Agrolux 410

Deutz agrolux 410 da same explorer serisindeki sdf motor var. Bu motor 98 beygire kadar güç üretebilir. Torku düşük ama kardeşi 4080e de de aynı motor olmasına rağmen 80 beygir 320 tork agroplus 410 da da aynı motor 85 beygir 345 tork üretiyor. Agrolux 410 75 beygir 285 tork la çok geride kalıyor. Balıkesir bandırma da fabrika da 80 beygir 320 torka ayarlatabilir miyiz? Servisin bile gücü arttırdığını duymuştum. Regülatör yayını ayarlayarak güç arttırılabiliyormuş. Ama garanti ne olur bence garanti dışı kalır. Onun haricinde manevra kabiliyeti case den iyi geldi bana. Case yolda çok sektiğini gördüm lastik havasından kaynaklanıyor olabilir. Same deutz fahr yerlilerde 4 çekere geçiş biraz farklı traktör vitesde milim milim giderken 4 çeker kolunu bastırmalısınız aksi takdirde traktör 4 çekerden çıkıyor. 4 çekerin tam geçmesi için traktör düz zeminde vitesde milim milim gitmelisiniz en iyisi traktörü sürüngen 1.viteste ağır ağır giderken çeker kolunu ittirin sonuna kadar indiğini göreceksiniz aksi takdirde kol sonuna kadar inmiyor ve çekere tam geçmemiş oluyor. Lastik havasını ön 24 arka 26 kullanıyoruz. Fabrikadan 34 le geliyor tüm tekerler.

Servisler rodaj saati dolunca regülatör ayarı ile hp ve tork artışı yapacağından bahsediyor.
Sonuç ne olur bilmiyorum. Böyle bir uygulama yaptıran var ise lütfen paylaşsın...

Servisler rodaj saati dolunca regülatör ayarı ile hp ve tork artışı yapacağından bahsediyor.
Sonuç ne olur bilmiyorum. Böyle bir uygulama yaptıran var ise lütfen paylaşsın...
Bana da 250 saatlik bakıma gelince regülatör ayarı yapacağını söyledi servis elemanı. Sdf rodaja kadar motoru bilerek mi kısıtlıyor argon3 65 62hp argon3 75 72hp argon3 80 75hp rodajdan sonra 65 75 80 yapıyorlar herhalde. Rodaj hakkında da şöyle duydum motor ilk çalıştığında 2dkk rölantide ısınmasını bekliyoruz motor tam ısınmadan yüksek devirde kullanmıyoruz motor ısındıktan sonra yüksek devirde(20-22) düşük viteste kullanıyoruz. Ne zamana kadar bilmiyorum ama 250 saatten sonra gözle görülür bie değişiklik olmalı.

Bana da 250 saatlik bakıma gelince regülatör ayarı yapacağını söyledi servis elemanı. Sdf rodaja kadar motoru bilerek mi kısıtlıyor argon3 65 62hp argon3 75 72hp argon3 80 75hp rodajdan sonra 65 75 80 yapıyorlar herhalde. Rodaj hakkında da şöyle duydum motor ilk çalıştığında 2dkk rölantide ısınmasını bekliyoruz motor tam ısınmadan yüksek devirde kullanmıyoruz motor ısındıktan sonra yüksek devirde(20-22) düşük viteste kullanıyoruz. Ne zamana kadar bilmiyorum ama 250 saatten sonra gözle görülür bie değişiklik olmalı.
bu sekilde kullanmanizi kim soyledi servis mi

Hidrolik sonuna kadar kaldırmıyor ağır ekipmanlarda hepsi mi öyle yoksa benimkimi öyle bilemedim

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben 2015 sıfır almıştım 2 yıl kullandım hidrolik de sorun yaşamak istemiyorsan ki bence hidrolik sorunu yok yan kollarda içeriden birer delik açtır tornada kaldırıcı kolları oraya tak. Ben öyle yaptım hiç sorun yaşamadım çekişi de yakıtımda gayet güzeldi. Tek hoşuma gitmeyen kabin gürültüsü ve kabin kalitesi düşüktü. Dağcılar kabin di şimdi Yarış kabin takıyorlar bilmiyorum kalitesini . Hatta Konya fuarında dağcılar yetkilisini baya fırçalamıştım. [emoji4] sizin yüzünüzden satacak ithal alacam diye. Öyle de yaptım.

Deutz agrolux 410 da same explorer serisindeki sdf motor var. Bu motor 98 beygire kadar güç üretebilir. Torku düşük ama kardeşi 4080e de de aynı motor olmasına rağmen 80 beygir 320 tork agroplus 410 da da aynı motor 85 beygir 345 tork üretiyor. Agrolux 410 75 beygir 285 tork la çok geride kalıyor. Balıkesir bandırma da fabrika da 80 beygir 320 torka ayarlatabilir miyiz? Servisin bile gücü arttırdığını duymuştum. Regülatör yayını ayarlayarak güç arttırılabiliyormuş. Ama garanti ne olur bence garanti dışı kalır. Onun haricinde manevra kabiliyeti case den iyi geldi bana. Case yolda çok sektiğini gördüm lastik havasından kaynaklanıyor olabilir. Same deutz fahr yerlilerde 4 çekere geçiş biraz farklı traktör vitesde milim milim giderken 4 çeker kolunu bastırmalısınız aksi takdirde traktör 4 çekerden çıkıyor. 4 çekerin tam geçmesi için traktör düz zeminde vitesde milim milim gitmelisiniz en iyisi traktörü sürüngen 1.viteste ağır ağır giderken çeker kolunu ittirin sonuna kadar indiğini göreceksiniz aksi takdirde kol sonuna kadar inmiyor ve çekere tam geçmemiş oluyor. Lastik havasını ön 24 arka 26 kullanıyoruz. Fabrikadan 34 le geliyor tüm tekerler.

4 çekerden çıkma sorunu kabinle ilgili Ben de aynı sorunu yaşadım. Kabinin dört çeker mandalımın rahat oturması için kavis yereli verilmemiş. Servise götürdüm ve mandalı alttaki yaydan uzattık ve düz değil yan duracak pozisyona getirdik sorun kalmadı. Ama dediğin gibi dört çeker e alınca üzerine iyice bastırıp oturduğunu hissetmelisin elinle.

bu sekilde kullanmanizi kim soyledi servis mi
Servis düşük vites yüksek devirde açılır dedi ama ikna olmadım biraz araştırma yaptım bunu buldum. Motor ısınmadan çekmiyor bile ısınmadan yüklenmenin manası yok. Hem motorun iyi yağlanması içinde önemli. Burda ki asıl amaç yağın ısınmasıyla alakalı galiba. Isınan yağ daha performanslı oluyor ama tabi bir aralığı olmalı. Bunu en iyi motorun sesindeki değişimden anlıyorum. Aynı şey 240 içinde geçerli. 410 da hrt diye bir teknoloji varmış. Teknoloji demişken buna lda gibi bişey eklenebilir mi

Hararet yapar radyatorun siyah degil gri olmasi lazim 10 ton uzeri yukte uzun yolda veya ısındıktan sonra Frenler iyi tutmayabilir yahdan kaynakli mobil in yagi ile degistir bizdeki duzelmedi ama iyice azaltti.yolda sekme yapiyorsa jantlara agirlik taktir one tamponda olursa iyi olur.Allah kaza bela vermesin

• Beğen
Tepkiler: mekanik10
Ben 2015 sıfır almıştım 2 yıl kullandım hidrolik de sorun yaşamak istemiyorsan ki bence hidrolik sorunu yok yan kollarda içeriden birer delik açtır tornada kaldırıcı kolları oraya tak. Ben öyle yaptım hiç sorun yaşamadım çekişi de yakıtımda gayet güzeldi. Tek hoşuma gitmeyen kabin gürültüsü ve kabin kalitesi düşüktü. Dağcılar kabin di şimdi Yarış kabin takıyorlar bilmiyorum kalitesini . Hatta Konya fuarında dağcılar yetkilisini baya fırçalamıştım. [emoji4] sizin yüzünüzden satacak ithal alacam diye. Öyle de yaptım.
Bizde farkli bir yol bulduk yardimci piston taktirdik

Yardımcı pistonun fotoğrafları paylaşırmısınız..
Lütfen
Buyrun
be465a73ab46f4f36d1cf47ffd12fb3a.jpg
e132164956b532fd9b4f9e629a223905.jpg
4754b8c235ea0f871660753e3bcb754d.jpg

Motor gücü olarak gayet iyi, 110 hp 430 n.m motor torku var.Emsal modeller T5060, T5.105, MF 5440, JD 5105, Deuthz 5110C v.s. kataloglardan bakarsınız. Piyasadaki 110 hp sınıfında en uygun fiyatlı motorlardan biri bence, konfor konusu kişiye kalmış, kimi mersedese biner, kimide doğan arabaya biner.:)

Hocam mccormick cx 105 perkins motor (intercool yok) hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

Hocam mccormick cx 105 perkins motor (intercool yok) hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

Yakın bir arkadaşımız balyede kullandı, ben kullanmadım, yakıtından pek memnun değildi, sağlam makinedir, motor bakımlıysa kullanılır.
http://www.tractordata.com/farm-tractors/002/7/4/2745-mccormick-intl-cx105-engine.html, 76 kw;102 hp, 402 n.m.
http://www.tractordata.com/farm-tractors/002/7/4/2745-mccormick-intl-cx105.html 64 kw;86 hp kuyruk mili 540/1000 devir , bazılarında 750 devirde olabiliyor veya dişli değiştirilir.
Toprak işleme yakıtları genelde iyidir.40 km/h hızı var.
İntercooler taktıranlar genelde traktörün gece-gündüz çalışması kadar fark olduğunu söylüyor, uzun süre kullanırım derseniz olabilir.Siz bilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: davinci