Erkunt hararet yükselmesi bilen arkadaşlar yardım..!

Bende 2013 model Erkunt 100 lüks var. Traktör çift sürerken yük taşırken yada boşta giderken 12-13 gazda hararet yarıyı geçmiyor. Fakat 15-16 gaz ve yukarısına çıkınca boşta bile gitse hararet kırmızıya kadar yaklaşıyor...acaba başına gelen veya bilen arkadaşlar nedeni hakkında yardımcı olabilir mi?

Bende 2013 model Erkunt 100 lüks var. Traktör çift sürerken yük taşırken yada boşta giderken 12-13 gazda hararet yarıyı geçmiyor. Fakat 15-16 gaz ve yukarısına çıkınca boşta bile gitse hararet kırmızıya kadar yaklaşıyor...acaba başına gelen veya bilen arkadaşlar nedeni hakkında yardımcı olabilir mi?

Ne zamandır var hararet

Herhangi bi işlem yaptınızmıydı motora

Sıradan hararet sebeplerine baktınızmı

Örneğin radyatör termostat devirdaim fan su kanallarının paslanarak daralması Kayış gerginliği radyatör hortumlarında su ısınınca daralma enjektörlerde işeme subab ayarı gibi

En önemlisi radyatör süper 1 santime 1 santim gözleri olan süper veya harman tipi diye adlandırılan geniş gözlü olan

Düzeldiği zaman paylaşırsanız iyi olur sebep ne çıkacak

Servis didik didik baktı bişey Yok. Devir daim sağlam termostat sağlam, su kaçırma Yok. İşin enteresan tarafı motorla akşama kadar 38 derecede çift sürüyorum, en aşağı 15 ton buğday ile yükte 15-20 km gidiyorum, hararet nedir bilmiyor ama boşta rampa yukarı çıkarken hararet kırmızıya yaklaşıyor. Sonra düzlüğe çıkınca hararet düzeliyor... yarın case servisine götüreceğim.. babamın arkadaşı iyi ustadır getir bakalım dedi.. büyük bir ihtimal müşür kablosu gevşektir ve Demir'e değince Şaşa yapıyordur dedi...

Hemşerim senin bu sorunu çökmüştük zannedersem kurtulmuş bir kablo neden oluyordu.
Başka bir durum mu gelişti.

Aynen Ercan bey... bu sigortaların oradan giden müşür kablosunun vidası boşta sallanıyormuş yine aynı yerden yani... ben aynı yerden olacağını tahmin etmemiştim farklı bir yerden sandım... vidayı değiştirdik... bayır yukarı çıkarken o kablo Demir'e değiyormuş. Bundan dolayı harareti yükseltiyormuş.. valla klimayı açtılar son gaz 20 dakika kadar bağırttılar. Hararette tık Yok şimdi iyi bakalım inşallah...

Ne zamandır var hararet

Herhangi bi işlem yaptınızmıydı motora

Sıradan hararet sebeplerine baktınızmı

Örneğin radyatör termostat devirdaim fan su kanallarının paslanarak daralması Kayış gerginliği radyatör hortumlarında su ısınınca daralma enjektörlerde işeme subab ayarı gibi

En önemlisi radyatör süper 1 santime 1 santim gözleri olan süper veya harman tipi diye adlandırılan geniş gözlü olan

Düzeldiği zaman paylaşırsanız iyi olur sebep ne çıkacak

Ustam müşür kablosununun gevşek olmasındanmış sebeb. Geçen ayda aynı yerden yapmıştı. Ama aynı yerden sorun olacağını tahmin etmemiştim... yardımcı olan herkese teşekkürler...