çevremde tekçeker 70-66 kullanan bir kişi 1000 litre parlayan makine ile sorunsuz çalışıyor, sadece ön kaldırma olmasın diye 1 çuval gübre atıyor önüne.

3 Ton olacağını hiç sanmıyorum steyr in kaldırma kapasitesi 2400 kg 70 56 nın inleyip kaldıramadığı yerde steyr tınlamadan kaldırıyor aynı ekipmanı

teknikte öyle olabilir fakat gerçek hayatta öyle olmuyor tanıdıklarımda ve yakın komşularımda 70 56 var idi birisini merdaneli aysanı kaldırdığında stop ederse ağır ağır salıyor diğeri ise traktörün arkasına kepçeye 9 lu bağlayıp kaldırdığımızda inleyip kalıyordu aynı kepçe aynı ekipmanı steyrle kaldırdığımızda ise rahatça kaldırıyordu
Bende 6056 var havalı mibzerde hidrolikler zorlanıyordu basinc ayarını yukselttirdik birde hidrolik filtresini değiştirdik şimdi çok rahat kaldırıyor.
Şimdi teknikle gerçek hayat aynı değil diyorsun da fabrika ölçmüş verilerini yazmış sen ölçtüysen nekadar olduğunu yazarsan biz de bilgi sahibi oluruz

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci34