Ağırlık

John deere 5065 traktöre ağırlık lazım. Bayii de pahalı, döktürsem nasıl olur bilmiyorum. İnternette baktım bafra traktör de 170-180 tl gibi bir rakama gönderiyolar fakat daha uygun bulabilir miyim varmı alan, satan, bilen? Konya da bulunur diyolar ama gitme imkanım yok

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kardeş traktörün önünü uzatıyorlar odahagüzel hemde zıplamayı kesiyor bended deutz uzattırdım cokgüzel IMG_5170.JPGIMG_5188.JPG

2 tane ağırlık taksam yetecek bana 4x50 kg var silaj biçerken römork iyice dolunca traktörün önünü asılıyor sırada gitmek zor oluyor. Dolu kum çuvalı koyuyodum o bayaa kesiyodu. Bizim ağırlıklar şekil olarak öne doğru uzun zaten bazen çarpıyorum daha da uzatırsam sakat olur 😆

Demir fiyatları oldukça arttı. Döküm malzemenin başkenti KOnya'dır. İnternette oralarda bir araştırma yapın. Sulama hidrantları falan Konya'da yarı fiyatına bulunabiliyor. Son durumu bilmiyorum ama demirin kilosu 2 tl nin üzerindeydi. 170-180 e ağırlık varsa 200 tl için uğraşmaya değer mi bilmem.

John deere 5065 traktöre ağırlık lazım. Bayii de pahalı, döktürsem nasıl olur bilmiyorum. İnternette baktım bafra traktör de 170-180 tl gibi bir rakama gönderiyolar fakat daha uygun bulabilir miyim varmı alan, satan, bilen? Konya da bulunur diyolar ama gitme imkanım yok

Kardeş Konya da 150-160 TL dan aşağı döken bulman zor eskisi gibi değil pahalı artık döküm.

150 şer tl den aldım bir çift fakat aldığım arkadaşlar pek esnaf değildi galiba parayı havale yaptım ağırlıkları göndermediler baya uğraştıktan sonra alabildim. Daha sonra 1 çift hurdacıda buldum 100 er tl ye onları da aldım
Yine alabilmissin dua et kardeş kurtarmissin ödediğin paranin karşılığını almışsın, döktürsem demişsin ama dökümcü 1-2 veya 5 tane ağırlığı dökmez adetli çoklu döktürmen gerekir döktüreceksen anca böyle hurdaliktan bulunur 100 lira gibi paraya ama yinede işini görür.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

Kardeş Konya da 150-160 TL dan aşağı döken bulman zor eskisi gibi değil pahalı artık döküm.
Hurdacıdan bulduğum ağırlıklar konyadan aldıklarımdan daha düzgün 😊 üzerinde orjinal kodu bile var ve tam otıruyor. Diğerleri delikler tam uymadı eye ile deliği büyütüp uydurdum boyutları diğerleriyle tam aynı değil az büyük konyadan gelenler

Hurdacıdan bulduğum ağırlıklar konyadan aldıklarımdan daha düzgün 😊 üzerinde orjinal kodu bile var ve tam otıruyor. Diğerleri delikler tam uymadı eye ile deliği büyütüp uydurdum boyutları diğerleriyle tam aynı değil az büyük konyadan gelenler
O zaman hurdacıdan aldığın ağırlık orjinal ağırlıktir, konya dökümü zaten orjinal gibi olmaz .