Yeni Traktörümüz MASSEY FERGUSON 4708

Hayırlı uğurlu olsun
Sağolun

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Senden küçük bir ricam olacak.jx75c ile 4708 aynı tarlada aynı pulluk ile aynı derinlikte bir deneme yapabilirmisiniz? Aynı zamanda güzel bir video çekebilirmisiniz? Hem trakkulüp olarak güzel bir görsel şov izleyelim.hani futbol maçları olur ya derby maçları.o şekilde :)
Bunu senden biran önce bekliyorum.saygılar selamlar.
Şimdi biraz harman işleri var onlar bitsin erkunt 100 ü case jx 75 c ile Masseyi aynı tarlaya sokup beraber pullukta deneyelim diyoruz ama aynı pullukta 4708 75 c yi geçer gibime geliyor yinede denemeden birşey bilemeyiz

Massey 4708 85 hp case jx75c 75 hp. Massey caseyi yer gibi gorunuyor ama sahada islerin degisme ihtimali var guzel bir deneme bekliyoruzz
Banada öyle geliyor 75 c nin vitesleri az geliyor kaybederse ondan kaybeder bence bu sezon geçti gelecek yıl balya makinasında denemeyi düşünüyorum

75c 4708 in rakibi deil aslinda masseyin rakibi case jx85c ikisiside commanrail 85 hp ozaman cok guzel bir kiyasvolurdu ama. 75c den ben de umutluyumm.sahaya girmeyince bellibolmaz tabi
Burada farmall c var ama 115 c 85 c olsa denerdik

Akşam watsap grubunda arkadaşlara farmall C serisi tam idda traktörü olduğu konusunda fikrimi söylemiştim.

Şimdi biraz harman işleri var onlar bitsin erkunt 100 ü case jx 75 c ile Masseyi aynı tarlaya sokup beraber pullukta deneyelim diyoruz ama aynı pullukta 4708 75 c yi geçer gibime geliyor yinede denemeden birşey bilemeyiz

Banada öyle geliyor 75 c nin vitesleri az geliyor kaybederse ondan kaybeder bence bu sezon geçti gelecek yıl balya makinasında denemeyi düşünüyorum

Burada farmall c var ama 115 c 85 c olsa denerdik

Guzel bir karsilasma olacagina benziyor.soferlerde buyuk etkisi olur. 75 c ye ve massey 4708 iyi soferler lazim.

• Beğen
Tepkiler: RıdvanAslan

mesele almak mı? kullanmak mı? ilandaki motor da hiç 822 saate benzemiyor lastikler yarı ömrüne gelmiş burada iki şık var ya yanlış şekilde patinajda(hor veya ağır) kullanılmış yada saatiyle oynanmış saatiyle oynamakta çok basit bişey. peşin parada karataşta fark yaratmaz peşin para küçük ticaret ve ticaretçiler için bilmem anlatabildimmi...

10hp fark az bir fark değil.75c ile 4707 yi kapıştırmak lazım.
Sadece hp farkı yok ağırlık uzunluk lastik ebat farklarıda var.

75c ye guveniyoruz bolgemde 4708 mevcut perfirmansini az cok biliyorum. Aralarinda cok buyuk fark olacagini dusunmuyorum performanslari birbirine yakin olur tabi sahada ikisinide denemeden bir sey soylemek yanlis olur bizimkisi kisisel tahmin.
Ridvan arkadasimizdan merakla bekliyoruz bu denemeyi
Ben çeki gücünden çok kuyruk mili gücünü merak ediyorum 75 c slajda 60lık erkunttan çok yakıyordu 750 kuyruk milinde bayılıyor 540 da çok yakıyor pulluktada artık deneyip görecez

C seriside Mf sayılır sağdan eksoz arka kovanlar düz :)
Aynen hem rengide kırmızı:)

mesele almak mı? kullanmak mı? ilandaki motor da hiç 822 saate benzemiyor lastikler yarı ömrüne gelmiş burada iki şık var ya yanlış şekilde patinajda(hor veya ağır) kullanılmış yada saatiyle oynanmış saatiyle oynamakta çok basit bişey. peşin parada karataşta fark yaratmaz peşin para küçük ticaret ve ticaretçiler için bilmem anlatabildimmi...
800 saatte lastikleri yarılamasında bir iş var bizim erkunt 100 3000 saate geldi lastikleri petlas daha yeni yarı oldu birde traktörün en az 1000 saati balyada geçti.

2010 model Erkunt bereket 60 e yi verip Massey Ferguson 4708 i aldık .Fiyat olarak erkuntun üstüne 122 bin TL ye geldi.
Abi öncelikle hayırlı olsun Allah utandırmasın. Bu mf ler in kalitesi tartışılmaz. Ama neden bu kadar fazla pahalı bunu bu kadar pahalı kılan nedir aşırı anormal bi beygir değil, gayet normal güçlü, yani neden bu kadar pahalı?

• Beğen
Tepkiler: RıdvanAslan
Sadece hp farkı yok ağırlık uzunluk lastik ebat farklarıda var.

Ben çeki gücünden çok kuyruk mili gücünü merak ediyorum 75 c slajda 60lık erkunttan çok yakıyordu 750 kuyruk milinde bayılıyor 540 da çok yakıyor pulluktada artık deneyip görecez

Aynen hem rengide kırmızı:)

800 saatte lastikleri yarılamasında bir iş var bizim erkunt 100 3000 saate geldi lastikleri petlas daha yeni yarı oldu birde traktörün en az 1000 saati balyada geçti.

Case slaj isinde gayet uygundur aslinda. Case kac saatteydi slaja kostugunuzda. C serilerinde 600 saate kadar. Cok birsey beklemek gerekiyor. 500 600 sonrasi tam performansina kavusuyor. Yakit ve cekiste ciddi farklar oluyor. Sizde gozlemlemissinizdir 75c de

Abi öncelikle hayırlı olsun Allah utandırmasın. Bu mf ler in kalitesi tartışılmaz. Ama neden bu kadar fazla pahalı bunu bu kadar pahalı kılan nedir aşırı anormal bi beygir değil, gayet normal güçlü, yani neden bu kadar pahalı?

Fiyatı bana göre Masseyin kendi politikası nasıl olsa satıyoruz diye pahalı satıyorlar ben kendim alacak olsaydım Massey almazdım belki ama babam illa Massey olsun dedi Massey aldık

Case slaj isinde gayet uygundur aslinda. Case kac saatteydi slaja kostugunuzda. C serilerinde 600 saate kadar. Cok birsey beklemek gerekiyor. 500 600 sonrasi tam performansina kavusuyor. Yakit ve cekiste ciddi farklar oluyor. Sizde gozlemlemissinizdir 75c de
Slaja koştuğumuzda 800 geçen yılda 1600 saatteydi 750 devir baydığı için çok yakıyor bana göre
Hayırlı uğurlu olsun.
Sağol abi

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
10hp fark az bir fark değil.75c ile 4707 yi kapıştırmak lazım.

http://www.tractordata.com/farm-tractors/008/8/5/8854-massey-ferguson-4708-engine.html
http://www.masseyferguson.com.tr/mf4700.aspx

4 hp fark olması lazım.Sadece beygir sayısı ile olay bitmiyor.Casenin 1300 devirde 310 n.m yedek %43, MF'nin 357 n.m %30 tork yedeği bulunuyor.Çeki kuvvetleri Case 3170 kg.f kuyruk mili 50,5 kw civarı, güç aktarımı kayıpları %8 verimi iyidir.Ortalamalar %10-12 civarlarıdır.Atbaşı geçer gibime geliyor.:)

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Fiyatı bana göre Masseyin kendi politikası nasıl olsa satıyoruz diye pahalı satıyorlar ben kendim alacak olsaydım Massey almazdım belki ama babam illa Massey olsun dedi Massey aldık

Slaja koştuğumuzda 800 geçen yılda 1600 saatteydi 750 devir baydığı için çok yakıyor bana göre

Sağol abi
Siz olsanız ne alırdınız? Aklınızda fiyata göre en iyi marka budur dediğiniz bi marka varmı

• Beğen
Tepkiler: gocabolulu