OT silaj makinası seçimi hakkında..

26.11.2008
1,400
353
43
İstanbul

selamın aleyküm arkadaşlar uzun bir aradan sonra işim düştüğü için yine forumdayım:eek:
yeni arkadaşlar katılmış aramıza konular güncel akış iyi şöyle bir gezzindim hoşuma gitti doğrusu bende yeni video ve resimlerimi ayarladım hemen paylaşımlara geçecem inşallah..
şimdi benim sorunum ,bu yıl özellikle reygras olmak üzere yem bezelyesi ve yulaf silajı yapömak istiyorum buralarda yapan hiç yok .bende ne yaptım ne gördüm dolayısıyla hiçbir bilgim yok mahsulude bozmak istemiyorum doğrusu internettede tam anlamıyla bir bilgi birikimi bulamadım,
şimdi ilk önce bir mak ihtiyaç var lakin tek kıyım o bildiğimiz ot silaj mak iş yapmaz dediler yerine çşft kıyım çekili tip mak önerdiler ..mahsulu ayakda biçende var biçim soldurup silaj yapanda hangisi doğru bilemedik en önmlesi hangi mak ve hangi marka alacaz size danışmak istedim özellikle yapanlar varsa cewap yazarsa sevinirim,,saygılarmla..

• Beğen
Tepkiler: ufukk
selamın aleyküm arkadaşlar uzun bir aradan sonra işim düştüğü için yine forumdayım:eek:
yeni arkadaşlar katılmış aramıza konular güncel akış iyi şöyle bir gezzindim hoşuma gitti doğrusu bende yeni video ve resimlerimi ayarladım hemen paylaşımlara geçecem inşallah..
şimdi benim sorunum ,bu yıl özellikle reygras olmak üzere yem bezelyesi ve yulaf silajı yapömak istiyorum buralarda yapan hiç yok .bende ne yaptım ne gördüm dolayısıyla hiçbir bilgim yok mahsulude bozmak istemiyorum doğrusu internettede tam anlamıyla bir bilgi birikimi bulamadım,
şimdi ilk önce bir mak ihtiyaç var lakin tek kıyım o bildiğimiz ot silaj mak iş yapmaz dediler yerine çşft kıyım çekili tip mak önerdiler ..mahsulu ayakda biçende var biçim soldurup silaj yapanda hangisi doğru bilemedik en önmlesi hangi mak ve hangi marka alacaz size danışmak istedim özellikle yapanlar varsa cewap yazarsa sevinirim,,saygılarmla..
Usta kroneler iyiymis diye duyduk hem balyalıyor hem paketliyor

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bide bicer bicmez silaj olmaz. Biraz guneste duracak %40 kuru madde olacak. Hafif bi pörsüyecek.

• Beğen
Tepkiler: kara09
Bende konuyu takip ediyorum
Tek kiyim ot silaj 10 yil kadar kullandim cok is yapamaz gunluk 15 ila 20 donum yapabildik
Bacada onemli uzun olursa baca ruzgardan etkilenmez ziyan az olur
Cok kiyilirsa alirken cignerken kolaylik
Paketleme makineleride var hic kullanmadik belki kullanan arkadaslar gorur yazar , obek daha ucuz maliyet
Obek ot silaj bence kuru ot balyadan bile ucuz maliyet hem yararli

Bende konuyu takip ediyorum
Tek kiyim ot silaj 10 yil kadar kullandim cok is yapamaz gunluk 15 ila 20 donum yapabildik
Bacada onemli uzun olursa baca ruzgardan etkilenmez ziyan az olur
Cok kiyilirsa alirken cignerken kolaylik
Paketleme makineleride var hic kullanmadik belki kullanan arkadaslar gorur yazar , obek daha ucuz maliyet
Obek ot silaj bence kuru ot balyadan bile ucuz maliyet hem yararli

Abi konuyla alakalı tecrüben fazla yardımcı olursan sevinirim.eski tip tek kıyım ot silaj makinesi ile sudan otunu biçip günlük yedirebilir miyiz? otun boyu iki metreyi aşıyor. biçip römorka yüklemek zahmetli oluyor. silaj makinesi ile bu iş pratik olur mu? traktör jd 5050e çalıştırır mı?

Bu makinadan hic bi turk markasi uretmedi misir silaj makinesinin onune tirmik duzenegi takilmis hali olmali. Avrupa makineler cok pahali yanina yanasilmiyor bi turk firmasi bunsan uretmesi gerek.
fee712a291fa1d7430ad04421e5fea9a.jpg
005ec080eb8fd793525208cb27985315.jpg
369bdc803495c77c3c7d9bea3bbfa849.jpg

agusta80 bey; İzmir-Torbalı da, "osmanlı deneme inek çiftliği" diye bir işletme var. Bu arkadaş yıllardır hayvanlarına silaj dışında hiç bir şey yedirmiyor. Reygrass, yem bezelyesi, yulaf, arpa, mısır ve ayçiçeği silajı yapıp hem kendi hayvanlarına kullanıyor hemde satıyor. Aynı zamanda toprağı olup bunları yetiştirmek isteyen her kese gönüllü yardımcı oluyor. Bu arkadaşa ulaşırsanız, çok doğru bilgileri ondan alacağınızdan eminim.

ADI= Sait bey. (Adaşım oluyor :) )
facebook adresi https://www.facebook.com/artisilaj/

BEREKETLİ ÜRÜNLER..

5050 yapar ama tek kiyim ile
Sira bağımsız misir silaj ilede daha guzel olur güçlü traktor gerek
Tek kiyim ile ikimetreyi gecik sudan otu once yatirip yere karşısından girip silaj yaparken güzel kıyar
Sudan otunun boyu kısa olursa her türlü olur

teşekkür ederim abi. öncelikli amacımız zaten silaj yapmak değil, biçip hayvanlara yedirmek. Anladığıma göre olacak sanki istediğimiz şekilde.

teşekkür ederim abi. öncelikli amacımız zaten silaj yapmak değil, biçip hayvanlara yedirmek. Anladığıma göre olacak sanki istediğimiz şekilde.
Makine Tam is genişliği yemezse bile az yada yarim is genişliği tutturursun yer sorun olmaz
Guzel olur işçilik hafifler
Günlük biçersin romorkta fazla beklemez kızışır

sira bagımsız mısır silaj makinesi yerden alıp sılajmı yapıyor dogrumu anladım acaba?
Ayakta bicilmemis sudan otunu misir gibi biciyor sira bagimsiz misir silaj onu demek istedim
Biçilmişi namluyu yerden alan makinrler başka onlarin ülkemizde uretimi yok arkadaşlar yukarida bahsetmiş
Zaten yerden toplanmis namluyu almak için temiz yer olmali kirik bir toplama yayi bile ariza yaptırır

Resimlerdeki makinaları türkiye şuan tedarik etmiyormuş ben geçen firmalarla görüştüm bende alıcam şuan sıra bağımsız silaj makinası alıyoruz öz budak makina güzel internetten araştır istersen videoları var hem mısır hemde tiritikale sılajı yapıyorlar traktörede fazla yüklenmiyor

Ben evvelki yıl otu yere biçip belli miktarda kuruttum sonra namlu yapıp namluyu ot silaj makinasıyla kıyıp romağa aktarıp yere bastım silaj yaptım yerde hiç ot bırakmadı gayet temiz işçilik oldu ot 20 dekardı makina Çelikel ot silaj makinasıydı

Konu acilali biraz geçmiş ama Çelikel slaj makinası nasıl memnun musunuz otu ne kadar incelikte cikartiyor

Bu eski usul ot silaj makinasını deneme şansım oldu reygrass silajı yaptık fakat makina çok kötü hiç kullanıcı dostu degil ve makina parcalama yapmıyor bıcaksız otu yerden alıp atıyo ve oto çok fazla eziyor üflemeside iyi degil ot silaj makinalarının fanlı ve çift bıçaklı olanlar var onları bir görmek lazım onlar iyi dir diye düşünüyorum
images

bahsetigim makina bu bu bi işe yaramaz

bu asagıdaki resimdeki makinada çift bıçak ve fanlı galiba

maxresdefault.jpg