içanadolu bölgesinde trikale yetişirmi

Kolay gelsin. Çıkışlar süper görünüyor. Çok sık olduğu için problem yaşadınizmi. Seneye ekersem ideal olan kaç kg tohum atmak onu hesaplamaya çalışıyorum.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Mahmut Sivas merkez Bademkaya köyünde toplam 4000 dekar tritikale ekildi. 3 senedir ekiyoruz çok memnunuz . Görmek istersen gelip bakabilirsin. Ayrıca ulaş TİGEM de ekiyor.

• Beğen
Tepkiler: doganaytekin
Tohum 20 kg atılıyor gübrelemeye karşı toleranslı buğdaya kullandığın üst gübreleri tercih edebilirsiniz 10-15 kg civarı üre 26lık vs toprağınıza göre seçim yaparsınız
Ben mesela tritikalelere 10-12 kg üre sonrasında da 10-12 kg 26 can atıcam bu sene ilk kez tritikaleye çift gübre atacağım

bahar ekimi yapılırmı?
bu yıl verim ne aldınız.

bereketli olsun bende 18 46 i,le ektim 20kg tabana attım üstünede baharda 20kg üre attım

ben dölüm me 300kg ve bağzı yerlerden 200kg aldım
bi,zmi yanlış yapıyoruz azotlu gübre ekerken atmıyoruz Arkadaşların attığı gibi yalnız üreile eksek mahsul alamayız

kıraç araziyse normal

• Beğen
Tepkiler: furkanbardak
Kolay gelsin. Çıkışlar süper görünüyor. Çok sık olduğu için problem yaşadınizmi. Seneye ekersem ideal olan kaç kg tohum atmak onu hesaplamaya çalışıyorum.

kıraç arazide 22-23 kg geçme bu bitki kireçtede yetişiyo çoraktada fakat biraz geç ek şayet bahar yağmurları geç yağarsa erken çıkanlar çabuk başağa dönüyo oda yanıyo dane vermiyo mısırpüskülü gibi oluyo

DSC_0040.JPGDSC_0040.JPGDSC_0056.JPGDSC_0035.JPGDSC_0042.JPG DSC_0057.JPG
bu yılın mahsulü karışık tohum sertifikalı değil konya aksaray yöresine en uyumlu tohum

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
Bende ektim bu sene kumsal zayıf yerlere.Şuanlık iyi duruyor.Burdan alacağım verim seneye daha kuvvetli yerlere ekmek için bir deneme olacak.Yanlız çok agresif bir bitki.Ne sıcak ne soğuk ne yatma hiç bir şey dinlemiyor.Toprak yerde denemelik 3 dekar kadar eketim bir adam boyu ve başaklar bir birine deyiyor tarlada.500-600 kg dökse kıraçlarda başkada bişi eklmem...Benim ektiğim cins karma 2000 sertfikalı tohum..

Bende bu sene ilk defa ektim.Taneye bıraktım.Verimsiz yerlere ektim.Görünüşte verimsiz yerlerde arpa daha iyi gibidi sanki.Biçmek nasip olursa hasatta belli olaak bakalım..