Massey ferguson 5450 ve deutz 5120c tercih

Bence sonuca bakın otomatik olunca ne oluyor ki bir kolu itikliyorsun hepsi bu sonucda 16 vites Vites değiştirmeyi amelelik veyahutda zahmet olarak gören çiftçiliği ne olarak görüyor acaba merak ediyorum.deutz tarafında öncelikle uzun ömürlü motor ve commonrail teknolojisine sahip olduğundan dolayı daha az yakıt dumansız bir sürüş.Ve 60X60 vites.Neredeyse 4 kat daha fazla vites seçeneği bunun iilerisi zaten vario şanzuman gibi birşey olur :D Daha önce dediğim gibi deutz c serisine mf 5400 hafif gelir onu 5700 SL ile karşılaştırmak gerekli o zaman mf derim ben.Tarafsız bakarsanız 5400 nere 5C nere.

Abi esas 5700 neree 5c nere.5700sl kabin içi 8700 serisiyle nerdeyse aynı.

Otomotik olunca ne oluyor diyosun bir örnek vereyim.
Yazın 2 li derin bacak patlatma çekerken sıra başından 2B ile giriyorum devrini alınca 2C ye atıyorum veya çok aşırı sert yer olursa 2A ya düşüyorum traktör durmayı bırak vites değiştiğini hissetmiyor bile.
Otomatik olmasa traktör devrini aldı debriyaja bastığın an duvara toslamış gibi durursun.

• Beğen
Tepkiler: sezgin39
Abi esas 5700 neree 5c nere.5700sl kabin içi 8700 serisiyle nerdeyse aynı.

Otomotik olunca ne oluyor diyosun bir örnek vereyim.
Yazın 2 li derin bacak patlatma çekerken sıra başından 2B ile giriyorum devrini alınca 2C ye atıyorum veya çok aşırı sert yer olursa 2A ya düşüyorum traktör durmayı bırak vites değiştiğini hissetmiyor bile.
Otomatik olmasa traktör devrini aldı debriyaja bastığın an duvara toslamış gibi durursun.

Detz 5 c yi 5700 sl ile karşılaştırırsak tabiki mf.ama 5400 serisi için konuşuyorum Otomatik şanzımanın avantajı var ama öyle abarttığınız gibi manuel şanzımanda vites değiştirirken duvara toslamış gibi felan olmuyorsun :D zaten ondada iyi kötü 3 kademe power var.Dynanın avantajını anlattın ama deutzun uzun ömürlü motorunu anlatmadın commonrail motoruna değinmedin 16 ileri değilde 60 ileri şanzıman kutusuna değinmedin hiç :D Bende mf de yok deutz da aslında mf hayranıyım ama her markanın her modelini sınıfı ile karşılaştırmak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Detz 5 c yi 5700 sl ile karşılaştırırsak tabiki mf.ama 5400 serisi için konuşuyorum Otomatik şanzımanın avantajı var ama öyle abarttığınız gibi manuel şanzımanda vites değiştirirken duvara toslamış gibi felan olmuyorsun :D zaten ondada iyi kötü 3 kademe power var.Dynanın avantajını anlattın ama deutzun uzun ömürlü motorunu anlatmadın commonrail motoruna değinmedin 16 ileri değilde 60 ileri şanzıman kutusuna değinmedin hiç :D Bende mf de yok deutz da aslında mf hayranıyım ama her markanın her modelini sınıfı ile karşılaştırmak gerekir.

https://youtu.be/C_S6tRPocUc
Videoda görüldüğü gibi 3 kademe powede yetmiyor demekki :)
Tamam perkins deutz kadar uzun ömürlü olmayabilir ama parçasını bakkalda bile bulursun ustasıda bol.
Ayrıca duvara toslama meselesindede patlatma ile traktör kullansanız dediğimi anlarsınız.
5c serisinde kabin süspansiyonu yok bildiğim kadarıyla.öyle sallandıktan sonra kabin içi tasarımı neyapayım :)
2. El konusunada değinelim
2013 de 90bin tlye alınan 5410 a şu an kötü 100 110 bintl isteniyor.
2013 de 90 bin tl ye alınan deutz kaç bin tl şu an?

https://youtu.be/C_S6tRPocUc
Videoda görüldüğü gibi 3 kademe powede yetmiyor demekki :)
Tamam perkins deutz kadar uzun ömürlü olmayabilir ama parçasını bakkalda bile bulursun ustasıda bol.
Ayrıca duvara toslama meselesindede patlatma ile traktör kullansanız dediğimi anlarsınız.
5c serisinde kabin süspansiyonu yok bildiğim kadarıyla.öyle sallandıktan sonra kabin içi tasarımı neyapayım :)
2. El konusunada değinelim
2013 de 90bin tlye alınan 5410 a şu an kötü 100 110 bintl isteniyor.
2013 de 90 bin tl ye alınan deutz kaç bin tl şu an?

Deutzun ikinci eli hakkında bilgim yok ama mf ikinci el konusunda çok da iyi olduğunu sanmıyorum şöyleki şu sıralar 90 hp araştırıyorum kendime 5430 u en düşük 190.000 e bıraktılar 1000 saat civarı ikinci eli 135 bin.55 bini 1-2 yılda gidiyor.Mf ciler kızmasın ama beğenmediğimiz erkunt bile bu kadar kaybettirmiyor bence şçyle ki kudret 100 lüks için 115 bin fiyat aldım mf deki gibi 55 çıkarsak 60 bin eder.Ki bu fiyatdan yukarı havada karada satılır ve aynı zamanda 190 bin değil de 115 bin tl daha az para harcadığım için 74.000 tl cebimde olur.74 bin tl cebimde olsun da Varsın dyna 4 şanzımanım olmayı versin :D Tarafsız bakarsanz bu ayrıntıları görebilirsiniz bence.Yalnız herkesin fikrine saygı duyarım.

Deutzun ikinci eli hakkında bilgim yok ama mf ikinci el konusunda çok da iyi olduğunu sanmıyorum şöyleki şu sıralar 90 hp araştırıyorum kendime 5430 u en düşük 190.000 e bıraktılar 1000 saat civarı ikinci eli 135 bin.55 bini 1-2 yılda gidiyor.Mf ciler kızmasın ama beğenmediğimiz erkunt bile bu kadar kaybettirmiyor bence şçyle ki kudret 100 lüks için 115 bin fiyat aldım mf deki gibi 55 çıkarsak 60 bin eder.Ki bu fiyatdan yukarı havada karada satılır ve aynı zamanda 190 bin değil de 115 bin tl daha az para harcadığım için 74.000 tl cebimde olur.74 bin tl cebimde olsun da Varsın dyna 4 şanzımanım olmayı versin :D Tarafsız bakarsanz bu ayrıntıları görebilirsiniz bence.Yalnız herkesin fikrine saygı duyarım.

5450 takas dahil 24 gün önce 184.000 tl ye alındı arkadaşım tarafından. fiyat konusunda iyi araştırma yapmak lazım Eyup Bey.o 1000 saatteki 5430 2013-2014 olsa zaten sıfır alırken maksimum o para verilmiştir.

Kendimden örnek vereyim 2013 de 5455 110.000 tl idi sıfırı.Ben 2016 da 957 saatteki 5455 i 142.000 tl ye aldım.var gerisini sen hesapla.

Değer kaybı diyebilmek için 190 a alınan bir makinanın kısa vadede 135.000 e düşmesi gerekir.sizin 135.000 fiyat aldığınız makinanın sıfırken kaça alındığına bakmak , öğrenmek lazım.

5450 takas dahil 24 gün önce 184.000 tl ye alındı arkadaşım tarafından. fiyat konusunda iyi araştırma yapmak lazım Eyup Bey.o 1000 saatteki 5430 2013-2014 olsa zaten sıfır alırken maksimum o para verilmiştir.

Kendimden örnek vereyim 2013 de 5455 110.000 tl idi sıfırı.Ben 2016 da 957 saatteki 5455 i 142.000 tl ye aldım.var gerisini sen hesapla.

Değer kaybı diyebilmek için 190 a alınan bir makinanın kısa vadede 135.000 e düşmesi gerekir.sizin 135.000 fiyat aldığınız makinanın sıfırken kaça alındığına bakmak , öğrenmek lazım.

Şanzınız yaver gitti de ondan siz alırken kur düşükdü şimdi yüksek olduğu için bu böyle.Ya ben şimdi yüksek ken aldığım zaman 2 yıl sonra euro 3 liraya düşerse :D

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz

Şanzınız yaver gitti de ondan siz alırken kur düşükdü şimdi yüksek olduğu için bu böyle.Ya ben şimdi yüksek ken aldığım zaman 2 yıl sonra euro 3 liraya düşerse :D

Ülkemizde döviz kurunun bir anda % 30 düştüğü hiç görülmemiştir.Ancak düşerse yine kardayız her şey ucuzlar:)

Şaka bir yana ben 5400 serisi aldım ama 2-3-4 yıl sonra zararına sattım diyeni ne duydum ne gördüm.Ha motoru alırken efsanevi bi kazık yer insan ona bir şey diyemem.

2013 de Erkunt Servet 80.4 e 4wd traktörün pazarlığı bitti 60.500 e ertesi gün evrakları getirirken birisi daha pazarlığı bitirmişti 69.000 e. aynı motor takas vade yok ikisinde de.adam 69000 e imza atarken içim cız etti ama yapacak bir şey yok.şimdi gidip 5430 a 190.000 tl vermek baştan kayıp olur onu traktöre mal etmemek lazım.

Velhasılı kelam bir malı alırken çok çok iyi düşünüp araştırmak lazım bence.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve 0zan33
2015de 5450 yi aldım 170 bine şu an 2012 3500 4000 saattekiler bile 150 ediyor.
Boşa demiyoruz reşat altını diye.

http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...rguson-5410-case-ih-bayisinde-448722776/detay

2013 de 90-100bine alınan traktör.

5450 fransadan ₺ ile gelmiyor € ile geliyor o zamanlar € kaçtı? [1€ > 3,02₺(Yıl2015)]. Yani siz 56 bin € ya almışsınız. Şuan euro 4,13₺. Bahsettiğiniz 5450 ise 36 bin € ya satılmış oluyor. Yani bahsettiğiniz 5450 ile sizinkinin arasında 20 bin ₺ değil de 20 bin € (82,5 bin ₺) fark olmuş oluyor... Anlatabildiysem ne mutlu bana

5450 fransadan ₺ ile gelmiyor € ile geliyor o zamanlar € kaçtı? [1€ > 3,02₺(Yıl2015)]. Yani siz 56 bin € ya almışsınız. Şuan euro 4,13₺. Bahsettiğiniz 5450 ise 36 bin € ya satılmış oluyor. Yani bahsettiğiniz 5450 ile sizinkinin arasında 20 bin ₺ değil de 20 bin € (82,5 bin ₺) fark olmuş oluyor... Anlatabildiysem ne mutlu bana

5450 liste fiyatı bizim aldığımızda 60 bin euroydu şimdi 63bin euro.uzatmaya gerek yok 5400 serisi alıpta satarken zarar ettim diyen yoktur.

Bizde iki traktörde yok hatta çiftçeker bile yok ancak bence değer kiyaslamasi yapilacaksa yil bazli euro ile kiyaslanmali. Mf yakisikli geliyo ama eski mf ler tarlada bayilarak ve patinajla gider hic sevmem lastik asindirirlar deutz c serisi stop@go diye özelligi var debriyaj i tamamen ortadan kaldiran ayrica vites uzerinde ki tek tus ile kullanilan el debriyaji var birde shuttle nin 5 kademeli ayarlanmasida cok iyi bence duruma gore ayarlayabiliyosun ama iste zevk meselesi ikiside cok para herkesin beklentisi farkli ben alacak olsam heralde deutz alirdim 5110 c yeterdi. Yakit olarak az yaktigini duydum birde masseyin en tutulan phantom serisindede deutz motor var diye biliyorum

Herkes birşeyler söylemiş daha önce farklı konularda da yazdım; traktörün 2. el değerine bakmak mantıksız bir harekettir. Traktörü satmak için değil kullanmak için alıyorsunuz.. Ne kadar yaktığı en önemli konulardan birisi, bakım masrafları da öyle tabi ki(buna bağlı olarak ne kadar bakıma ihtiyacı olduğu), motorun ne kadar dayanıklı olduğu. traktörü alırsın 10.000 saat kullanırsın (deutz-MF) kıyaslarsak zaten yakıtta şu anki piyasadan 4.5lira olarak hesaplasak en az 135.000lira fark yaratır sadece yakıtta. Ki 10.000 saat az bence 20.000 saat üzeri gibi düşünmek lazım ki deutz motorunda 20.000 saat geçecektir... 270.000 lira yakıttan tasarruf edersin. Sadece basit matematik gerekli bunu bulabilmek için. Ha kabin süspansiyonu yok olmayıversin zaten tarlada sallanmıyorsun yolda da azıcık zıplayıver ön süspansiyon olmadığı sürece traktörde zıplayacak birşey değişmeyecek zaten. Çok araştırdım her modele baktım 5120C aldık geçen hafta, diyen elbet olacaktır aldığı motoru övüyorsun diye ancak sadece burada değil yabancı forumlarda da araştırdım yakıt olayı girdiği zaman herşey değişiyor. Traktörü alırken saatte 2-3 litre fazla yaksın sorun olmaz deniyor, ancak 3 litrede hesap ortada.. 20.000 saat kullandıktan sonra elinde kalan parayla traktörü yeniden alırsın üstünede elinde paran kalır...

Kardesim kim hangi traktoru yirmibin saat kullanıyor bu yeni motorlar on bin demeden sagi solu dokuluyor kabin gidiyor 6 bin zor yapiyor rektefeye cikiyorlar yakitta deut bisey demem ama 10 bin deyince motor yaptırmaya gotur 25 binden asagi tutarsa sukret

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.