Traktor tavsiyesi

Arastirmalarim sonucu wd 413 ler c-t ve u kodlu cikmis
Tahminimce kamyonlarda kullanilan C 100 hp civari yapilmis 21x1 kompresyon oraniyla (compressor)
T kodlu ola duz 280 lere 6x1 kompresyonla 60 hp olarak verilmis (traktor)
U kodlu lar ise 280 A modellerine 10x1 kompresyonla 68 hp olarak verilmis (under)

Simdi ben elimdeki u kodlu motora pompadan enjektore 21x1 kokpresyon ayariyla kamyonlarindaki gibi 95 -100 hp araligina getiremezniyim ? Motor kodlari ayni
35 kg/m torkum olmus olur haliyle nadasta yakitim duser

Kompresyon oranı; yanma odası hacminin, piston hacmine oranıdır, yanma odası şekilleri yakıtın püskürtme şekline ve enjektör tipine göre farklılık gösterir.Piston kafalarını değiştirip avansları yeniden düzenlemek gerekir, uzun hikaye anlayacağınız, dizel motorların kompresyon oranları 14:1 ve 24:1 arası değişir, gazlı modelleri bilmiyorum, benzinlilerde ise 8:1 12:1 arası değişiyor.
6:1 kompresyon biraz tuhaf geldi.
http://www.pixendorf.at/steyrabuam/steyr_betriebsanleitung.html
3100 kg hidrolik kapasite var, iyiymiş.

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Perkins motorlu traktörü beğenmeyip başak 2075 aramanız çok ilginç.Başakla mercedes motorun alakası yok söyleyim o motorlar sıcağa gelmez 40 derecede hararet yapar motor ömürleri kısadır.Ben daha balya bağlayan başak motorlu başak görmedim ki başak keyfinden perkins motora geçmedi.Başakda ki mercedes bildiğiniz mercedes değil.Anlattığınız tarife göre başak 2080 plus yada erkunt servet 80.4 lüks aradığınız motor.buçuk istemezseniz td75 de güzeldir.

trakkulup.net
Ne kadar 2075 kullandinda hararet yaptigindan bu kadar emin konusuyorsun biz kullanıyoruz ne kadar sikistir 80 dereceyi gecmiyo demek istedigim yenilerde hareret problemi diye birşey yok kardeşim insanlari yanlış yonlendirme

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba
200 donum yemlik mısır icin min 140 mm iz genisligi olan ara traktoru ariyorum

Oncelik olarak
Ara capa ve gubresi
Ot ilaci yapabilicek

Nitelik olarak
Perkins olmayan
4x4
Bucuklu
Turbolu

Ek ve yan islerde de
İkinci bir motorun arkasindan kosturabilicek
4x12 inc Nadas ,Tırmık,ilaç ve Gubre olarak
Yardimda bulunabilicek

Bu niteliklerde bir urun biliyorsaniz yardimci olurmusunuz ?
Merhaba kardeşim bizede senin gibi ara işler için pamuk arası çapa gübre ilk surumler için bi traktor lazimdi başak 2075 aldık klasik on numara holderle ilaç süper oluyor yakıt on numara zor durumda kalınca 4 14 numara pulluguda çekiyor şiddetle tavsiye ederim

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
110adcf9a671f58c4ba3a30e631d519c.jpg
Tarla komşusu bu traktörü sulama için santrafüje koşuyordu.

Kompresyon oranı; yanma odası hacminin, piston hacmine oranıdır, yanma odası şekilleri yakıtın püskürtme şekline ve enjektör tipine göre farklılık gösterir.Piston kafalarını değiştirip avansları yeniden düzenlemek gerekir, uzun hikaye anlayacağınız, dizel motorların kompresyon oranları 14:1 ve 24:1 arası değişir, gazlı modelleri bilmiyorum, benzinlilerde ise 8:1 12:1 arası değişiyor.
6:1 kompresyon biraz tuhaf geldi.
http://www.pixendorf.at/steyrabuam/steyr_betriebsanleitung.html
3100 kg hidrolik kapasite var, iyiymiş.

Hocam selamlar steyr 280 serileri traktorleri konusunda 6.1ve 10.1 kompresyon oranlarinin bu oldugunu iyi biliyorum ben askinda bu 5.4cc motora bu kadar buyuk kompresyon konulmasildan endiselerim vardi cunki avusturyada turbolanislar ki hic tasvip etmiyorum orjiniyle oynamak gibi seyleri ama 1 bar basincla 128 ps olmus bunun yerine orjinal pompa degerlerini vermek daha mantikli olur dusuncesindeyim hem bunlarda piston kollari uzun dur sonucu kotu olan modlamalara yol acar nadasta mesela piston kollari bloktan disari firlayabilir yada silindir kapagindan cikip kaputu bile delebilir [emoji23]yorumlarin icin tesekkurler simdiden
a9b8c76e132231df7378fc906c249913.jpg

Tek ceker bir traktor icin 128 ps biraz dengesiz guc dusuncesindeyim

Hocam selamlar steyr 280 serileri traktorleri konusunda 6.1ve 10.1 kompresyon oranlarinin bu oldugunu iyi biliyorum ben askinda bu 5.4cc motora bu kadar buyuk kompresyon konulmasildan endiselerim vardi cunki avusturyada turbolanislar ki hic tasvip etmiyorum orjiniyle oynamak gibi seyleri ama 1 bar basincla 128 ps olmus bunun yerine orjinal pompa degerlerini vermek daha mantikli olur dusuncesindeyim hem bunlarda piston kollari uzun dur sonucu kotu olan modlamalara yol acar nadasta mesela piston kollari bloktan disari firlayabilir yada silindir kapagindan cikip kaputu bile delebilir [emoji23]yorumlarin icin tesekkurler simdiden
a9b8c76e132231df7378fc906c249913.jpg

Tek ceker bir traktor icin 128 ps biraz dengesiz guc dusuncesindeyim

Atları midillidir, yani motor torku düşüktür.Taksi motoru gibi düşünebiliriz.

• Beğen