Jx75C Aldım !

Hayırlı olsun güle güle kullanın bizde de 2014 model 75c var bizde tek çeker 285i verip almıştık memnunuz şuan ön kepçeli olarak kullanıyoruz konforlu yakıtı düşük bir traktör bizimki şuan 2600 saat civarında pek büyük bir arıza acmadı.

Umut hoca tepkide aldi takdirde ama yolundan sasmadi.umut hocayi takdir etmek lazim. Zetorun bu yukselisinde katkisi cok buyuktur
Bu yil farmal c saflarina kimler gelecek. Bakalim bekliyoruz yeni farmalci arkadaslari :) :)

Gerçekten Umut abinin emeği çok. Edirne'den Kars'a Jüpiterden Marsa herkesi Zetor'cu yapmaya kararlı :)

Jx65c ve jx75 c lerin 12 vites yeni modellerinde ağır hizmet tipi arka aks ve kovan olduğu bayiler tarafından söyleniyor case nin sitesinde böyle bir bilgi yok acaba ağır hizmet tipinden kasıt nedir paylaşırsanız memnun olurum

Jx65c ve jx75 c lerin 12 vites yeni modellerinde ağır hizmet tipi arka aks ve kovan olduğu bayiler tarafından söyleniyor case nin sitesinde böyle bir bilgi yok acaba ağır hizmet tipinden kasıt nedir paylaşırsanız memnun olurum

Oyle farkli bir aks yok ayni aks sadece ek piston takilmasi ve olusabilcek arizalara yonelik arka aksi tek parcadan iki parca haline getirildi.bayiler cok sever abartmayi yalani.hic bir bayiye inanmayinn gidin kendiniz en iyi sekilde arastirin.

Hayırlı uğurlu olsun sitede 285-265 i veren JXC almış. Zamanında biz de 1987 model 285 i verip JX75C yi almayı düşündük ama nasip değilmiş düşüncede kaldı ☺

Oyle farkli bir aks yok ayni aks sadece ek piston takilmasi ve olusabilcek arizalara yonelik arka aksi tek parcadan iki parca haline getirildi.bayiler cok sever abartmayi yalani.hic bir bayiye inanmayinn gidin kendiniz en iyi sekilde arastirin.

Abi yeni Farmall C serisinde kullanılan standart akslar ağır hizmet tipi diye geçiyor. Bunu JXC de de opsiyonel olarak koymuş olabilirler...

Hayırlı uğurlu olsun sitede 285-265 i veren JXC almış. Zamanında biz de 1987 model 285 i verip JX75C yi almayı düşündük ama nasip değilmiş düşüncede kaldı ☺

Abi yeni Farmall C serisinde kullanılan standart akslar ağır hizmet tipi diye geçiyor. Bunu JXC de de opsiyonel olarak koymuş olabilirler...

Farmal c leri yakindan inceleme firsatim.olmadi hic talha ama farmal c de jxc gibi ayni aksa sahipolmasi lazimm ek piston takildigi icin arka aksi 2 parca yaptilar belki iki parca olunca daha saglam olmus olabilir. Yeni jxc modelleri cok.guzel pawer satil ek piston standar 12x12. Ozellikle 20x12 modeller daha bir guzel sanki mekanik bucuk gorevini goruyor gibi 20x12 nin ilerleme hiz cetvelini inceledim biraz seri 4 ude boluyor tablosunda gormustumm

• Beğen
Tepkiler: POYRAZLI TALHA
hayırlı uğurlu olsun..

yalnız ağırlık uzatma ile yarım vites hiç mantıklı gelmedi bana.. hepsi bi karış uzama zaten.. devede kulak..

hiç ağırlık yokken.. komple ağırlık takınca yarım vites iyileşir deseler eyvallah kabul..

Agir uzatma. Yere tutunma kabiliyetini artirma acisindan faydali olabilirde gucte bir degisiklik yapacagini sanmam umut hocam. Sadece yere tutunmanin artmasi ile tekerin donusundeki kayip turu indirir buda ayni viteste biraz hiz farkini ortaya cikarabilir daha hizli gider

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Farmal c leri yakindan inceleme firsatim.olmadi hic talha ama farmal c de jxc gibi ayni aksa sahipolmasi lazimm ek piston takildigi icin arka aksi 2 parca yaptilar belki iki parca olunca daha saglam olmus olabilir. Yeni jxc modelleri cok.guzel pawer satil ek piston standar 12x12. Ozellikle 20x12 modeller daha bir guzel sanki mekanik bucuk gorevini goruyor gibi 20x12 nin ilerleme hiz cetvelini inceledim biraz seri 4 ude boluyor tablosunda gormustumm

Ben ön akstan bahsediyorum abi Farmall C lerin ön aksları ağır hizmet tipi. Arka aksta değişiklik olacağını sanmıyorum. Mekanik buçukluların 24x24 vites olması lazım abi 20x12 sürüngen vites sadece ağır takviyeden daha yavaş hız seçeneği sunuyor ama daha mekanik Hi-Lo modelini görmedim hiç..

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Arkadaşlar ağır hizmet tipi aks konusundan ben bahsettim ön aks değil arka aks ve kovanlardan bahsediyorum kendim bu seriye ilgi duyduğum için biraz detaylı inceledim 12x12 vitesli 2017 yeni çıkanlar için bayi kabin camlarına ağır hizmet tipi aks yazmış ama izahını yapamadı ben de fabrika verileni inceledim öyle bir veri yok öncekilerden arka kovanlar farkı iki parçalı yapılmış ne maksatlı olduğunu bilmiyorum ek pistonlarda alakalı olacağını sanmam tt4 65 lerde ek piston zaten vardı kovanlar tek parçaydı şu andada 65 ler tek parça çıkıyor 20x20 vites seçenekleri sürügen vites diye geçer fide dikme mak için kullanılır bizim bölge Samsun ve Ege bölgesinde yaygındır özelliklede tütün çiftçisi içindir yaygın olarak bilinen buçuk vites veya vites bölme değildir çok düşük hızlıdır

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Arkadaşlar ağır hizmet tipi aks konusundan ben bahsettim ön aks değil arka aks ve kovanlardan bahsediyorum kendim bu seriye ilgi duyduğum için biraz detaylı inceledim 12x12 vitesli 2017 yeni çıkanlar için bayi kabin camlarına ağır hizmet tipi aks yazmış ama izahını yapamadı ben de fabrika verileni inceledim öyle bir veri yok öncekilerden arka kovanlar farkı iki parçalı yapılmış ne maksatlı olduğunu bilmiyorum ek pistonlarda alakalı olacağını sanmam tt4 65 lerde ek piston zaten vardı kovanlar tek parçaydı şu andada 65 ler tek parça çıkıyor 20x20 vites seçenekleri sürügen vites diye geçer fide dikme mak için kullanılır bizim bölge Samsun ve Ege bölgesinde yaygındır özelliklede tütün çiftçisi içindir yaygın olarak bilinen buçuk vites veya vites bölme değildir çok düşük hızlıdır
Case jxc lerde de tek parca kovanlarda ek piston takilma yeri 2015 modellerinde cikti. Bir cok arkadasta jxc lere ek piston taktilar. Ek piston yeri kirilmaya meyilli bir yerdeydi onun icin kovani iki parcali cikartmis olabilirler ayrica. Kuyruk milinde. Eski modellerde Sorun yasayan bir kac musteri oldu onun icin kuyruk miline ekstra yaglama girisi takildi tamamiyle daha iyiye dogru gelistirme amac li yenilikler. Yapildi.

• Beğen
Tepkiler: aliguzz
Ben ön akstan bahsediyorum abi Farmall C lerin ön aksları ağır hizmet tipi. Arka aksta değişiklik olacağını sanmıyorum. Mekanik buçukluların 24x24 vites olması lazım abi 20x12 sürüngen vites sadece ağır takviyeden daha yavaş hız seçeneği sunuyor ama daha mekanik Hi-Lo modelini görmedim hiç..
Fotograftaki 20x12. Ps modelinin ilerleme hiz tablosu. Bir incelemeni tavsiye ederim
dde06391e37cb418b9daeef99e10c7b3.jpg

2f92ec8f0ad57d2045bc88a024ae800d.jpg

67129fa62d70abf5614b17e29da894f3.jpg

4d483353083174bfd2f359919294f004.jpg

ac11dbacaa481a40cb126e310c9ed9eb.jpg

Arkadaşlar merhaba 1987 model 265 mf satıp 2013 jx75C aldım umarım memnun kalırım bu traktör hakkında açıkcası çok bilgim yok kronik bir şiyi varmıdır nelere dikkat etmem lazım ön agırlık kısmına uzatma yaptırsam faydası olur mu? Bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: POYRAZLI TALHA

yahu bu ağır hizmet tipi aks nasıl bir aks ? Farkı ne? hangi traktörün hangi modelinde var? Bi fotoğrafla bilen gösterse anlatsa. Sürekli lafı geçiyor da bilen eden yok bi bilgi yok.
Yazdigimiz yazilari okumuyorsunuz galiba. Fotografta attik. Daha nasil anlatacaz. Illaki bayiler gibi yalan mi atmamiz gerekiyor

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.