8 yıl ödemeli traktör kredisi!!!

Denizbank tan kullanmayın size zorla vermiyorlar sonuç olarak krediyi. Oluyorsa ziraatten kullanın denize hiç bulaşmayın
usta ben hiç kredi kullanmayan bir insanım ama arkadaşlar bu sigortalardan ziraattede muzdarip sıfır faiz kredi alıp sigortalar neyin faiz ayarını yakaladılar.

• Beğen
Tepkiler: mtk1955
Bir soru daha sormak istiyorum.

Elimizde 10 yaşını doldurmuş ve 6 yıldan beri kullandığımız traktörumuz var. Bunu satıp 5 yaşını doldurmamış 2. El bir traktör alsak ve 8 yıl vadeli 100.000 tl kredi kullanmak istesek yıllık faizi sabit olmak kaydıyla yılda kaç bin tl kredi taksidi öderiz

• Beğen
Tepkiler: Alexander
100 bin 8 yılda yüzde 9 faizle 172 bin yapar. Ekstra vergiler o bu 180 bini bulsa 180/8 =22.5 gelir senelik ödemesi.

Teşekkür ederim.

2014 Nisanda sıfır aldığımız bir makine için 5 yıl vadeli 90.000 tl kredi kullanmıştık. Faiz oranı yıllık %8 idi, %4 u devlet karşıladı,masraf hariç 5 yılda ödeyeceğimiz miktar toplam 108.000 tl yıllık ort. 21.500 tl civarında.

Bu durumda 3 yıl önce faizler epey dusukmuş. İyi ki kullanmışız diyorum.

Teşekkür ederim.

2014 Nisanda sıfır aldığımız bir makine için 5 yıl vadeli 90.000 tl kredi kullanmıştık. Faiz oranı yıllık %8 idi, %4 u devlet karşıladı,masraf hariç 5 yılda ödeyeceğimiz miktar toplam 108.000 tl yıllık ort. 21.500 tl civarında.

Bu durumda 3 yıl önce faizler epey dusukmuş. İyi ki kullanmışız diyorum.
Çok iyi kullanmışsınız. 50 bine kadar buda cazip ama 100 bine 180 bin çok bence.

Faizler düşük diye millet yanaştı bankaya sundurdu krediyi hatta bol buldu çok çekti Şimdi piyasada nakit sıkıntısı var ödeyeceğiz diye patinaj çekiyorlar cifcisinden tut memuruna işçisinden patronuna hepsi aynı patinaj i yapıyor ...Hesabı kitabı iyi yapmak riskleri azaltmak gerek Sonrasında naptım dememek için öncesinde napacam demek gerek.
Gelecekte Birgün gelecek ...

Ben tam olarak anlamadım. Şimdi diyelim ki ziraat bankasının kredisiyle sıfır traktör alacağım.

Alacağım traktör 200.000 bin lira
50.000 lira peşin verdim
150.000 lira kredi kullandım
5 yıllığına ödeme planı yaptık

Şimdi ben beş yılın sonunda kasko ve sigorta hariç ne kadar öderim?

Ben tam olarak anlamadım. Şimdi diyelim ki ziraat bankasının kredisiyle sıfır traktör alacağım.

Alacağım traktör 200.000 bin lira
50.000 lira peşin verdim
150.000 lira kredi kullandım
5 yıllığına ödeme planı yaptık

Şimdi ben beş yılın sonunda kasko ve sigorta hariç ne kadar öderim?
150 bin +yüzde 6.. (1 yıllık..)
1.sene 30 bin ödedin..
geriye 120 bin kalır+ yüzde 6 faiz..
2. sene 30 bin daha ödedin..
kaldı 90 bin ve yüzde 6 faiz.. diye gider..

Yarısını devlet veriyor yani 12 yarışı 6 .ama 50000 üstü yine 12 bununda 4 bu devlet 9 mu sen veriyorsun.50 üstünün fazla olma sebebi devlet sen zenginsin demek ki diyor faizin bir kısmını veriyor .50 altı olunca küçük işletme diye yarısını veriyor ben öyle biliyorum

8 yıl taksit olabilmesi için traktorunuzun 10 yasinda ve 10 yıl size ait olması gerekiyor yani ruhsat 10 yıl aralıksız sizin adınıza olmasi lazim .faize gelince 5 taksitinkinden bayagi bi fazla oluyor