John Deere 1450cws Ayçiçeği Hasadı[İskenderSacan]

Merhaba arkadaslar.Bu yılki ayçiçeği sezonumuzu önceki günlerimizde açmış olduk.Dünkü yağış sebebiyle bugunle birlikte bir kaç gün daha ara vermek durumundayız.Şuanada kadar hasat yaptığımız tohum cinsi 5512 ydi.ilk izlenim olarak piyasa sartlarında güzel ürün topladık.Dekarda 220-25 bazı bölgelerde 200 civarı olarak seyretti.Yağ oranı döktüğümüz ürünlerde %43 civarında oldu.Diğer tohum cinslerindede hasat olduğunda daha net bilgiler olacak.şimdi yaptığım çekimleri sizlerle paylaşıyorum herkeze keyifli forumlar

[video=youtube;e3D5lUhDQgs]https://www.youtube.com/watch?v=e3D5lUhDQgs&feature=youtu.be[/video]

Bereketli olsun bicerin depolari cok cabuk doldun
Guzel görüntüler bicerin sesi iyi geldi bana
Yagli tohumlarami veriyorsunuz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Sağolasın abi video yunduzenledğim için öyle oldu.yoksa çok uzun boyutta olacaktı.izlenimde sıkıcılık olmaması için.genelde her sene yağlı tohumlara döküyoruz
Çerezlik ekmeye başladığım günden beri yağlık ekmedim birdaha hem biraz daha çok ürü veriyor hemde yağlık ayçiçeğinin 2-2,5 katına sstıyorum. Çerezlik daha iyi bir seçenek bence
Doğrudur çerezlik daha titiz bakım isteyen ürün sulama imkanıda gerektiriyor bazı arazilerde.buralarda tercih edilmiyor

Güzel görüntüler, bereketli olsun.Sizin tarla kıraç galiba, sulu tarlaya yağlık ayçiçeği ekenler sulamayı nasıl yapıyorsunuz?

Sağolasın tesekkurler.Arazi kepir.kıraç derken neye göre anlamadım.bizim burada sulama yuksek derinlik gerekitrdiği ve maliyetli olduğu için ayçiçeğinde sulama yapılmıyor.sulama imkanı olan cuzi bi kaç parça yerede mısır ekiyorlar.bizim bölgemizde sulanan ayçiçeği yok denecek kadar az varsada köy kenarında düşük oranda sulama imkanı olan kşiler yapabilir

Sağolasın tesekkurler.Arazi kepir.kıraç derken neye göre anlamadım.bizim burada sulama yuksek derinlik gerekitrdiği ve maliyetli olduğu için ayçiçeğinde sulama yapılmıyor.sulama imkanı olan cuzi bi kaç parça yerede mısır ekiyorlar.bizim bölgemizde sulanan ayçiçeği yok denecek kadar az varsada köy kenarında düşük oranda sulama imkanı olan kşiler yapabilir

Kıraç derken sulanmıyor demek istemiştim.