New holland tt4.65 Aldık

Kardeş sana bir sorum var, Arka kolları indirip kaldırmak için koltugun hemen alt yanında iki tane kol var ya onun dıştaki (en sağ) kol ile indirip kaldırıyorum lift oto. basınca kalkıp yine basınca yine ayarladığım pozisyona geliyor, Ama o kolun yanındaki iç tarafta kalan(sol) kol ne işe yarıyor ? şuan o kolların ikiside sıfır (0) pozisyonunda duruyor lift oto. basık konumda ve kollar yukarıda.

En icteki kol hassiyet koludur pullukta cizelde guzel ayarlar useniz 2 vites. Degisir traktor
Ara kolu traktorde taktigin delik en alta tak pulluk cizel de kepce merdanede en ustte tak. Hassiyet aywrinda ise. Camurluk tarafindaki kolu istedigin yukseklik alcakliga ayarla. Koltuktan taraftakini ise pullukta ve cizelde. 0 15 deger araliginda en iyi calistigi pozizyon 8 9 arasidir. 8 getir. Guzel cift surersin. Unutma pullukta orta kolu traktorde en alt delik pulluktaki delikte ise en ust deliktir

• Beğen
Tepkiler: ekiz
Siz bunu yazmadan ben bu konuyu size hatirlatacaktim,çoğu eski kullanıcı bunu bilmiyor.

Bu kumanda kabzalari MF ile nh de ters çalışır bunu unutmamalısınız.

Dışta olan pozisyon kontrolü kumanda kolu gübre makinası.ilaclama mak.gibi ekipman ile kullanırsınız.

Sizden taraftaki CEKİ kumanda kabzası pulluk ile kazayagi ile kullanılır ve arkadaki yaylanma yayi ile ortak çalışır ki bu sayede güzel sürüm yaparsınız.Ve bu sizden taraftaki çeki kumanda kolu çiftte daima dis tarafta ki ;diğer pozisyon kolundan bir parca yukarida olmalı.

Mesela sizden taraftaki çeki kolunu 3,5 getirin

Dıştaki pozisyon kolu daha aşağıda olsun,mesela 1,2,yada 3 .en altta da olabilir,bu kolu kaldırdığımız seviyeden daha derine; toprak yumusak kum olsa dahi bu sayede daha derine batmaz pulluk,

Hayırlı uğurlu olsun,akşamları boş zamanınız da el kitabını arasıra okumanızı tavsiye ederim.
Bu traktör 1250 gazdan itibaren güç vermeye başlar , bu gazda çift dahi surebilirsiniz ,1250-1400 devir/dak.max.tork devridir,çok az yakıt yakacaktir aynı zamanda iş yapacaktır.Onun için en ideal traktördur.

3 piston traktor 1250 ile 1400 devirde bigulmasin. 3 silindir ttf motor var. Yuksek devirde randumanli calisan bir motor soyledikleriniz perkins icin gecerli

öncelikle hayırlı uğurlu olsun.bende 100 dönüm bir buğday ekmek istiyorum acaba yeni bir traktörmü yoksa eski ford massey veya o tarz bir motor daha doğrusu 10-15 binlik bir traktör işimi görürmü ve ben bu işi ek olarak yapacağım arazilerim boş kalmasın diye bir akıl verirseniz sevinirim.

[MENTION=77818]karabüklü[/MENTION] benim fikrim, 100 dönüm arazi için sıfır traktor almaya hiç gerek yok, ama paran varsa tabiki sıfır traktörde şahane olur konfor maksimum düzeyde.

maksimum tork devrinin anlamı bu en az yakıtla iş yapmağa başladıgı deviri gösterir.Boğulmaz bunlar artı olarak arge çalışmalaının sonucu ve farkı

Brosurde dogrudur. Ama sahada isler degisiyor 1600 deviri ustu gaz istiyor. 1300 lere dusuldugunde. Motor bogulup devir kaybina maruz kaldigi icin 3 piston motorda 1800 devirde daha performansli is goruluyor.