buğday tohumluğu tavsiyesi

iveta kullan hiç korkma tarar un yaz araştır ben ekiyorum çok memmunum hiç korkma ek
Murat bey hemşehrim , iveta buğdayı ekimine devam ediyormusun .
Bu sene nsp olursa bende ekeceğim iveta vede enola buğdayından .
Yerlerim nadas vede kuru tarım tohumluk ne kadar kullanmamı tavsiye edersin .

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Bende soğuk ve dona karşı dayanıklı buğday tohumu arıyorum. Ortalama olarak 2000 rakım üzeri kıraç arazilerde ekim yapacağız ve kış çok soğuk geçiyor önerisi olan var mı?
Dropia ek arkadas ben trakyaliyim millet burada makarnalik ekti 100kg bicti ben 400kg ekmeklik bictim onlarinki gec sogukta dondu basaklar bos kaldi DROPIA soguk ve kuraga karsi en dayaniklisi arkadas sene iyi giderse 700 kg da verir aklinda bulunsun

• Beğen
Tepkiler: KeyfeDeger
Dropia ek arkadas ben trakyaliyim millet burada makarnalik ekti 100kg bicti ben 400kg ekmeklik bictim onlarinki gec sogukta dondu basaklar bos kaldi DROPIA soguk ve kuraga karsi en dayaniklisi arkadas sene iyi giderse 700 kg da verir aklinda bulunsun

Selamun Aleyküm , bu dropia buğdayı kuru tarıma uygunmudur. Ekim ve beslemeyi nasıl uyguluyorsunuz .Ben ilk defa çiftçilik yapacağım bu sene kıstmetse. Şöyle 350-400 kg verim almak nasip olursa benim açımdan süper olacak.

Selamun Aleyküm , bu dropia buğdayı kuru tarıma uygunmudur. Ekim ve beslemeyi nasıl uyguluyorsunuz .Ben ilk defa çiftçilik yapacağım bu sene kıstmetse. Şöyle 350-400 kg verim almak nasip olursa benim açımdan süper olacak.
Bu senin emegini bosa cikarmaz kardes en kotu300kg alirsin dap15 ekerken mart basi 20 kg ure nisan basi yagmura denk getircen 25 kg nitrat yok kurak giderse yapraktan sulu nitrat dekara250gr olsun pasla birlikte at bak ne bicicen bizede yazarsin sag olursak bilinmedik tohum alma maceraya gerek yok bulamazsan flamura 85 bu tohumlar Romanya dan getirilenler soguga dayanikli hastaliklara dayanikli cesitler o 800 verenler bu yil trakyada 100 kiloda kaldi cok kiside batti yeni baslayacaksin madem Dropia derim ve bende onu ekerim hic sasmaz kar yagsin marta kadar 600kg yapar uzmez seni diger bugdaylar gibi

• Beğen
Tepkiler: BÜNYAMİN KAYA
Arkadaşlar ben buğdayda acemiyim biraz bizim burda pehlivan genesis ve turan bey ekiliyor ben çok az buğday ekmiştim pehlivan ektim ama verim kötüydü 450-500 kg filandı ve benim buğday ektiğim yerler taban kara toprak yerler değil oralara başka şeyler ekiyorum genelde buğday toprakları sarı hafif kumlu killi topraklar geçen yıl dönüme tahmini 3-4 ton sığır gübresi attım bu yıl da atıcam hangi çesiti önerirsiniz ?
450 500 az diyosan masaccio ek700kg verir pelvan 450 veren yerde bide andino var ne bicecegin hic belli degil 1ton alan var ama yemlik fiyati haberin olsun kaliteli bi mal degil herkes almaz ama verim cookkk

Dönüme ne kadar tohum kullanmak lazım , açıklamasında 22 - 26 kg yazıyor. Bana 24 kg kullanmak mantıklı geldi.
25 kilo iyi olur tarlayi doldurur taneler iri ve agir ondan 25 kilo yoksa diger bugdaylar 20 ekiliyo bu farkli bastan diyecegim kuraga tohum ekilnez yagmur vursun ondan sonra ek cimlenme orani 90 ustu olur bi daha marta ure atarsin 20 kilo gucun varsa 30 kilo at faydasi olur zarari olmaz bu bugday yatmiyo sap sert saglam hayirli olsun simdiden deneyen bilir satan degil unutma kimse yogurdum eksi demez ne cesitler ektim yokQality yok midas yok lucilla yok turkuaz sadece tt601 derim trakyadaysan bunu gececek tmo birinci kalitede kalan hepsi hikaye deneyen bilir ama bu 300kilo vermezse bende bu isi yapmam en kurak yil dahi olsa seni uzmez

• Beğen
Tepkiler: BÜNYAMİN KAYA