6120m fiyat?

İyi günler 6110m ve 6120m fiyatlarını araştırıyordum, bir bayiden autocommand plus eco şanzımanlı tls ve mekanik kabin süspansiyonlu 6110m 88 bin euro 6120m için 93bin euro dediler 370 ve 388bin liraya tekamül ediyor. Sizcede çok yüksek değilmi pazarlık yapılsa bile 350mi düşer acaba fikirleriniz nelerdir ? Forumda 6120r 390binliraya alan birisinin konusunu gördüm.
110 ve 130 beygir arası traktör arıyorum bu fiyatlar çok yüksek geldi diğer traktörlere göre. Şu an 2007 model same silver 110 kullanıyorum çok memnunum. Jhondeere haricinde aklımdaki motorlar class 450 veya 440,kubota 135gx 250ye indirebilinir.
Bilgi ve fikirlerinize ihtiyacım var?

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Gönlüm jhondeereden yana çünkü same 10yıl 8bin saat oldu en az 20bin saate kadar kullanmayı düşünüyorum. Bundan sonra alacağım traktör son olucak hayatım boyunca başka traktör almayacağım için jhondeere istiyorum ama fiyat çok yüksek 300e kadar verebilirim. Kazancım belli yıllık ödiyebileceğim kredi belli 390 dediği 6120m e 300 düşermi acaba, traktör alıp liste fiyatından ne kadar düşürebildiğini paylaşırsa bayi ismi vererek memnun olurum. Jhondeerenin istanbul kartalda merkezi var yanılmıyorsam traktör satışı varmı bilmiyorum da en son gidip ordan istiycem fiyat. Bayilerin traktörleri 30 40 bin yerine 100bin lira kar ile sattıklarını düşünüyorum. Belki de jhondeere bayilerin bu yüksek fiyatları yüzünden az satış yapıyor. Ve bizleri başka markalara yöneltiyor. Kubotanın 90,gx110 ve 135 modelini alan komşum var sağlamlık ve kalite olarak iyi duruyor.

Aynen bu fiyatları Mahmut selim beyden aldım. 6130r 40 saatte idi ona rağmen cok iyi idi fiyatı. Kabin süspansiyona bin küsür euro demişti 5 6 binlira gayet iyi. 10bg farka 17bintl dedi. İlandaki 335binlira 6130m ise 6120m 315lira diyebiliriz. Tls 20binlira kabin süspansiyonda 5bin lira desek 335binkira ediyor e bunun pazarlığı ile 300e alınır diye düşünüyorum 6120m. İlandaki 2016 model 2017 2018 fiyatını verdi ama yinede arada 55bin tl fark var sonuç olarak 6110m i 280 290 dese alınır sanırım.

http://www.tractordata.com/farm-tractors/002/5/8/2587-same-silver-110-engine.html
http://www.same-tractors.com/tr-tr/traktorler/tarla/1386-virtusj

Same silver, beygir sayısı; 110 hp,gücü;81 kw, 360 n.m tork, %32 yedek olan bir makinedir.Tozkoparan.:)
http://pazarlama.claas-partner.com/claas_products.html
Arion 430 emsal sayılabilir.Sizin traktörünüze göre motor torkları, 480 n.m , yüksek sayılır.
JD 6110m Motor torkları yüksek
http://www.tractordata.com/farm-tractors/008/9/8/8985-john-deere-6110m-engine.html
Kubota Motor torkları az , beygir sayısı fazla, kataloglardan bakarsınız.Tozkoparan arıyorsanız düşünülür, yalnız fiyatlar yüksek gibi duruyor, değer mi bilemem.

• Beğen
Tepkiler: sinoplu

Resimler ve ekler

• Screenshot_2017-08-11-21-56-30.png
    Screenshot_2017-08-11-21-56-30.png
    227.4 KB · Görüntüleme: 194
Same nin torku 395 diye bir yerde görmüştüm ama şimdiki motorlar torkları baya iyi gözüküyor. Tozkoparan tabiri anlamadım ama güçsüz demek istediniz sanırım. Yakıt ve uzun ömür kullanım olarak çok memnunum. 4Lü 16 pulluk kullanıyorum 2007den beri. 1600 devirde 5.5km hızla sürüyorum 30cm derinlikte yakıt olarak memnunum.
Ama şimdi yeni 110 bg traktör kullanıp görsem belkide sizin dediğiniz gibi silver güçsüz gelicek.
Sdf secmeme gibi bir durum değilde ömür boyunca alacağım bu traktör son olucak bundan dolayı otomatik ve tls kabin süspansiyonlu bi traktör istiyorum.
Landini hakkında pek bilgim yok motoru nedir vites tls durumu?
Deutzun 5120c serilerinde tls ve otomatik vites olsa hiç düşünmem alırım.

Same nin torku 395 diye bir yerde görmüştüm ama şimdiki motorlar torkları baya iyi gözüküyor. Tozkoparan tabiri anlamadım ama güçsüz demek istediniz sanırım. Yakıt ve uzun ömür kullanım olarak çok memnunum. 4Lü 16 pulluk kullanıyorum 2007den beri. 1600 devirde 5.5km hızla sürüyorum 30cm derinlikte yakıt olarak memnunum.
Ama şimdi yeni 110 bg traktör kullanıp görsem belkide sizin dediğiniz gibi silver güçsüz gelicek.
Sdf secmeme gibi bir durum değilde ömür boyunca alacağım bu traktör son olucak bundan dolayı otomatik ve tls kabin süspansiyonlu bi traktör istiyorum.

Merhaba,

Bir Same Silver 110 kullanıcısı görünce yazmadan duramadım :) Sanırım ilk sahibisiniz, sıfır aldınız ve 10 yıldan beri kullanıyorsunuz, traktör şu an kaç saatte?

Ayrıca hidrolik kolları ile ilgili bir problem yaşadınız mı, bizim şuan yaşadığımız ancak çözemediğimiz bir sorun var, hatta bu problem için konu bile açmıştım?

Kubota M 108S , Turbo+İntercooler+4 valf+Egr var. Comman rail motor yok.Motor torku 380 n.m, başlangıç torku 350 n.m, 1500 devirde 380 n.m, 3000 devirde 300 n.m değerlerini sağlar, 110 hp 81 kw güç verir. Kullandığınız motorun benzeri diyebilirim.Tork yedeği yok, samenin % 32 tork yedeği var.Donanım olarak iyi sayılır.
MGX seris ise torkları biraz daha yüksek olabilir, özellik olarak daha dolu gözüküyor, fiyatlarını yüksek buluyorum.İş durumu belirtseniz daha iyi olurdu.Siz bilirsiniz.
CRD ve ön aks ve kabin süspansiyonlu motor iyi olur, donatılar size kalmış.

sdf den memnunsanız biraz daha bekleyin derim 5p serisi gelecek veya 6serisi 140 tercih edilebilir gibi kriterlerinize uyar.

İş durumu; buğday, arpa, ayçiçek üçlüsünü ekiyorum.
Teşekkürler tavsiyeniz için 5p serisini araştırayım. Deutz 6 serisi 120 130 bglik geliyormu türkiyeye ve fiyat bilgisi nasıldır bilemiyorum.

İş durumu; buğday, arpa, ayçiçek üçlüsünü ekiyorum.
Teşekkürler tavsiyeniz için 5p serisini araştırayım. Deutz 6 serisi 120 130 bglik geliyormu türkiyeye ve fiyat bilgisi nasıldır bilemiyorum.

anladım tek traktör kullanılacak hem ara hem ağır iş o yüzden beygir e soğuk bakıyosunuz, 5p henüz gelmedi ama gelecekmiş, 6 serisinin var 120 si türkiyeye sadece 140 ını getiriyorlar fakat özel istekle gelebilir bizim bayi bi ara 5120c yi opsiyonlu getirmişti eskişehirde tek o motor hatta. kısacası 6120.4 hatta ve hatta tvv şanzumanlı bile getirttirilebilir düşüncesindeyim

https://issuu.com/deutz-fahr/docs/308.8513.1.4-6_serie6_stage4_it?e=9738708/37019205 6 serisi
Motor torkları ortalama seviyelerde ve tork yedekleri %24-35 arası, ortalama %30 diyebiliriz.Atlarımız diğer serilere göre orta büyüklükte, torque rise( tork artışı, şahlanma ) orta sınıf, sayılır.
https://www.steyr-traktoren.com/en-distributor/agriculture/produkte/traktoren/cvt
Motor torkları gayet yüksek, motor ağırlığına göre 11 n.m/kg değerlerini sağlar, kombine ekipmanda yeterli seçenekler var.Tork artış değerleri %45 seviyelerinde, yüksek güç yönetimi var.CVT şanzımanın yere güç aktarım değerleri yüksektir.
Bu sınıf motorlarda 6-8 pulluk çalışılabilir.Bilginize sunarım.

http://www.deere.de/de_DE/docs/html/brochures/publication.html?id=77f0b169#32
http://www.deere.de/de_DE/docs/html/brochures/publication.html?id=d809a56e#36
http://www.deere.de/de_DE/docs/html/brochures/publication.html?id=130dc26c#38

6R-7R serisinin torkları emsal serilere göre bi tık üsttedir.Tork yedekleri %40 civarındadır.

JD6100RC,Case 115C,Deuthz 5120C,MF5445 olabilir.Torku fazla olmasın diyorsanız Same Virtus J, Kubota M110GX olabilir.İşgücü ve zaman planlamasıda gerekir.Tercih sizindir.

Gönlüm jhondeereden yana çünkü same 10yıl 8bin saat oldu en az 20bin saate kadar kullanmayı düşünüyorum. Bundan sonra alacağım traktör son olucak hayatım boyunca başka traktör almayacağım için jhondeere istiyorum ama fiyat çok yüksek 300e kadar verebilirim. Kazancım belli yıllık ödiyebileceğim kredi belli 390 dediği 6120m e 300 düşermi acaba, traktör alıp liste fiyatından ne kadar düşürebildiğini paylaşırsa bayi ismi vererek memnun olurum. Jhondeerenin istanbul kartalda merkezi var yanılmıyorsam traktör satışı varmı bilmiyorum da en son gidip ordan istiycem fiyat. Bayilerin traktörleri 30 40 bin yerine 100bin lira kar ile sattıklarını düşünüyorum. Belki de jhondeere bayilerin bu yüksek fiyatları yüzünden az satış yapıyor. Ve bizleri başka markalara yöneltiyor. Kubotanın 90,gx110 ve 135 modelini alan komşum var sağlamlık ve kalite olarak iyi duruyor.

Same'den memnunsanız yine SDF gurubundan bir tercih yapabilirsiniz. 1 ay sonra Ankara fuarı var. Fuarda iyi bir pazarlıkla opsiyonlu bir 6.140 alabilirsiniz.

İthal traktörlerde ki artışın sebebi de bayi kar oranından değil, Euro'nun çok yüksek oluşundan kaynaklanıyor. Euro 1.80'lerden 4.15'lere geldi.