2010 - 2011 TD 80 Hakkında

Arkadaşlar merhaba .

Bu traktör hakkında yorumlarınız nelerdir.Yakıtı çekişi nasıldır ? Yaklaşık 200-250 dönüm kuru tarım(yozgat bölgesi) için ideal midir ?. 4'lü 11'li pulluğu ve 11'li geniş sıralı , merdaneli kazayağını rahat bi şekilde çeker mi ? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba .

Bu traktör hakkında yorumlarınız nelerdir.Yakıtı çekişi nasıldır ? Yaklaşık 200-250 dönüm kuru tarım(yozgat bölgesi) için ideal midir ?. 4'lü 11'li pulluğu ve 11'li geniş sıralı , merdaneli kazayağını rahat bi şekilde çeker mi ? Şimdiden teşekkürler.

en yakın komşumda var cok zaman kullandım td80i bu traktör 3 piston oldugu için bayılma söz konusu ama kuru tarım işlerini fazlasıyla görür bizim burda 240 lıkla bile gögörüyorlar :) ben olsam almam td85 e bakmanı tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Mehmet başkan cevabın için saol. Şimdi şöyle bi durum var bi kere traktör biraz modelli olacak 2010 ve sonrası şart.İnternetten araştırdım td 80 ile 85 arasında piston farkı var ancak ürettiği güç kısmında çok fark yok td 80 320 Nm tork üretirken 14 dev/dak.'da , 85'lik olan 340 Nm tork 15 dev/dak'da. Bu durumda araziye göre 80 lik 85'liğin peşini bırakmaz iyi asılır , sadece bir traktör boyu kadar geriden gelir. Bir de tabi bütçe durumu var td85 65 bin tl civarında satılıyor. Benim bütçede 53 ile 56 arasında . Başka önereceğin bi model var mı ?

Arkadaşlar merhaba .

Kendim bizzat kullanıyorum 2011 de sıfır olarak almıştım işinizi fazlasıyla görür yakıt olarakda Ankara Gölbaşı'ndayım ben 4-14 kullanıyoruz biz 1.5-2 litre arasında oynuyor klima falan açık haldeyken arazinin yapısı rampalar falan etkiliyor piston takıntınız yoksa gayet iş yapacak bir motor :) :)

• Beğen
Tepkiler: scofield.66
Kendim bizzat kullanıyorum 2011 de sıfır olarak almıştım işinizi fazlasıyla görür yakıt olarakda Ankara Gölbaşı'ndayım ben 4-14 kullanıyoruz biz 1.5-2 litre arasında oynuyor klima falan açık haldeyken arazinin yapısı rampalar falan etkiliyor piston takıntınız yoksa gayet iş yapacak bir motor :) :)

4lü 14 inc. Traktörünüzü ve sizi ayakta saygıyla alkışlıyorum.olay budur.

Gardaşım senin youtube kanalın var değil mi ? :) Bir kaç saat önce videolarını izlemiştim , gerçekten 3 piston olmasına rağmen tork farkından dolayı emsallerine göre yabana atılmayacak bir şekilde iş görüyor.. Zaten bizim bölgede ağır iş yok . Biz buğday,yeşil mercimek ve nohut ekiyoruz. Bizim için en önemli olay önceki mesajda yazdığım gibi pulluk ve kazayağını rahat bi şekilde çekmesi.. Bu arada 4lü 11'liyi seri 1'de çekiyor mu ?

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan-KILIÇ
Arkadaşlar merhaba .

Bizde var 2011 yılında almıştık bizde 250 donum yer ekliyoruz 5 li 11 numara pulluk takıyorum rahat çekiyor ayrıca her yıl 2 ay balyada kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok sadece geçende debriyaj balatasıni değiştirdik

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Gardaşım senin youtube kanalın var değil mi ? :) Bir kaç saat önce videolarını izlemiştim , gerçekten 3 piston olmasına rağmen tork farkından dolayı emsallerine göre yabana atılmayacak bir şekilde iş görüyor.. Zaten bizim bölgede ağır iş yok . Biz buğday,yeşil mercimek ve nohut ekiyoruz. Bizim için en önemli olay önceki mesajda yazdığım gibi pulluk ve kazayağını rahat bi şekilde çekmesi.. Bu arada 4lü 11'liyi seri 1'de çekiyor mu ?

Aynen ustam td80 ile alakalı en çok video olan kanal benimkidir heralde :) :) td75 4 piston diye aldı bizim köyden bir komşu yan yana tarla sürüyoruz 80lik daha atik 75e göre ama ülkemizde 4 piston taht kurmuş çiftçilerimizin gönlüne ona diyecek bişey yok :) 4-11'i rahat çeker toprak çok ağır değilse ben 14 numara kullanıyorum ünlünün gayet güzel iş çıkarıyor seri 1 yada 2 takviye 4. viteste ben tavsiye ederim işini fazlasıyla görür bide temiz kullanırsan hiç bir sıkıntı yaşamazsın ben 2011 de aldım işte 2100 saat oldu motor orjinal debriyaj baskı balatası üzerinde sadece yağını filtrelerini değiştiriyorum gerekli bakımlarını yapıp kullanıyorum bir sıkıntım yok çok şükür

• Beğen