RUH VE BEDEN SAĞLIĞINIZ İÇİN NEW HOLLANTI BIRAKIN

Bende New Holland kullanıcısıyım.New hollanddan başka traktöre binmeyen New hollandı çok iyi sanıyor.Çok mu iyi,değil ama parasına fiyatına göre işimizi yapıyor.Marka fanatikliğine gerek yok.Çok daha teknolojik ve kaliteli traktörler var.Herşey parasına göre oluyor.Bugun bi Massey 5430 ile Td 100 ü karşilaştıramazsın.

Biz ettik siz etmeyin. Çalıştırmayacam köyde gezecem derseniz alın, vaktim var param var tamirci kankam derseniz alın. Onun dışında çalıştırmak için senede 1000 1200 saat yapacak derseniz almayın

b3c51a924565f3e7ac439b053774abb9.jpg

19021c7d0a97ffc8e14cd3039a909c78.jpg

54a572705070eff55f990c394a458c29.jpg

fe01ff9960401eb0aa468a6b374a5e6b.jpg

edc77a173d8680ce36f561f1beb083cc.jpg

0cf7e1568dcb5240f9118848eb5aaca0.jpg

7c480bae3db99bb3f07be5b89737b695.jpg

e786ede1dc0f478ebadceef27940293b.jpg

cbeee21cc81a6665b189f5b9069cf42f.jpg

cfef00ab9b91dff7e8ce241d02f9f613.jpg

a2fb535c71715960e2c38e8a7940b3ee.jpg

96efd2bc223eb322f70185cc7fbb699e.jpg

d75c36a9f88fd3c965a56c9304ac6ff6.jpg

663f178d5052396e8cf8c1832e1585e1.jpg

daha bi ton varda bu kadar atabildim 2 3 ay içindekiler bunlar tamirci olduk artık köyde 20 tane oldu 2 senede köye servis açmayı düşünüyom

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Kardeş eline yüreğine sağlık koptum gülmekten

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SeZaR29
Biz NH ciyiz arkadaş en azından başak gibi yan kaputlarımızı söküp gezmiyoruz Tümosan gibi param parça olmuyoruz daha yazacak çok şey var bırakta NH nin sinyal kolu arıza yapsın bilya dağıtsın rulmanmış sinyal koluymuş bunlar başka firmaların malzemesi sen nh kendi ciğeri ne bak kaçta ne gürdün bölünen aks kesen krank kesip motor yiyen bayi kimsenin cebinden zorla para alıp NH satmıyor

Biz NH ciyiz arkadaş en azından başak gibi yan kaputlarımızı söküp gezmiyoruz Tümosan gibi param parça olmuyoruz daha yazacak çok şey var bırakta NH nin sinyal kolu arıza yapsın bilya dağıtsın rulmanmış sinyal koluymuş bunlar başka firmaların malzemesi sen nh kendi ciğeri ne bak kaçta ne gürdün bölünen aks kesen krank kesip motor yiyen bayi kimsenin cebinden zorla para alıp NH satmıyor

Motor da indirdi dayıcım hey yavrum hey ben orda 3 ay dedim bu motor 3 yıldır bizde daha neler neler

7a76c938cdf07ce990774f1f815ed1ba.jpg

:D
86809545e85d2e532b5dd9d59239e59f.jpg

Amma bak hakkıni yemeyim hiç kaldıramadım ben harareti sadece ilk sene aspir yerinde radyatör tıkanmış babam fark etmemiş su fokur fokur kaynıyordu hiç bisey olmadı motoruna 3 senedir çalışıyor sadece ön dişlileri kırdık oda herkezde oluyor

Motor da indirdi dayıcım hey yavrum hey ben orda 3 ay dedim bu motor 3 yıldır bizde daha neler neler

7a76c938cdf07ce990774f1f815ed1ba.jpg
Biz 6 tane Fiat New Holland kullandık 75 model 640 tan tut 2008 kadar bizde neden bu Fiat New Holland kötü olmadı 300 dönüm kuru tarım 60 dönüm meyve bahçesi patoz makinesi çayır biçme balya makinası hepsi var ve hepsini de yaptı hala yapıyor ne haralet ne motor yeme ne rulman dağıtma yağ balata değişimi o kadar sizde yada diğer arkadaşlarda neden bu kadar dandik kötü oluyor bu NH bizim köyde var işte başka marka tümosan ana yolda arkasında boş römorkla bölündü 85 lik başak motor yedi diyer 75 başak hidrolik beyninden arıza yaptı sıfır alındığı hafta servis yaptı olmadı fabrika geldi serviste yapıldı olmadı adam sattı Massey Ferguson Fantom şaft kesti traktörü deviriyordu aynı traktör tırmık çekerken haralet yaptı kapak fırlattı Erkunt aldılar köyden şanzıman dağıttı biri baskı balata çatal kırdı dağıttı ortalığı köyün %95 şi NH ci onların hiç sesi çıkmıyor geçen sene Çanakkale Biga fuarında üç günde 26 adet New Holland satıldı çoğunlukla TD 110 TD 90 TT 4.65 bir kaç model daha vardı ben memnunum arkadaş FPT CHN ......

Bende 2006 model td65d var firenler aski pedal degil mormal 4000 kusur saattte arazi %60 engebelli devamli firen kullaniyoz aldimdan beri ilk defa firenler az tutmaya basladi bikacgun once bikactur sıktım duzeldi vede koruklerin birinden yag kacagi var oyleyken firen tutusu cok iyi yeniler sorunlu anlasilan

Bizde de var bir JX90 Case ince lastik...
Traktör neredeyse hiç ağır iş yapmadı. Pullukmuş,çizelmiş,mikser falan çalıştırmadı hiç,ha pulluk taktık arada,o da 285 in Alpler 4lü 12 veya 13 inç ile sürüm yaptı bir kaç kere,zaten hafif ufak pulluk onun için...
Neyse
Frenler sıkıntılı,yağ sızdırıyor gelip sıkıyorlar falan ama boşuna. Hiç kontrol de etmemişim arka yağını nerdeyse bitirmiş... 10 tonluk tanker ile çalıştım bir kaç gün o da iyice yormuş herhalde,eve geldim hararet göstergesi sona dayanmış kayış mı koptu acaba diye baktım sıkıntı yok. İstop ettim sağını solunu kontrol ettim. Bir de dedim şu arka yağına bir bakayım,bir baksam çubuk değmiyor bile... baya da ısınmış arkası,içinde ne bir uyarı var me başka birşey... sözde var ikaz gösterge falan ama tırt! Oldu ya tarlada frenler yağı boşaltsa falan arkayı dağıtacak motor.. zaten frenler fiyasko o başka. Ustaya götürdüm fren balataları bitmiş... daha 3100 saat de ki 3100 saate nasıl çıktı onu da bilmiyoruz... yaptığı iş bir gübre saçma,ilaç atma çoğu gün de yatıyor motor... daha lastikleri %70-80 gayet iyi durumda.
Klima çalışmıyor. Temizledik kabin çatıdan falan petekleri filtreleri güzelce gazını falan bastık. İyi di bir ara şimdi gene keyfi yok.
Yolda zıplaması beni çıldırtıyor. 1,4 bar yaptım lastik havaları,yok hala aynı deli divane zıplıyor traktör... geçen kontrol edeyim bir dedim motor civataları bloğu tutanlardan 3 tanesi gevşemiş... haydaa... sıktım iyice 17 tutuyor zaten.. küçücük civatalar,tak adam gibi birşey..
kompresör desen sorunlu çalışmıyor... söktüm attım kayışını bende!
Hidrolikleri desen zayıf zaten yardımcı piston yok. Tamam olabilir yardımcı piston yok. Ama şakalak çapa var mısır için gübreli katlanan birşey,gübreyi doldur ıggg diyo kalıyor,yerden bir parmak kesiyor ama şimdi hakkını yemeyeyim.
Aklıma gelenler bunlar performansı güzel ama bastınmı gidiyor. Ciğerli çekmek için elinden geleni yapıyor. 10 tonluk tanker ile hızlı tren köprüsünün rampasına dönüş var asfalta 2 ile kalkıyorum rampa başında 3 e takıp devam yardırıyor. 4 ü denemedim ama pek acıtır gibi :)
Şimdi evde yatıyor frenler falan fistan değişecek bakalım...
Ekonomik durumun iyi ise Avrupadan şaşmayacaksın arkadaş! Kim ne diyorsa desin yerli falan hikaye en kötü 10-15 yıldır traktör üretiyorlar. Ne kadar ilerleme var? Eski teknoloji ben bundan art niyet ararım artık,insanların paralarını sömürdüklerini düşünürüm. Yerli malı yurdun malı mantığı yok bu işte... Sahip çıktı insanlar bak tümosana dünyanın traktörünü sattı,ne gelişti? Onlar bu işte parasına bakıyorsa şayet sende paranı adam gibi harcayacaksın demektir bu.... aklı olan insan adam gibi üreten,geliştiren bu iş için AR-GE ye sürekli yatırım yapan markaları alır,biner,sürer,eker! Kim hak ediyorsa ona veririm paramı. Yerli merli yurdun malı diye diye okşuyorlar insanları... Öyle traktör her durduğunda altına bakmaz! Bilmem anlatabildim mi?
Niye aldınız diye soranlar da olur tabi ki bu markayı. Hiç haberim olmadı alındıktan sonra haberdar oldum. Yoksa katiyen aldırmazdım... yoksa örnek veriyorum gidip bir 5085m jd alsaydım ince lastik ara iş traktörü olarak her türlü kafam rahatdı. Hatta ikinci el temiz alsam ohh fıstık gibi...
2007 model 6460 var. İkinci el aldık. Kontrol ediyorum sağını solunu bir damla yağ yok! Klima falan faal,sıkıntı yok biryerinde... Ha arkası yağlanıyor. Onu da sor niye diye? Yerli orta kol mevcut pistonlu.... :)

Ekleme yapayım çok önemli bir sorun daha var unuttuğum..
Çeki demiri sorunu! Bir kaç gün tanker ile çalıştım demiştim. İş bittikten sonra,hasar tırtlama taramalarım sonucu çekide ki civatalarda gevşemiş 2 tanesi de... şıkır şıkır oynuyormuş meğer... o köprülerde iyi fink atmışım,o rampalarda diye kendi kendime bir içlendim...
Ya o civatalar rampa yukarı çıkarken kesse idi? Ya arkamdan gelen bir aile aracını altına alsaydı? Ne yapacaktım o zaman? Kim suçluydu? Ya o insanlar hayatını kaybetseydi? Ne olacak? Soruyorum!
Bir tane daha aklıma geldi... bitmiyor ki!
Pancar sökme Makinası ile de çalışırken üst çeki ile.... ya kardeşim nasıl bir malzeme bu! Üst çekinin yuvası yamulup açılır mı? Ya gözünü seveyim böyle bildiğiniz şu şekilde olan delikli orta çeki yuvası >> | | aynen böyle oluyordu \ / << açılıyor dandik malzeme bildiğin ona da uzun civata taktık delikten deliğe somun ile sıktık sabitledik öyle devam....

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96